Zawieszanie się konsoli przy starcie

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

Zawieszanie się konsoli przy starcie

Postprzez Shavo » 27.12.2017, 04:04

Witam. Podkusiło mnie coś dzisiaj żeby zrobić update z Rebug 4.81 do Rebug 4.82. Wszystko poszło elegancko, lecz okazało się, że PSN patch nie blokuję dostępu do PSN. Wszedłem więc w PSN patcha, za pomocą selecta dostałem się do toolboxa i wybrałem opcję instalacji pluginu PSN patch oraz webman mod. System zrestartował się i teraz za każdym razem po ukazaniu się menu XMB konsola dostaje zwiechy po 1-2 sekundach. Pomocy, nie mam pojęcia jak to odkręcić teraz %-)

Znalazłem tutaj kogoś kto miał identyczny problem http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=100856
Ale rozwiązał go tak, że sformatował cały dysk. Obawiam się, że moje Save'y już przepadły ale może jest jakiś cudowny sposób :(

EDIT: Znalazłem info, że po wyciągnieciu tzw. "eid-root-key" można przeglądać zawartość HDD PS3 po podłączeniu do PC... Wystarczy więc, że wyciągne mój główny dysk, wsadze jakikolwiek 2.5 cala, wyciągnę klucz dumperem (bo to chyba zapisuje klucz konsoli a nie konkretnego dysku ?) i podłącze mój główny dysk do PC aby odczytać zawartość przy użyciu programu PS3 HDD READER?
Ostatnio edytowano 27.12.2017, 04:42 przez Shavo, łącznie edytowano 2 razy
Shavo
Member
Member
 
Posty: 17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.09.2017, 01:06

Sponsorzy

Re: Zawieszanie się konsoli przy starcie

Postprzez leo » 27.12.2017, 04:35

1.Wejdź w tryb bezpieczny konsoli.2.zrób punkt 3 tzn.przywróć system plików,a następnie wejdź ponownie w tryb bez.i zrób punkt 4.tzn odbuduj bazę danych.Wszystko powinno wrócić do normy:-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Shavo napisał(a):Witam. Podkusiło mnie coś dzisiaj żeby zrobić update z Rebug 4.81 do Rebug 4.82. Wszystko poszło elegancko, lecz okazało się, że PSN patch nie blokuję dostępu do PSN. Wszedłem więc w PSN patcha, za pomocą selecta dostałem się do toolboxa i wybrałem opcję instalacji pluginu PSN patch oraz webman mod. System zrestartował się i teraz za każdym razem po ukazaniu się menu XMB konsola dostaje zwiechy po 1-2 sekundach. Pomocy, nie mam pojęcia jak to odkręcić teraz %-)

Znalazłem tutaj kogoś kto miał identyczny problem http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=100856
Ale rozwiązał go tak, że sformatował cały dysk. Obawiam się, że moje Save'y już przepadły ale może jest jakiś cudowny sposób :(

EDIT: Znalazłem info, że po wyciągnieciu tzw. "eid-root-key" można przeglądać zawartość HDD PS3 po podłączeniu do PC... Wystarczy więc, że wyciągne mój główny dysk, wsadze jakikolwiek 2.5 cala, wyciągnę klucz dumperem (bo to chyba zapisuje klucz konsoli a nie konkretnego dysku ?) i podłącze mój główny dysk do PC aby odczytać zawartość przy użyciu programu PS3 HDD READER?
Tryb bezpieczny konsoli, następnie pokolei najpierw punkt 3 a potem 4 i wszystko wróci do normy.Bezobaw;-)
leo
Newbie
 
Posty: 3
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 16.11.2016, 00:30
Firmware: 3.55
PSN ID: 00000000000000000000

Re: Zawieszanie się konsoli przy starcie

Postprzez Shavo » 27.12.2017, 13:11

Próbowałem juz to zrobić, ale po rozpoczęciu przywracania systemu plików wisi cały czas na 0 %.

EDIT:

Udało się odzyskać dane.
1.Wyjąłem dysk z lapka i sformatowałem go pod PS3 :|
2.Przy instalacji mojego aktualnego CFW Rebug 4.82 wystąpił błąd (a jakże...)
3.Zainstalowałem CFW 4.82 Ferrox
4.Dopiero na to CFW zainstalowałem Rebuga
5.Wyciągnąłem eid root key
No i w tym miejscu zaczyna się szopka. Podłączyłem mój HDD z PS3 do kompa kablem SATA. Odpaliłem PS3 HDD READER (wersja z wierszem poleceń). Próbowałem różnych trybów zgodności (mam windows 10), uruchamiania jako administrator... efekt ten sam - no hdd found. Ściągnąłem wersje GUI (graficzną) - to samo :dash: Stwierdziłem, że skoro wyciągałem klucz przy dysku z lapka to podłącze dysk z lapka zobaczyć czy działa. Z tym, że zamiast odpinać dysk z PS3 poprostu podpiąłem dysk od lapka drugim kablem. HDD z PS3 nagle zaczął być widoczny pod programem (dysku z lapka nie było nigdzie widać). Skopiowałem co potrzeba. Z ciekawości odpiąłem znowu dysk od lapka i spróbowałem dostać się do plików PS3... znowu nic nie widać :hammer:
Shavo
Member
Member
 
Posty: 17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.09.2017, 01:06

Re: Zawieszanie się konsoli przy starcie

Postprzez moody132 » 02.02.2018, 14:53

Również mam taki problem, przez chwilę wydawało mi się, że udało się to rozwiązać poprzez recorvery, jednak nie, za każdym razem gdy używam PSNPatch , po ponownym uruchomieniu konsoli następuje freeze na wyborze użytkownika.

Wtedy recorvery krok 3 i 4, jest w porządku jednak PSNPatch nie działa, robię go jeszcze raz, i wracam do punktu wyjścia...
moody132
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 01.04.2013, 16:57

Re: Zawieszanie się konsoli przy starcie

Postprzez marcintrz1 » 12.06.2018, 21:30

Witam ja też mam taki problem, tylko jak chce użyć punkt 3 to po dwóch sekundach, nadal mi zawiesza i nic się nie dzieje
marcintrz1
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 04.05.2018, 10:01



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

© 2010-2024