Wszystko o ruterach

O wszystkim i o niczym
  • Sponsorzy

Wszystko o ruterach

Postprzez iraslbn » 08.06.2011, 21:30

Postanowiłem jak @PITERQ założyć wątek.
Pomijam tych, którzy ps3 do sieci nie mają podpiętego z wiadomych względów.

U siebie mam netgera WNR3500L z alternatywnym softem draft N
Tomato Firmware 1.28.0905 MIPSR2-052 K26 Std
PS3 działa pod wifi, aktualizacja ps3 auto wyłączona.
Sprzęt stabilny jak skała, anteny wewnątrz urządzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Sponsorzy

Re: Wasz ruter

Postprzez MKX » 09.06.2011, 23:58

%-)

Nie wiem jak inni ale ja w routerach nic fajnego nie widzę, też mam podobny z Tomato ale nie zwracam na niego uwagi %-)
Our own future.
Avatar użytkownika
MKX
Administrator
Administrator
 
Posty: 1173
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 234 razy
Dołączył(a): 20.10.2010, 12:01
Firmware: OFW

Re: Wasz ruter

Postprzez iraslbn » 10.06.2011, 07:11

@MKX od 2004 bawię się w sieci, także nieunikniona była styczność z serwerami, ruterami, modmami, switchami.
A z tomato jestem od samego początku jego powstania, zachęcam także do przeczytania wywiadu z samym twórcą tego oprogramowania być może kogoś zachęci do jego używania.

Jonathan Zarate (Tofu) - PL
witaj Jon,

Za naszym pośrednictwem, chcielibyśmy zadać Ci parę pytań od sporej grupy użytkowników, którzy używają alternatywnych rozwiązań na swoich routerach z serii WRT i nie tylko... Pytani dotyczą między innymi twoich projektów HyperWRT+Tofu, Tomato i paru innych zagadnień, które dręczyły, ciekawiły lub zastanawiały użytkowników (fanów) twoich hakerskich zdolności :)

Jonathan Zarate:

Cześć Wam,

postaram się odpowiedzieć na co tylko będę mógł, ale nie jestem najciekawszą osobą, z którą można robić wywiady ;)

OpenLinksys:

Jak zaczęła się Twoja przygoda z linuksem, i modyfikacją firmware ?

Jonathan Zarate:

Myślę, że około tygodnia, dwóch po kupieniu WRT54G v4. Dowiedziałem się o HyperWRT, zaciekawiło mnie, skompilowałem i to był ten moment kiedy wszystko się zaczęło.

OpenLinksys:

Jakich języków programowania uczyłeś się jako początkujący/średnio zaawansowany i jakie języki są według Ciebie najlepsze/najpraktyczniejsze, które polecasz ?

Jonathan Zarate:

Basic był prawdopodobnie moim pierwszym językiem programowania. C/C++ jest obecnie koniecznością.

OpenLinksys:

Wiele osób interesuje zapewne fakt, dlaczego przestałeś w pewnym momencie rozwijać projekt HyperWRT+Tofu, czy to było spowodowane jakimiś nieporozumieniem z Thiborem ?

Jonathan Zarate:

Zupełnie nie. Firmware Thibor'a i Tofu były niemalże identyczne, w momencie, w którym przestałem rozwijać projekt i w zasadzie w tym miejscu było to po prostu wzajemne dublowanie pracy drugiego. Wiedziałem, że już teraz Thibor może działać perfekcyjnie na platformie G, więc był to dobry czas na wycofanie się i spróbowanie czegoś nowego.

OpenLinksys:

A teraz parę pytań które zadali użytkownicy społeczności Openlinksys:

ArteQ:
Czy planowane jest wydawanie firmware(Tomato) na inne routery np. Asus, ?

Jonathan Zarate:

Być może zrobię małe wzbogacenie, dla tych które wymagają tylko niewielkich zmian, ale naprawdę więcej w tej chwili nie dam rady.

mescator:
1) Ile czasu zajęło Ci opracowanie pomysłu na nowy firmware z jego wszystkimi elementami?

2) Czy większa część dołożonej funkcjonalności jest Twojego własnego pomysłu?

3) Jaka część kodu Tomato została zmieniona, ile pracy włożyłeś w ustabilizowanie Tomato? 4) Czy praca nad Tomato jest korzystna finansowo? Masz sponsorów, czy niestety nie możesz liczyć na PayPal?

Jonathan Zarate:

1) Nie było tak naprawdę żadnego planowania... Jednej nocy zacząłem się bawić HTML/JavaScript i kilka dni później miałem gotową stronę Basic/Networking. Z resztą było podobnie, robiłem cokolwiek wpadło mi do głowy w danym momencie.

2) Myślę, że można tak powiedzieć, ale również to, iż to nie ja jestem wynalazcą wielu rzeczy używanych w Tomato... Projekty takie jak OpenWRT, DD-WRT i HyperWRT przyczyniły się do tego jak Tomato wygląda dzisiaj, w takiej czy innej formie.

3) Nadal mocno trzyma się podstawowych mechanizmów dostarczonych z oryginalnym kodem źródłowym Broadcom/Linksys, ale sposób w jaki jest zaimplementowany bardzo się zmienił. Zrobienie wersji stabilnej w tych pierwszych dniach, nie było dużym problemem, dlatego, że byłem jedyną osobą która go używała. Trudno było, gdy ludzie mówili, że ich router się zawiesza, a ja nie byłem w stanie odtworzyć tego po swojej stronie i zobaczyć co się faktycznie dzieje.

4) Tak naprawdę to nie. Mimo to, jest wielu hojnych ludzi, którzy przyczynili się ile i jak tylko mogli. Zazwyczaj są to niewielkie sumy i niestałe, lecz wystarczające jednak by od czasu do czasu zapłacić za routery i inne rzeczy których używam... To jest dla mnie bardziej hobby niż cokolwiek innego.

-Jon

OpenLinksys: No dobra, nie będziemy Cię Jonathan więcej zadręczać pytaniami, ale jak nie będziesz miał nic przeciwko temu, to za jakiś czas się znowu odezwiemy :-) . Życzymy Ci wszystkiego najlepszego i dziękujemy za wywiad na który się zgodziłeś, jeszcze raz wielki dzięki i powodzenia przy innych swoich projektach.


Tłumaczenie: mopic


Gdyby ktoś potrzebował opinii, rady w wyborze rutera z chęcią coś polecę i doradzę.
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Re: Wszystko o ruterach

Postprzez PITERQ » 10.06.2011, 17:43

Traktujmy ten wątek jako temat ogólny o ruterach
Obrazek
Avatar użytkownika
PITERQ
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 550
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Dołączył(a): 13.03.2011, 23:41
Firmware: CFW 4.46 HABIB

Re: Wszystko o ruterach

Postprzez iraslbn » 10.06.2011, 21:19

Skoro tak, to pozwolę sobie wrzucić kilka emulatorów na których można przekonać się do w/w oprogramowania na danym ruterze.

Takich jak tomato, ddwrt i inne.

DDWRT
http://www.dd-wrt.com/demo/

TOMATO na chwilę obecną nieczynny
http://lampiweb.com/foro/

ASUS
http://service.asus.com/demoui/RT-N16/AP/192.168.39.174/Advanced_ASUSDDNS_Content.html

TPLINK
http://www.tp-link.com/simulator/841_v5/index.htm

NANOSTATION5
http://www.korpol.pl/ubiquiti/NS5/index.php.htm
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Re: Wszystko o ruterach

Postprzez webster » 04.04.2012, 23:11

Ja mogę się pochwalić asusem rt-n56u ale nie wgrywałem żadnego tomato do niego bo nie znam się i nie wiem jakie to korzyści może przynieść. Jeśli w ogóle wyszedł jakiś tomato do tego routera możesz mi napisać co daje ten firmware.
Pomogłem? Podziękuj przyciskiem Obrazek
Profil forum na facebook'u
Nie ma innego sposobu na downgrade z softów oficjalnych powyżej 3.55 jak użycie programatora(E3 Flasher, Progskeet).
Konsola z data code 1B lub wyższym = nieprzerabialna
Avatar użytkownika
webster
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 615
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 16:13
Firmware: CFW Rogero 4.30v2.05

Re: Wszystko o ruterach

Postprzez tsq1956 » 13.04.2012, 09:37

Witam mam 2 routery z tplink potrzebuje zrobic cos takiego 1 router bede mial podpiety kablem telefonicznym czyli bedzie na nim internet natomiast 2 router bedzie laczyl sie poprzez wifi pobieral internet i dawal go do pc kablem. jak to skonfigurowac?
Avatar użytkownika
tsq1956
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 85
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Dołączył(a): 11.10.2011, 16:49

Re: Wszystko o ruterach

Postprzez sebi07 » 10.10.2012, 00:51

mozesz to zrobić na jednym ja np mam do jednego podpięty telefon komputer i konsole ;)
sebi07
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 82
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 13.07.2012, 17:36
Firmware: cfw 3.55

Re: Wszystko o ruterach

Postprzez iraslbn » 16.10.2012, 20:13

1 ruter czyli modemo/ruter musisz ustawić w tryb AP (punkt dostępowy), a 2 ruter ma dobierać czyli ma być CLIENT (klientem) obawiam się,że w tplinkach i standardowym sofcie może być problem.
Napisz jakie to modele tplinków ?
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW



  • Sponsorzy

Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

© 2010-2024