Webman Psx

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

Webman Psx

Postprzez Sokal » 20.12.2017, 22:18

Witam
Powróciłem właśnie do gierek Psx, ostatni raz grywałem parę miesięcy temu za pomocą Webmana, wszystko śmigało cacy :D
Dzisiaj postanowiłem pościągać trochę gierek których tytuły sobie poprzypominałem, ściągałem je z platformy Emuparadise.
Znaczną część gier to pliki po kilka partów, czasem z rozszerzeniem ECM. Webman nie wykrył żadnego z nich, nie wykrył także tych co wcześniej były. Zostało mi tak naprawdę 5 gierek, z czego dwie muszę dodatkowo uruchamiać przez Multimana/Retro. :dash:
Jaka jest wasza opinia? Co może być przyczyną?
Czy wina leży po stronie z której ściągam czy po konsoli.
Co proponujecie, macie jakiś poradnik, webman mod lub cokolwiek innego %-) .
Dajcie znać pozdrawiam :D
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Avatar użytkownika
Sokal
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 55
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 23.09.2015, 00:13
Firmware: CFW EVILNAT 4.88.2

Sponsorzy

Re: Webman Psx

Postprzez Lotus377 » 20.12.2017, 23:41

Gry na PSX powinny być w formacie Bin Cue.To najlepsze,najmniej problemowe rozwiązanie.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: Webman Psx

Postprzez Atr3ju » 22.12.2017, 13:17

Na emuparadise znajdz program zwany ECM Tools. W nim są dwa pliki exe, jeden ecm do robienia właśnie plików z rozszerzeniem ECM a drugi unecm który rozpakowuje pliki. Wystarczy przerzucić plik ECM na plik unecm a program zrobi sam robotę.
Obrazek

Za ten post autor Atr3ju otrzymał podziękowanie od
Sokal (22.12.2017, 20:08)
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Re: Webman Psx

Postprzez Sokal » 22.12.2017, 19:17

W grach znajdują się pliki
.BIN .CUE .VM1
i mimo to dalej webman nie zauważa gier. :-x :?:
Działają tylko Crash Bandicoot 1/2 oraz Bash a reszta nawet się nie wyświetla w xmb

--- 22.12.2017, 19:25 ---

Dwie dodatkowo mam w formacie .ISO które jedynie mogę odpalić przez multimana, bo on je widzi.
Czy powinienem wszystko zgrać do iso?
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Avatar użytkownika
Sokal
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 55
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 23.09.2015, 00:13
Firmware: CFW EVILNAT 4.88.2

Re: Webman Psx

Postprzez Lotus377 » 22.12.2017, 20:07

W przypadku gier na PSX nie używa się formatu ISO.Gry które były oryginalnie na CD najlepiej wrzucać w formacie bin cue,a te na DVD (np PS2) w ISO.Ja gry na PSX czy PS2 pobieram stąd http://coolrom.com/ i nie mam problemów.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: Webman Psx

Postprzez Sokal » 22.12.2017, 20:09

Właśnie rozwiązałem problem.. może nie do końca ale gry działają, lecz muszę je odpalać w multimanie. Wszystkie przekonwertowane w bin zostały wyświetlone w liście retro multimana i odpalają, także dziękuję wam za pomoc :)
Pozdrawiam

--- 22.12.2017, 20:33 ---

A wiecie może jak jest z plikami APE? Jest osobny program czy do tego też wrzucić?

--- 22.12.2017, 21:32 ---

Lotus377 napisał(a):W przypadku gier na PSX nie używa się formatu ISO

Mi dwie gierki odpalają a są w iso :P
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Avatar użytkownika
Sokal
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 55
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 23.09.2015, 00:13
Firmware: CFW EVILNAT 4.88.2

Re: Webman Psx

Postprzez Atr3ju » 22.12.2017, 23:17

Sokal napisał(a):A wiecie może jak jest z plikami APE? Jest osobny program czy do tego też wrzucić?


Pliki APE to muzyka coś jak WAV tylko inny format, tym samym znów potrzebny kolejny program zwany Monkey Audio do konwertowania na WAV. Skoro masz już pliki APE to raczej nie bawiłbym się w konwertowanie bo to czas i nie wiadomo czy zadziała. Jeśli ta gra jest dostępna w innym serwisie z romami to spróbuj pobrać z innej. Jak nie ma innej możliwości to pliki APE konwertujesz w Monkey Audio do WAV (czasami gra potrzebuje muzyki w formacie bin więc potrzebny jest kolejny program), następnie (już za bardzo nie pamiętam) pliki z muzyką i zawartością gry (np. plik bin) wrzucasz do jednego foldera, następnie otwierasz kolejny program IsoBuster, następnie potrzebujesz plik cue z tej gry (zazwyczaj jest w rar, czasami może nie być), otwierasz z notatnika cue i sprawdzasz czy każdy plik z rozszerzeniem się zgadza. Jeśli wszystko się zgadza i nie ma w IsoBuster żadnego czerwonego krzyżyka (co oznacza błąd) to klikasz na prawym na ścieżkę drzewka CD (jest u samej góry) i wybierasz "Kopiuj CD <Obraz>" -> RAW (*.bin, *.iso). Taki obraz już jest gotowy do nagrania lub do odpalenia. Nie bawie się w emulacje na PS3 bo to bez celowe i problematyczne, lepiej zaopatrzyć się w PS1. Mam już przestudiowane zabawe z przygotowanie rozłożonych obrazów iso na części pierwsze do całości.
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Re: Webman Psx

Postprzez Lotus377 » 23.12.2017, 11:59

--- 22.12.2017, 21:32 ---

Lotus377 napisał(a):W przypadku gier na PSX nie używa się formatu ISO

Mi dwie gierki odpalają a są w iso :P
[/quote]


Mogą odpalić,ale takie gry często zawierają błędy.Dla przykładu: Need for Speed Porsche Unleashed w ISO odpala,ten sam NFS w formacie Bin Cue też odpala. Co je zatem różni ? A no to,że ten w ISO nie ma ścieżki dźwiękowej.Gra działa,ale w menu czy podczas wyścigów słychać tylko samochody,a muzyki brak.Sprawdzałem wiele razy format ISO w przypadku gier na PSX i praktycznie zawsze jest problem z dźwiękiem w ISO.W Bin Cue nie występuje.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: Webman Psx

Postprzez Sokal » 24.12.2017, 11:32

W coolromie wszystko jest podane w bin cue więc nie ma żadnego problemu z emulacją gier.
Drugą też ważną rzeczą jest prosta ścieżka dla webmana, w sensie wszystkie pliki mogą najwyżej się tylko jednego folderu PSXISO, a nie tak jak wcześniej miałem PSXISO/SLES(jakaś gra).../
Jak do tej pory wszystko śmiga, a tymczasem próbuję się jeszcze uporać z gierkami PS2 :P

A propos PS2 pytanko mam, można odpalać gry przez ntfs-a? Z zewnętrznego bez wymaganego wrzucania na HDD?
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Avatar użytkownika
Sokal
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 55
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 23.09.2015, 00:13
Firmware: CFW EVILNAT 4.88.2



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 6 gości

© 2010-2024