Webman i przegrzanie systemu.

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez kissu » 27.01.2019, 23:57

Witam, jak można odinstalować webmana gdyż powoduje on notorycznie przegrzanie systemu.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
kissu
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.10.2018, 23:11

Sponsorzy

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez budman9 » 28.01.2019, 00:35

Wyłącz w nim sterowanie wiatrakami.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez venom52 » 28.01.2019, 08:34

Ustaw prawidłowo temperatury to się nie będzie przegrzewał
Avatar użytkownika
venom52
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 69
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.09.2018, 14:53

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez kissu » 28.01.2019, 10:54

budman9 napisał(a):Wyłącz w nim sterowanie wiatrakami.
Syscalls to jest to

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
kissu
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.10.2018, 23:11

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez kissu » 28.01.2019, 10:55

venom52 napisał(a):Ustaw prawidłowo temperatury to się nie będzie przegrzewał
Mam rozumieć że mam ustawić ponad 90

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
kissu
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.10.2018, 23:11

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez venom52 » 28.01.2019, 19:28

Ja mam ustawione wiatraki na prędkość 30% , dodatkowa opcja leżeli temperatura dojdzie do 69'c wentylator zwiększa parę do 35% . U mnie zadko przekracza PS3 69°c
Chyba że ci się konsola wyłącza od temperatury to coś innego musi być nie tak , ale nie pisałeś o takim zjawisku
Avatar użytkownika
venom52
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 69
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.09.2018, 14:53

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez kissu » 28.01.2019, 23:55

venom52 napisał(a):Ja mam ustawione wiatraki na prędkość 30% , dodatkowa opcja leżeli temperatura dojdzie do 69'c wentylator zwiększa parę do 35% . U mnie zadko przekracza PS3 69°c
Chyba że ci się konsola wyłącza od temperatury to coś innego musi być nie tak , ale nie pisałeś o takim zjawisku
Tak wyłącza mi się od temp. Dochodzi do 90 stopni norma to 85.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
kissu
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.10.2018, 23:11

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez kissu » 29.01.2019, 00:03

Problem pojawia po instalacji webmana

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
kissu
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.10.2018, 23:11

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez venom52 » 29.01.2019, 00:34

To może jakie masz ustawienia parametrów chłodzenia ? Wyślij foto z ustawień webmana , jaką masz ustawiona domysna prędkość wentylatora ? , Czy masz ustawiana opcje automatycznego wzrostu prędkości wentylatora przez x temperaturze ? . Najlepiej foto .
Jeżeli problem nie leży po stronie ustawień , możliwe wymiana pasty , wyczyścić , ewn element który przenosi ciepło stracił swoje właściwości .
Avatar użytkownika
venom52
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 69
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.09.2018, 14:53

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez martinez07 » 29.01.2019, 01:03

Mam podobny problem - sprawdzałem zawsze w MM temperatury i w spoczynku nie przekraczały 70 stopni CPU. Podkusilo mnie, bo chciałem sprawdzić jak się zachowują temperatury podczas gry i zainstalowałem Webmana. Po instalacji nawet w spoczynku konsola jest głośna. Po wywaleniu webmana temperatury w spoczynku teraz dochodzą do 81 stopni CPU...
Czy webman nadpisuje coś we flashu i przejmuje sterowaniem wiatrakami? Że nawet po deinstalacji i ręcznym usunięciu plików z dysku dalej miesza?
Mam fata i Rogero 4.46, chcę od nowa postawić wszystko łącznie z formatem dysku i z recovery przywrócić ustawienia, tylko czy to coś da?
Ew. czy mogę zainstalować CFW 4.46 raz jeszcze na tym samym systemie?
martinez07
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 08.12.2014, 18:25

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez venom52 » 29.01.2019, 01:33

70 stopni w spoczynku , ja mam 55-60 max jak włączę i tak sobie "pyrkocze" .
Ja mam webmana i mm działa wszystko bez problem u
Mi przy 30% wentylatora też hałasuje , dopiero przy 25% nie ale wtedy temperatury są powyżej 70.
Avatar użytkownika
venom52
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 69
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.09.2018, 14:53

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez martinez07 » 29.01.2019, 08:46

Może źle się wyraziłem - jak uruchomię, też mam 55 stopni, ale niestety potrafi dosyć szybko dojść do tych 68-70 stopni, ale nigdy ich nie przekroczyło (w spoczynku). Dopiero po instalacji Webmana.
venom52, masz fata czy slima?
martinez07
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 08.12.2014, 18:25

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez esc » 29.01.2019, 10:00

Nie mam duzego doswiadczenia ale wydaje mi sie ze to nie samo oprogramowanie zwieksza temperature a okolicznosci poboczne jak np. u mnie. Na OFW konsola nie miala problemow z temperatura ale jak tylko ja przerobilem i praktycznie pierwsze odpalania zauwazylem komunikaty o przegrzewajacym sie systemie (jak mowie wczesniej ich nie widzialem). Od razu zaczalem podejrzewac dodatki i wlasnie miedzy innymi webmana. Ale po parokrotnych probach i testowaniu past nie dajacych praktycznie zadnej poprawy i kiedy zdecydowalem sie na sciagniecie IHS i tam daniu nowej pasty ktore to dopiero pomoglo zorietowalem sie ze to troche budowa konsoli jest winna (w moim przykladzie fat). Otoz aby dostac sie do plyty zeby podlaczyc sie z programatorem musimy "odkleic" ja od radiatorow. Kto to robil to wie ze praktycznie ciagniemy za plyte liczac ze w koncu sie odklei - pewnie w tym momencie nastepuje nasz problem czyli resztka pasty z pod IHS przestaje dzialac i mamy pozniejsze efekty. Wniosek mam jeszcze jeden - mozna wydawac kupe kasy na super pasty na IHS (ktore praktycznie niczym sie nie roznily) i nic to nie da skoro pod IHS jest juz dziadostwo.
esc
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Lokalizacja: Krk
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.11.2018, 14:58

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez venom52 » 29.01.2019, 11:12

esc napisał(a):Nie mam duzego doswiadczenia ale wydaje mi sie ze to nie samo oprogramowanie zwieksza temperature a okolicznosci poboczne jak np. u mnie. Na OFW konsola nie miala problemow z temperatura ale jak tylko ja przerobilem i praktycznie pierwsze odpalania zauwazylem komunikaty o przegrzewajacym sie systemie (jak mowie wczesniej ich nie widzialem). Od razu zaczalem podejrzewac dodatki i wlasnie miedzy innymi webmana. Ale po parokrotnych probach i testowaniu past nie dajacych praktycznie zadnej poprawy i kiedy zdecydowalem sie na sciagniecie IHS i tam daniu nowej pasty ktore to dopiero pomoglo zorietowalem sie ze to troche budowa konsoli jest winna (w moim przykladzie fat). Otoz aby dostac sie do plyty zeby podlaczyc sie z programatorem musimy "odkleic" ja od radiatorow. Kto to robil to wie ze praktycznie ciagniemy za plyte liczac ze w koncu sie odklei - pewnie w tym momencie nastepuje nasz problem czyli resztka pasty z pod IHS przestaje dzialac i mamy pozniejsze efekty. Wniosek mam jeszcze jeden - mozna wydawac kupe kasy na super pasty na IHS (ktore praktycznie niczym sie nie roznily) i nic to nie da skoro pod IHS jest juz dziadostwo.


Ja probowalem płyte odciagnac z 15 min tak mi "zaschło wszystko" a rozbieralem do 0 .

Slim
Avatar użytkownika
venom52
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 69
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.09.2018, 14:53

Re: Webman i przegrzanie systemu.

Postprzez martinez07 » 29.01.2019, 13:13

Je jednak trochę tego nie rozumiem.
Tego samego dnia przed instalację Webmana, temperatura w spoczynku w Mulitmanie nie przekraczała 70stopni.
Było najczęściej ok. 68 stopni.
Po instalacji Webmana, po jego deinstalacji - ba, wręcz nawet przywróciłem konsolę do ustawień fabrycznych z poziomu recovery, zainstalowałem na nowo CFW, a po tym wszystkim i tak mam wrażenie, że sterowanie pracą wiatraka z poziomu samej konsoli nie działa. Praktycznie pracuje (słuchowo) na jednym biegu, a jest w tej chwili 81 stopni w Mulitmanie (CPU).
Czy ktoś wie, jak można przywrócić działanie wentylatorów? Bo naprawę mam wrażenie, że Webman popierdzielił totalnie.

esc napisał(a):Ale po parokrotnych probach i testowaniu past nie dajacych praktycznie zadnej poprawy i kiedy zdecydowalem sie na sciagniecie IHS i tam daniu nowej pasty ktore to dopiero pomoglo

Wkurzyłem się, i zrobiłem to samo - z CPU oraz RSX zdjąłem IHS. Teraz czekam na pasty i zobaczymy.
Osobiście uważam, że ten syscon po instalacji webmana źle teraz działa. Żeby nawet się nie ruszył przy 80 stopniach??
martinez07
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 08.12.2014, 18:25

Następna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

© 2010-2024