Wakacje, nudzisz się możesz zbudować....

Newsy ze sceny PS3 Hack
  • Sponsorzy

Wakacje, nudzisz się możesz zbudować....

Postprzez iraslbn » 29.06.2013, 18:42

Wakacje zawitały na dobre, jeśli nie masz planów na nadchodzące tygodnie wolnego. Znasz się na majsterkowaniu, możesz spróbować swoich sił i zbudować swojej czarnulce, chłodzenie wodne co z pewnością będzie dla niej jak SPA na upalne dni.

Mowa tutaj o chłodzeniu wodnym jakie skonstruował właściciel swojej konsoli skorpion.
Wygląda na profesjonalną konstrukcję, choć taką można kupić na nie jednej aukcji na alledrogo i trochę zmodyfikować.
Konsola pod modyfikację to stare dobre FAT z dyskiem 60 gb, wyparty dysk i zastąpiony 500 gb.
Początkowo autor chciał zbudować chłodzenie w oparciu o kilka wentylatorów 120 mm, 80mm umiejscowionych na przelotach konsoli i skierowanych głównie do przegrzewającego się zasilacza.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak postawił na chłodzenie wodne, gdzie działa już tak przez rok, jest ciche i spełnia swoje zadanie.
Konsola jest "chłodna" i mamy spokojną głowę o jej nie przegrzanie się i Ylod czy inny defekt.


Link do galerii:
http://www.ps3hax.net/album.php?albumid=837

Kończąc dodam, że dziś pasta paście termoprzewodzącej nie równa i spotykam się coraz częściej z takimi które szybko twardnieją i przez to odprowadzenie ciepła na radiator jest na niskim poziomie :E.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Jakich past do PC używacie ?:

Ankiety robić nie będę, ale będzie miło o Waszych spostrzeżeniach i opinii.
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Sponsorzy

Re: Wakacje, nudzisz się możesz zbudować....

Postprzez mozgolator » 29.06.2013, 21:09

super post :)
komp mi się wysypał, zmieniłem płytę, procka na AMD FX-6350 i dołączony do niego wiatrak posiada jakiegoś rodzaju ciecz wspomagającą chłodzenie. pasta była mokra, zamocowałem raz i nie mam zamiaru sprawdzać czy jest twarda czy nie :)
mozgolator
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 35
Lokalizacja: -79.609205,38.386814
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Dołączył(a): 29.09.2012, 09:57
Firmware: Rogero 4.55v1.01b

Re: Wakacje, nudzisz się możesz zbudować....

Postprzez Winkiel » 29.06.2013, 21:12

Dla mnie to nie warto inwestować w te chłodzenie wodne bo dobra pompa i chłodnica może przekroczyć cenę samej konsoli.
Avatar użytkownika
Winkiel
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 125
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Dołączył(a): 28.02.2012, 22:18
Firmware: HABIB 4.50
PSN ID: WinkielPL

Re: Wakacje, nudzisz się możesz zbudować....

Postprzez disp3ns3r » 29.06.2013, 23:38

Zaje.. sprawa :D ciekawe jakie koszta %-)
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego



  • Sponsorzy

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

© 2010-2024