Uszkodzona pamięć masowa

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

Uszkodzona pamięć masowa

Postprzez Atr3ju » 22.12.2017, 15:12

Dziś z racji że mam wolne chciałem zagrać, włączyłem gre i nie wczytała się poprawnie. Czarny ekran a pendrive wczytywał bez końca. Power nie reagował ani razu więc wyciągłem wtyczke z prądu. To mój pierwszy taki problem z konsolą.

Po ponownym uruchomieniu pokazał się ekran

Obrazek

lecz odbudowanie pamięci masowe nie daje efektu. Konsola uruchamia się w kółko z tym ekranem a gdy odbudowuje pamięć masową to trwa to zaledwie minutę. Procenty idą, hdd pracuje i to tyle.

Pewnie czeka mnie mozolna walka z pendrivem, trybem recovery i innego typu rzeczami co nie jest mi do śmiechu.

EDIT:

Po opisaniu tego posta konsola uśpiła się, po czym przycisłem X i system wstał. Po wyłączeniu konsoli i ponownym uruchomieniu niestety nadal pokazuje się to co na zdjęciu. A już myślałem że się naprawiło :(

EDIT2:

Udało mi się znów uruchomić system. Skopiowałem już stany gier z hdd0/home/0000003/... na pendriva. Nie chce kolejny raz wyłączać konsoli bo wiem że znów się pokaże tamten komunikat. Co lepiej zrobić poprzez XMB aby ten komunikat się nie pokazywał ? Może lepiej jak zrobię jakis backup systemu puki jeszcze mam możliwość ? Narazie nie wyłączam konsoli.
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Sponsorzy

Re: Uszkodzona pamięć masowa

Postprzez marciniak » 22.12.2017, 16:32

Też miałem kilka razy podobny problem,pomogło przeinstalowanie CFW z XMB.
Nie pomagam na pw.

Za ten post autor marciniak otrzymał podziękowanie od
Atr3ju (22.12.2017, 23:22)
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: Uszkodzona pamięć masowa

Postprzez Atr3ju » 22.12.2017, 18:46

Pokazuje że mam wersje CEX czyli potrzebuję REX tak ? Bedzie to moja pierwsza instalacja CFW z Install Package więc chce odrazu zapytać czy muszę później instalować tego jakiegoś toolboxa ? Cobra będzie wyłaczona ? Pamiętam że ktoś tu pisał że w tym toolboxie załącza się cobre ale ja nawet nie wiem czy mam obecnie toolboxa i jak to wygląda ale cobre mam bo wszystkie gry normalnie działają i tak samo w okienku info jest że cfw CEX cobra 7.30
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Re: Uszkodzona pamięć masowa

Postprzez marciniak » 22.12.2017, 19:09

Z install package nie zainstalujesz softu tylko pliki w pkg.

instalacja-nowego-cfw-na-konsoli-t3457.html

Zależy jakie CFW zainstalujesz niektóre mają domyślnie już włączoną cobrę jak nie to trzeba włączyć w tollboxie + pluginy jak chcesz używać web mana itp.

poradnik-instalacja-webmana-i-pluginow-cobra-cfw-t6493.html
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: Uszkodzona pamięć masowa

Postprzez Atr3ju » 22.12.2017, 23:26

Konsola była załączona i tak to zostawiłem, wyszedłem z domu. Po powrocie była wyłączona. Obecnie już taki komunikat nie pokazuje się nawet jak wyłączam ją i załączam co chwilę.

Zauważyłem ostatnio że dzieją się dziwne rzeczy z konsolą jak wyłączona jest z prądu na np. 3 tygodnie i przez ten czas jej nie używam. Po takim czasie zawsze po uruchomieniu coś wywali, raz były to jakiegoś rodzaju zakłócenia obrazu czy zwarcia nie wiem, teraz ten problem po uruchomieniu gry, a innym razem zdarzyło mi się że konsola w ogóle się nie chciała za pierwszym razem uruchomić i było czarne echo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

© 2010-2024