Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Tylko i wyłącznie o grach
Regulamin działu
Wszelkie problemy z grami czy fix'ami na CFW zamieszczamy w dziale BACKUP!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez leszek0506 » 03.12.2011, 01:19

Posiedziałem TROSZKĘ [jakieś 10 godzin] i dokończyłem "tłumaczenie" trybu fabularnego do końca :)

Jest to beta bo brakuje:
- wyjustowania napisów w pierwszych scenkach z gry,
- 1 do 5 % słów, zdań którymi dało by się zastąpić niemieckie napisy, a sens zdania wyrazu może być inny od orginału
- tłumaczeń różnych dialogów bohaterów w samej grze np. różnych podpowiedzi Sully'iego, Elen w rozwiązywaniu krótkich zagadek w grze czy jakiś dialogów przez "łoki toki"
- tłumaczeń filmików typu"Jak zrobiono grę" - ale tego nie miałem, nie zamierzam i nie będę tłumaczył. Informuję tylko aby nie było jakiś głupich tekstów w stylu "dlaczego nie zrobiłeś tego ..." ;)
- sam nie wiem tyle tylko znalazłem braków ;)

A więc jest to tylko whex'owanie spolszczenia autorstwa mikisoft w niemiecki plik z gry, tak aby można było go odpalić na konsoli i cieszyć się Polskimi napisami w trybie fabuły :)

Aby dłużej nie przedłużać link do spolszczenia i instrukcja jak to uruchomić w pliku razem zawarte :

http://rapidshare.com/files/982636646/U ... v_0.95.rar

Proszę o różne uwagi co by należało poprawić zmienić aby wersje spolszczenia można by było uznać za finalną :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy post w wątku :

---

Witam :)

Ostatnio zajmuje się "tłumaczeniem" pierwszego Uncharted. A oto moje "wypociny" w akcji :

UWAGA SPOILERY ;)

http://www.youtube.com/watch?v=AroCMKan ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=UlbwfdPn8SY

Co o tym myślicie ? Czy są jacyś chętni na wersje finalną ?

Dodam jeszcze że te "tłumaczenie" to tak jak na razie walka z Hexami i podstawianie polskich napisów za niemieckie. Dokładniej od wersji zaciągniętej od użytkownika mikisoft [ http://www.youtube.com/watch?v=Q4p51-FVRVQ ]
z którym mam kontakt co do praw do tłumaczenia jaki innych drobnych szczegółów :)
Ostatnio edytowano 18.02.2012, 19:53 przez leszek0506, łącznie edytowano 2 razy

Za ten post autor leszek0506 otrzymał podziękowanie od
omega310 (23.02.2012, 17:09)
leszek0506
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 26.10.2011, 22:39
Firmware: CFW 3.55

Sponsorzy

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez Konr@do » 03.12.2011, 15:29

Dobra robota! Cieszy mnie to, że w końcu ktoś się za to zabrał :)

Stary Konr@do pewnie wziął by się za tą robotę, ale to już nie te czasy...

Jak idą postępy? Nie sprawdzałeś, czy nie ma już przypadkiem jakichś "ruskich" narzędzi do tłumaczenia? Zabawa z hexami nie jest zbyt przyjemna...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez leszek0506 » 03.12.2011, 16:08

Nie sprawdzałem :)

Ale niemieckie napisy da się zastąpić polskimi w niemal 100 % , tak aby zdanie miało sens orginału :)
Na razie mam "przetłumaczone" [właściwie zastąpione polskimi napisami ] 2\3 całości . I miałem tylko dwa takie poważne problemy co wstawić aby to zdanie miało jakiś sens ... ale sobie jakoś poradziłem :)

Jak skończę porobię poprawki, wypośrodkuje napisy i zobaczę jak dużo jest w grze tekstów typu " naciśnij X aby podnieść bron" i może wezmę się i za to tłumaczenie. Bo jak się okazało napisy które ręcznie można wybrać w grze nie dotyczą tylko filmików z fabuły które "tłumacze", ale i także samych podpisów w grze .... Czyli gdy skończę "tłumaczyć" same filmiki do tej gry i wrzucę je w obieg to po wybraniu ręcznie w menu języka Polskiego\Niemieckiego będziecie mieli oprócz przetłumaczonych polskich filmików fabularnych także i niemieckie w same grze typu "ich mussen X .... " Co oczywiscie zauważyłem niedawno włączając samą grę w tymi "napisami" , bo od samego początku sprawdzając co jak działa ograniczałem się tylko do wchodzenia do menu Bonuses > Story cutscenes
leszek0506
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 26.10.2011, 22:39
Firmware: CFW 3.55

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez SeBoLeX » 03.12.2011, 22:50

Jedno podstawowe pytanie - wymagany CFW?
Avatar użytkownika
SeBoLeX
Newbie
 
Posty: 4
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 03.11.2011, 17:37
Firmware: OFW 3.72

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez Konr@do » 03.12.2011, 22:54

Wymagany :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez blyoghurt » 04.12.2011, 17:30

Przypomniała mi się od razu sytuacja z PS2. Na tą konsolę są świetne tłumaczenia Okami, czy FF12, ale działają tylko na przerobionych konsolach.
Tak więc jak widać, kolejny przykład, do czego legalnego może służyć przerobiona konsola ;)
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez kamillo_93 » 18.01.2012, 23:27

I jak tam sytuacja? Bo zacząłem grać wlasnie w ta gierke i bylbym bardzo zainteresowany spolszczeniem :)
kamillo_93
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 35
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 16.12.2011, 10:18
Firmware: 3.60

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez leszek0506 » 23.01.2012, 01:15

Jakoś przed świętami było dużo innych obowiązków i porzuciłem chwilowo projekt na 2\3 tłumaczenia czyli od tego momentu co wrzuciłem tego pierwszego posta już nic nie było robione ...
Teraz w tym tygodniu mam trochę czasu więc podłubię trochę i wrzucę gotowe spolszczenie :)

Z góry przepraszam oczekujących na te spolszczenie :)
leszek0506
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 26.10.2011, 22:39
Firmware: CFW 3.55

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez cm3 » 03.02.2012, 14:53

Rownież oczekuje na napiski , jaki progress ?
cm3
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 13.01.2012, 17:39
Firmware: 3.70

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez leszek0506 » 12.02.2012, 02:21

cm3 napisał(a):Rownież oczekuje na napiski , jaki progress ?


Kolejnym razem gdy będę robił jakieś spolszczenie czy coś - najpierw skończę a potem dam informacje że czymś takim się zajmuję ;)

Informuję że spolszczenie nie jest jeszcze gotowe i cały czas zajmuję się nim w wolnym czasie ... w związku że "to" ciągnie się już od grudnia wrzucam to co już zrobiłem :)

NIE JEST TO GOTOWE W 100 % SPOLSZCZENIE A WIĘC TYLKO DLA CIEKAWYCH EFEKTÓW MOICH PRAC :

[EDIT] Link nieaktualny. Nowszy z aktualną wersją spolszczenia znajdziesz w pierwszym poście.

Plik należy wgrać przez FTP do katalogu /text1
A oto poprawna ścieżka po zgraniu oryginalnej gry w wersji PAL

dev_hdd0/GAMES/BCES00065/PS3_GAME/USRDIR/build/main/text1/

Ile procent jest gotowe sami oceńcie , jakby były jakieś błędy dajcie znać poprawie w do wersji finalnej ...

[EDIT]

Bym zapomniał o najważniejszym ... po wgraniu spolszczenia [pliku 5.sub ....] i po uruchomieniu gry w głównym Menu trzeba wejść do opcji [Options] i zmienić język [Language] napisów na Niemiecki, a więc wchodzimy po kolei Options>Language>Subtitles>Deutsch
Ostatnio edytowano 18.02.2012, 13:53 przez leszek0506, łącznie edytowano 1 raz

Za ten post autor leszek0506 otrzymał podziękowanie od
Gothic4 (12.02.2012, 21:15)
leszek0506
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 26.10.2011, 22:39
Firmware: CFW 3.55

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez Gothic4 » 12.02.2012, 21:14

Dzięki za to spolszczenie :D. Jutro jak przyjde z pracy to je zobacze :D
Gothic4
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 15.05.2011, 21:41

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez Konr@do » 12.02.2012, 22:17

A już myślałem, że dałeś sobie z tym spokój :)

Trzeba testnąć 8-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez leszek0506 » 14.02.2012, 02:15

Wy edytowałem pierwszy post w którym macie całość spolszczenia :)

Konr@do napisał(a):A już myślałem, że dałeś sobie z tym spokój :)


No co Ty, ja Polak z korzeniami wojskowymi [AK i te sprawy] nie mam prawa aby się poddać :)
"Walcz aż do zwycięstwa" ;)

Gothic4 napisał(a):Dzięki za to spolszczenie :D. Jutro jak przyjde z pracy to je zobacze :D



Ej wiesz nie ma za co :)

Konr@do napisał(a):Trzeba testnąć 8-)



No to czekam na recenzje :P

Tak na poważnie to byście się wzięli za Uncharted 1 - pograli i powiedzieli co wypadało by jeszcze poprawić :D
Tyle czasu z tym walczyłem - licząc dnie całe [12 godzin] to chyba z 4 dni z tym walczyłem [4 x 12 godzin ....]

Im więcej uwag tym lepsza będzie wersja finalna :)
A ta już za pół roku :P
leszek0506
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 26.10.2011, 22:39
Firmware: CFW 3.55

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez seban1988 » 16.02.2012, 19:44

Przepraszam za mały off-top ale obawiam się że gdzieś indziej nie uzyskam odpowiedzi. Czy komuś pojawiają się zdobywane trofea w Uncharted? bo mnie nie. Wiem, że trzeba zainstalować patcha 1.10 ale czy to mi nie popsuje gry?

A propos spolszczenia, całkiem spoko ale, że nic nie kumam z niemieckiego to i tak se przestawiłem na angielski.
seban1988
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 31.01.2012, 20:52
Firmware: CFW 3.55 Kmeaw

Re: Uncharted: Fortuna Drake'a PL Napisy

Postprzez leszek0506 » 18.02.2012, 14:17

seban1988 napisał(a):Przepraszam za mały off-top ale obawiam się że gdzieś indziej nie uzyskam odpowiedzi. Czy komuś pojawiają się zdobywane trofea w Uncharted? bo mnie nie. Wiem, że trzeba zainstalować patcha 1.10 ale czy to mi nie popsuje gry?


Chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :) Podstawka nie ma ani trybu wibracji ani trofeów. Te wszystkie udogodnienia pojawiły się później wraz z nowymi patchami do gry. Co gdzie i jak zainstalować nie wiem, bo ja jeszcze instalowałem te patche jak nie było JB ani CFW.

Czy popsuję Ci grę ? Raczej bym się martwił o CFW i konsole niż o grę którą można instalować na PS3 ile razy tylko dusza zapragnie. [To nie dema na konsolach Nintendo :P] Ale możesz spróbować, z tego co wiem konsola pobiera patche zaraz po włączeniu gry, ważne aby mieć w konsoli wyłączone aktualizacje Firmware ... bo jak to update'ujesz to klapa ....

Jeśli jest możliwość instalowania patch'y pod CFW bez PSN\SEN to na pewno ją znajdziesz w szukajce bądź w wujku google ... powodzenia :)

seban1988 napisał(a):A propos spolszczenia, całkiem spoko ale, że nic nie kumam z niemieckiego to i tak se przestawiłem na angielski.


Tak jest tylko na początku gry [Spolier] gdy walczy się na statku z "Pirates" jaki "spaceruje" się z Sully'im prze jungle\las ... i kilka drobnych nie istotnych dialogów ... [\Spoiler] Ogółem jest tego z 5 % ze 100 % dialogów w grze więc nie widzę sensu "przestawiania się na angielski" .

Jak będzie większe zainteresowanie spolszczeniem na forum jaki w ILOŚCI POBRAŃ to przetłumaczę tą "drobnostkę" ;)
leszek0506
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 26.10.2011, 22:39
Firmware: CFW 3.55

Następna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

© 2010-2024