Słaby zasilacz ?

Konsole, urządzenia, sprzęt
  • Sponsorzy

Słaby zasilacz ?

Postprzez Atr3ju » 24.03.2018, 13:06

Kilka dni temu grając rozładował mi się pad więc podłączyłem go przez kabel i jednocześnie grając na nim ładował się. Do tego w jedno usb miałem wpięty hdd więc zasilanie również z konsoli. Sumując w pierwszym usb hdd ata (0.5A * 5V = 2.5 W) a w drugim pad ładujący się i jednocześnie używany do grania (tutaj nie wiem czy blutu działa czy jest wyłączone i leci przez kabel), uruchomiłem gre z hdd na usb i po chwili zwiecha. Posprawdzałem czy aby hdd nie padł przypadkiem ale wszystko było dobre, na próbę wypiąłem kabel od ładującego się pada i hdd zaczął normalnie działać. Nawet w xmb hdd miał problemy z utrzymaniem mocy i co chwilke się wyłączał co skutkowało że konsola miała problemy z rozpoznaniem listy gier.

Tak zastanawia mnie jedna rzecz, nie wiem ile wat ma ten zasilacz ani też ile średnio bierze konsola w spoczynku ale chyba powinien wydolić w taki przypadku gdzie hdd bierze ledwo co 5W, ładujący pad też pewnie około 5W a sama elektronika konsoli pewnie nie pobiera 100 % z zasilacza w spoczynku.

Mam również problem z utrzymaniem zasilania w 1TB hdd który ma swoje zasilanie z zewnątrz i dodatkowo wpięty na usb ma problemy z utrzymaniem mocy i co 30 sek. wyłącza się i załącza.

Czy ten zasilacz w konsoli nie powinien być choć troszke bardziej wydajny jeśli chodzi o ten mój przypadek z tym hdd na usb i ładującym padem ? Czy ten zasilacz akurat ma mocy na styk ? Jeśli to ważne to Slim 2504.
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Sponsorzy

Re: Słaby zasilacz ?

Postprzez Grzesiek » 13.04.2018, 22:33

Nie wiem czy jesteś jeszcze zainteresowany odpowiedzią ale...., wiem jak to jest z nietypowymi problemami, a więc do rzeczy:

To może nie być kwestia zasilacza, tylko specyfikacji prądowej portu usb.
To co możesz zrobić to: lepszej jakości, krótsze kable i nie "wyrobione" gniazdka usb jak jest taka możliwość.
Możliwe, że używałeś za długich, czy kiepskich kabli i trochę "przypaliłeś" zasilanie usb w konsoli, lub coś co podpinasz chce już wiecej prądu bo zdycha.

Nie wierz w te opowieści o "transmisji cyfrowej" kablem zawsze płynie prąd. To samo tyczy sie hdmi, czy dvi, ludzie wierzą w transmisje cyfrową a to tylko takie marketingowe gadanie. Na obu końcach kabla jest zawsze coś co wysyła i odbiera prąd a nie jakieś zera i jedynki.
Grzesiek
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 22
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 11.01.2012, 17:15

Re: Słaby zasilacz ?

Postprzez Atr3ju » 14.04.2018, 17:56

Sprawdziłem to jeszcze raz dziś, podłączyłem dysk przez taki miernik typu przelotka usb-usb i dysk pobiera max 0,72 A do tego uruchomiłem pada i podłączyłem go do ładowania z drugiego usb konsoli. Co prawda pad miał 3 kreski baterii i dysk działał prawidłowo ale sądzę że problem dalej będzie występował. Spróbuje rozładować pada do 0 kresek i wówczas zrobię ponownie test. Jak wiadomo ładowanie przy pełnym akumulatorze jest bardzo niskie więc może dlatego dysk pracował prawidłowo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Re: Słaby zasilacz ?

Postprzez Grzesiek » 15.04.2018, 14:53

Na twoim miejscu darował bym sobie takie testy.
Jest prawdopodobne, że już ci się tam trochę coś "przypaliło" i prądowo nie daje rady.

Proponuje ci używać, jak --najkrótszych-- (na pewno krótszych niż 1,8m) dobrej --jakości-- kabli.
A sytuacji gdzie korzystasz z dysku i ładujesz mocno rozładowanego pada w jednym czasie proponuje unikać.
Może się nic nie stanie, ale twoje usb już klęczy, jak je będziesz obciążał to się pewnie przewróci.
Grzesiek
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 22
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 11.01.2012, 17:15



  • Sponsorzy

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

© 2010-2024