SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD RSOD

Newsy ze sceny PS3 Hack
  • Sponsorzy

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL PS3 DOWNGRADE 3.55 YLOD RSOD KIE

Postprzez t212ruman » 11.10.2015, 19:13

Kurier kosztuje 40zł ,po rebellingu konsola powinna działać co najmniej rok ,choć miałem xboxa360 po rebellingu i działa do dziś ,odsprzedany kumplowi ,więc nie ma na to reguły ,kulki ołowiane są bardziej żywotne od obecnie stosowanego szajsu .
Co do pakowania ,ja zawsze owijam w kocyki i wypycham gazetkami dla amortyzacji ,czarnula zawsze wraca w jednym kawałku ,folia bąbelkowa też jest dobra ,ale jakoś jej nie ufam :)
Avatar użytkownika
t212ruman
Moderator
Moderator
 
Posty: 942
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy
Dołączył(a): 05.11.2014, 21:24

Sponsorzy

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL PS3 DOWNGRADE 3.55 YLOD RSOD KIE

Postprzez Spox_2 » 12.10.2015, 11:24

swistakens napisał(a):Jasne że dzwoniąc dowiem się najwięcej.Tak i zrobię jednak wolę napisać i otrzymać odpowiedz co do żywotności po reballingu czy o kosztach dostawy oficjalnie na forum bo dla pokoleń temat jest ważny.
Strona jest pięknie zrobiona itp jednak składając zamówienie nie wiem czy koszt kuriera to 20/30/50 zł bo to np.zmienia konkretnie postać rzeczy.Usunięcie usterki-sprawa bardzo fachowa musi być dobrze zapłacona ok ale plus kurier można czasem dostać szoku :D .Szacując koszty chciałbym wiedzieć i rozważyć pewne kwestie.Dlatego pytam oficjalnie.


Faktycznie mój błąd z brakiem informacji nt kosztów wysyłki. Poprawię to dzisiaj.

Sprawa wygląda następująco:

Do każdej usługi podanej na http://www.serwis.kielce.pl należy doliczyć koszt wysyłki.
My używamy DPD/UPS,

Przy wpłacie na konto:
Koszt wysyłki w 1 stronę 20 zł
Koszt wysyłki w 2 strony 40 zł

Przy pobraniu (klient płaci za wszystko na sam koniec) koszt jest powiększony o 10 zł, zatem łącznie 50 zł.

Zawsze klient może we własnym zakresie wysłać do nas oraz jego kurier pocztowy/DPD/UPS itd może od nas paczkę odebrać (opcja przy wpłacie na konto).


Sama kwestia żywotności konsoli po wykonanym reballingu:

Jeżeli usterce uległa konsola PS3 z procesorem graficznym RSX w technologii 90nm. Mowa o modelach CECHC, CECHG, CECHH to w większości przypadków wynikło to z niewłaściwej pracy układu BGA (RSX-grafika).


Co można zrobić aby sprzęt ożył ?

Stosuje się technikę reballingu (wymianę spoiny lutowniczej pod układem BGA).

Czy reballing jest skuteczną techniką naprawy konsol PS3 o modelach CECHC, CECHG, CECHH ?
Nie był, nie jest i nigdy nie będzie. Niestety na internecie panuje powszechna opinia o tym jakoby reballing był techniką naprawy (tak jest i nie).
Wyjaśnię dlaczego.

Reballing jest skuteczną techniką WYMIANY SPOINY LUTOWNICZEJ POD UKŁADEM BGA. Jeżeli dane urządzenie elektroniczne dozna uszkodzenia mechanicznego od np. wstrząsów (dajmy na to sterownik z panelu operatorskiego jakie również naprawiamy) i sprzęt przestaje działać to można za pomocą docisku układu sprawdzić (dociskamy od góry fizycznie układ) czy sprzęt ruszy.
Jeżeli sprzęt zaczyna "gadać" to oznacza to że na 100% winne jest połączenie BGA POD NIM.
W takim przypadku przelutowanie (wykonanie techniki reballingu) jest SKUTECZNĄ NAPRAWĄ na poziomie 100%.

Jak to ma się do konsol PS3 CECHC, CECHG, CECHH.
W tych konsolach siada w głównej mierze UKŁAD BGA RSX.
Jedyna skuteczna naprawa takiej konsoli (mowa o naprawie która da drugie pełne życie, okres pracy na poziomie 5 lat pracy) to wymiana układu BGA NA NOWY. Problem jest następujący. SONY NIGDY NIE SPRZEDAWAŁO NOWYCH UKŁADÓW BGA. Zatem zaczyna się kręcić błędne koło.

Zdjęcie poglądowe układu BGA z portalu PurePC przedstawia jego strukturę.
Obrazek
Jeżeli w konsoli CECHC, CECHG, CECHH wyskoczy YLOD to w głównej mierze siada połączenie pod rdzeniem układu BGA.
Są tam mikrokulki które również łączą laminat układu z rdzeniem. Podgrzanie rdzenia w większości przypadków ożywi układ z uwagi na rozszerzalność metali i powiększenie swojej objętości.

Co można zrobić aby ożywić konsolę ?

1. Można zrobić Reflow czyli podgrzanie płyty głównej i wygrzanie układu graficznego RSX.
Problem techniki jest następujący: Podgrzewany jest układ, jego rdzeń oraz cała płyta PCB. Podgrzanie nie gwarantuje nam iż pod układem BGA łączą wszystkie kulki.
My tej techniki nie stosujemy z uwagi na jej charakter oraz żywotność sprzętu po jej wykonaniu. Przeważnie konsole działają 1-3 miesięcy. Choć wierzę że i podziała jakaś z 2 lata.

2. Można wykonać reballing układu czyli demontaż komponentu BGA z płyty PCB, usunięcie starej cyny spod układu oraz pól lutowniczych na PCB, nałożenie nowej cyny na układ, montaż komponentu BGA.
Na naszym materiale doskonale widać co i jak jest robione. Link: https://www.youtube.com/watch?v=BwxK5TAoKV4


Dlaczego reballing a nie reflow ?
Dlatego że w podobnych pieniążkach mamy wykonany cały proces lutowniczy z wymianą spoiny lutowniczej.
Same układy się psują, połączenia BGA pod nimi rzadko ale mimo wszystko najlepszą opcją jest przelutować układ aby mieć pewność iż spoina pod układem będzie nowa.

Ile podziała konsola PS3 po wykonaniu techniki REBALLING ?
Tak naprawdę podziała tyle ile będzie chciała :) W tym przypadku mamy pewność iż spoina lutownicza POD UKŁADEM BGA jest NOWA i napewno nie utraci połączenia przez okres kilku lat.
Problemem jest sam układ BGA który podziała średnio od 6 miesięcy wzwyż.

Praktyka w serwisie pokazała iż najszybciej pada model CECHH po wykonanym reballingu. Średnio konsole te działają około 4-6 miesięcy i znowu wyskakuje usterka YLOD.

KAŻDEMU klientowi staram się tłumaczyć na czym polega naprawa a SKUTECZNA NAPRAWA. Jeżeli to zrozumie to nie będzie miał potem do mnie pretensji że po wykonanym reballingu konsola siadła w 9 miesiącu jej użytkowania.

Konkludując,
My swoje robimy na bardzo wysokim poziomie - technika BGA, Reballing.

Żywotność konsoli po naprawie: Podziała tyle ile będzie chciała, aczkolwiek długo działają.
Czas w którym sprzęt działa powinno się przeznaczyć na skopiowanie ważnych danych z PS3 (o ile się je tam posiada),
następnie używanie tak długo aż znowu padnie. Wówczas można już wykonać reflow aby ożywić sprzęt "na krótko"

Ps. Klienci oczekują że ich sprzęty będą działały po reballingu bardzo długo (czego im życzę) a nikt nie zwraca uwagi na to iż producent jakim jest SONY daje tylko i wyłącznie 12 miesięcy gwarancji na poprawne działanie. Kolejne 12 miesięcy to rękojmia sprzedawcy ale z tym już różnie bywa (dlatego lepiej kupować konsole w dużych sieciach typu MediaMarkt niż 100 zł taniej a od firmy XYZ z Allegro).

Tekst spłodzony z palca w poniedziałek około godziny 11. W dodatku na delikatnym jeszcze kacu :)
Jak ktoś przeczyta to niech da plusa/łapkę do góry :D

Ps2. Zabraniam kopiowania wpisu na inne fora bez mojej zgody.
SERWIS KONSOL PS3, PS4 ==>YLOD, BLOD, DOWNGRADE PS3 DO OFW 3.55 Sony! tel : 795 666 333 | https://wielkielektronik.com | Międzynarodowy certyfikat napraw BGA!
Wideo z naprawy PS3!->https://youtube.com/watch?v=BwxK5TAoKV4
Avatar użytkownika
Spox_2
VIP
VIP
 
Posty: 1034
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Dołączył(a): 11.02.2012, 22:11
Firmware: OFW
PSN ID: Spox2

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez damiank94 » 18.10.2015, 15:03

Witam wszystkich, jestem tu nowy :)

I od razu pytanie do Spoxa. Jak jest ze Slimami i Super Slimami w kwestii żywotności po reballingu ?
damiank94
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.06.2015, 11:09

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez Cyqor » 19.10.2015, 16:21

Psilip napisał(a):Witam! Chciałbym zrobić downgrade. Ile by to kosztowało? Mój model konsoli to CECH-2004B.

Około 200zl z wysyłką przy płatności na konto.

Ps: przy obecnej znizce to okolo 160. Wolę napisac jednak 200zl bo nie wiem do kiedy obowiązuje rabat. ;)
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez swistakens » 28.10.2015, 10:40

Należe do kolejnej zadowolonej osoby kożystającej z usług Virtual future.
Super profeska w najlepszym wydaniu.Jako klient bylem o wszystkim informowany przez email lub numer usługi na stronie www. Super rozwiązanie.
Szczególne pozdrowienia dla miłej pani która zadzwoni jak trzeba,poinformuje czy pomoże w jakiejkolwiek niejasności.
Odrazu dało wyczuć się że rozmawiam z profesjonalistami.To ważne.
Konsolka pracuje bez zarzutu.Jednak by osiągnąć dobre temperatury musiałem zmienić fw z obsługą wiatraka by mimo spa konsolka pracowała poniżej 70 stropni na rsx.Taki model chyba.Tyle że teraz zawsze mówie że mi play startuje i pitnie z pokoju hehehe.
Dziękuję
pozdrawiam i polecam.
swistakens
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 11.02.2015, 21:21
Firmware: 4.66

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez Spox_2 » 02.11.2015, 23:17

damiank94 napisał(a):Witam wszystkich, jestem tu nowy :)

I od razu pytanie do Spoxa. Jak jest ze Slimami i Super Slimami w kwestii żywotności po reballingu ?


Tutaj jest z tym bardzo dobrze.
Ogólnie jak przelutuje się układ w PS3 Slim to konsola potem działa i działa.
Nie kojarzę aby jakakolwiek konsola wróciła w rok po lutowaniu BGA (choć napewno jakieś sztuki się znalazły).

Super Slimów radzę unikać jak ognia. Te modele to tania tandeta. Zaczynając na obudowie a kończąc na płycie głównej.


Zapraszam wszystkich do Like'owania naszego FunPage'a na portalu FB. Link: http://www.facebook.com/vf.serwis
Za polubienia będzie można zawsze wyrwać jakiś mały rabacik :) Myślę że warto.

To samo tyczy się osób którzy posiadają konto w Gmail / Google+. Link: https://plus.google.com/+VirtualFutureServiceKielce/about

Przy okazji wrzucam zdjęcia naszego nowego nabytku. Mikroskop od Deltaoptical.pl
Obrazek

Obrazek

Dzięki wszystkim za pozytywne opinię.
Uwierzcie że one naprawdę mnie motywują do tego co robię :)
SERWIS KONSOL PS3, PS4 ==>YLOD, BLOD, DOWNGRADE PS3 DO OFW 3.55 Sony! tel : 795 666 333 | https://wielkielektronik.com | Międzynarodowy certyfikat napraw BGA!
Wideo z naprawy PS3!->https://youtube.com/watch?v=BwxK5TAoKV4
Avatar użytkownika
Spox_2
VIP
VIP
 
Posty: 1034
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Dołączył(a): 11.02.2012, 22:11
Firmware: OFW
PSN ID: Spox2

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez Marecki266 » 06.11.2015, 13:02

Witam!
To może i ja się dopiszę z pytaniem.
Niedawno trafiło do mnie dwoje pacjentów:
- CECHK03, Data Code 8C (zdekompletowane śruby obudowy)
- CECHG04, Data Code 7D (brak górnej, błyszczącej pokrywy, brak hdd i "sanek").
Obie konsole mają standardowego YLOD'a i w obu można wymusić test wentylatora (chyba tak to się nazywa) poprzez załączenie zasilania konsoli z dotkniętym przyciskiem włączania.
Jaka jest szansa na ich reanimację i ew. downgrade (tej pierwszej oczywiście) no i jakie wiążą się z tym koszty?
Jak wygląda sprawa samej "opłacalności" takiego zabiegu?

Pozdrawiam!
Marek

P.S. A jakiś może rabat przy naprawie dwóch konsoli dałoby się wytargować? :wink:
Marecki266
Newbie
 
Posty: 5
Lokalizacja: Chełm
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 11.10.2015, 23:29
Firmware: Rogero 4.55

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez Spox_2 » 08.11.2015, 22:38

Marecki266 napisał(a):Witam!
To może i ja się dopiszę z pytaniem.
Niedawno trafiło do mnie dwoje pacjentów:
- CECHK03, Data Code 8C (zdekompletowane śruby obudowy)
- CECHG04, Data Code 7D (brak górnej, błyszczącej pokrywy, brak hdd i "sanek").
Obie konsole mają standardowego YLOD'a i w obu można wymusić test wentylatora (chyba tak to się nazywa) poprzez załączenie zasilania konsoli z dotkniętym przyciskiem włączania.
Jaka jest szansa na ich reanimację i ew. downgrade (tej pierwszej oczywiście) no i jakie wiążą się z tym koszty?
Jak wygląda sprawa samej "opłacalności" takiego zabiegu?

Pozdrawiam!
Marek

P.S. A jakiś może rabat przy naprawie dwóch konsoli dałoby się wytargować? :wink:


Witaj,
Bez demontażu konsol do płyt głównych niczego sensownego nie jestem w stanie stwierdzić.
W założeniu że wszystko przebiegnie poprawnie to dla:
CECHK - reballing procesora RSX + SPA + OFW 3.55 SONY = 250 zł
CECHG - reballing procesora RSX + SPA + OFW 3.55 SONY = 260 zł
SERWIS KONSOL PS3, PS4 ==>YLOD, BLOD, DOWNGRADE PS3 DO OFW 3.55 Sony! tel : 795 666 333 | https://wielkielektronik.com | Międzynarodowy certyfikat napraw BGA!
Wideo z naprawy PS3!->https://youtube.com/watch?v=BwxK5TAoKV4
Avatar użytkownika
Spox_2
VIP
VIP
 
Posty: 1034
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Dołączył(a): 11.02.2012, 22:11
Firmware: OFW
PSN ID: Spox2

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez Marecki266 » 12.11.2015, 23:41

Dzięki za odpowiedź - resztę dogadamy via PW aby nie zaśmiecać tematu.
Marecki266
Newbie
 
Posty: 5
Lokalizacja: Chełm
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 11.10.2015, 23:29
Firmware: Rogero 4.55

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez damiank94 » 16.11.2015, 16:50

Spox_2 napisał(a):
damiank94 napisał(a):Witam wszystkich, jestem tu nowy :)

I od razu pytanie do Spoxa. Jak jest ze Slimami i Super Slimami w kwestii żywotności po reballingu ?


Tutaj jest z tym bardzo dobrze.
Ogólnie jak przelutuje się układ w PS3 Slim to konsola potem działa i działa.
Nie kojarzę aby jakakolwiek konsola wróciła w rok po lutowaniu BGA (choć napewno jakieś sztuki się znalazły).

Super Slimów radzę unikać jak ognia. Te modele to tania tandeta. Zaczynając na obudowie a kończąc na płycie głównej.


Kurczę Super Slima kupiłbym sobie nowego ew używany najnowszy model na gwarancji. Bo Slima się nieco boję kupić zważywszy na jego staż na rynku.
damiank94
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.06.2015, 11:09

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez Spox_2 » 16.11.2015, 20:28

damiank94 napisał(a):
Spox_2 napisał(a):
damiank94 napisał(a):Witam wszystkich, jestem tu nowy :)

I od razu pytanie do Spoxa. Jak jest ze Slimami i Super Slimami w kwestii żywotności po reballingu ?


Tutaj jest z tym bardzo dobrze.
Ogólnie jak przelutuje się układ w PS3 Slim to konsola potem działa i działa.
Nie kojarzę aby jakakolwiek konsola wróciła w rok po lutowaniu BGA (choć napewno jakieś sztuki się znalazły).

Super Slimów radzę unikać jak ognia. Te modele to tania tandeta. Zaczynając na obudowie a kończąc na płycie głównej.


Kurczę Super Slima kupiłbym sobie nowego ew używany najnowszy model na gwarancji. Bo Slima się nieco boję kupić zważywszy na jego staż na rynku.



W slimach 3004 jak i Super Slimach montowane jest trefnej jakośći gniazdo HDMI. Jak powstanie uszkodzenie mechaniczne tego elementu to żadna standardowa gwarancja tego nie uwzględni.

Tak jak wspominałem kilka postów wyżej. Brać sprzęt nowy i z najdłuższą gwarancją albo używany z puli mniej awaryjnych.
SERWIS KONSOL PS3, PS4 ==>YLOD, BLOD, DOWNGRADE PS3 DO OFW 3.55 Sony! tel : 795 666 333 | https://wielkielektronik.com | Międzynarodowy certyfikat napraw BGA!
Wideo z naprawy PS3!->https://youtube.com/watch?v=BwxK5TAoKV4
Avatar użytkownika
Spox_2
VIP
VIP
 
Posty: 1034
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Dołączył(a): 11.02.2012, 22:11
Firmware: OFW
PSN ID: Spox2

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez damiank94 » 16.11.2015, 23:57

Kurdę Spox chciałem podziękować za posta ale nie mogę "Nieważne podziękowanie". No nic. Anyway dzięki za pomoc.
damiank94
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.06.2015, 11:09

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez LWC » 14.12.2015, 16:47

Witam, przy zmianie CFW "przypadkiem" przeszedłem na OFW 4.76 i jest problem :). Jaka była by cena powrotu na 3.55 OFW z resztą sobie poradzę. model konsoli to CECHL 04 (FAT) data code 8D.
LWC
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 13.12.2015, 21:03

Re: SERWIS I NAPRAWA KONSOL REBALLING PS3 PS4 OFW3.55 YLOD R

Postprzez Spox_2 » 15.12.2015, 00:36

LWC napisał(a):Witam, przy zmianie CFW "przypadkiem" przeszedłem na OFW 4.76 i jest problem :). Jaka była by cena powrotu na 3.55 OFW z resztą sobie poradzę. model konsoli to CECHL 04 (FAT) data code 8D.


140 zł + ewentualna wysyłka.
SPA PS3 oczywiście w cenie :)
SERWIS KONSOL PS3, PS4 ==>YLOD, BLOD, DOWNGRADE PS3 DO OFW 3.55 Sony! tel : 795 666 333 | https://wielkielektronik.com | Międzynarodowy certyfikat napraw BGA!
Wideo z naprawy PS3!->https://youtube.com/watch?v=BwxK5TAoKV4
Avatar użytkownika
Spox_2
VIP
VIP
 
Posty: 1034
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Dołączył(a): 11.02.2012, 22:11
Firmware: OFW
PSN ID: Spox2

ps3 fat CECHG04 DATA CODE 8D NAPRAWA I DOWNGRADE PRZEGRZEW

Postprzez jacekpau1 » 11.01.2016, 22:20

Witam sorry że tak zakładam posty. Tak jak w temacie mam ps3 fat i zaczął wyskakiwać komunikat że system się przegrzał się system wymieniłem pastę działała z 2 miechy teraz po 20 sekundach wyłącza się nawet nie zdąży się menu xmb wczytać i odrazu wyskakuje komunikat i konsola gaśnie a po za tym raz obraz mam z hdmi a raz jakies biało zielone kropki chciał bym to wszystko naprawić i przy okazji zrobić downgrade polecicie mi jakiś tani serwis co mi to zrobi %-()
jacekpau1
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 40
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.01.2016, 00:15

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Sponsorzy

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

© 2010-2024