PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB?

Wszelkie pytania i problemy z kopiami gier na CFW
Regulamin działu
[b]W dziale Backup zabrania się tworzenia podwójnych tematów do jednego tytułu gry. Przed napisaniem tematu, należy użyć wyszukiwarki w celu lokalizacji istniejącego już tematu.
  • Sponsorzy

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez szczepan77 » 22.01.2014, 17:07

Jeśli Pomogłem Kliknij Na Łapę ;)
Avatar użytkownika
szczepan77
Banned
Diamond Member
 
Posty: 483
Lokalizacja: Pandora
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Dołączył(a): 21.07.2013, 12:05
Firmware: REBUG 4.65 COBRA7.03

Sponsorzy

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez alfamiecio » 22.01.2014, 17:49

Zamiast ps3ftp (cokolwiek to jest) mam multimana. Poza tym trochę to wszystko dla mnie nie jasne. Mam najpierw zastosować się do tego co podałeś, a potem zrobić to, co jest podane w temacie? Czy może zastosować się do poradnika webstera? I nigdzie nie ma jak zastosować tą skrętkę. Nawiasem, nie mam pewności co do tego co to jest ta skrętka dlatego dla pewności, to kabel ethernet? Ogólnie te wszystkie poradniki są strasznie nie jasne.
@edit
Poradziłem jakoś sobie, dzięki za pomoc.
alfamiecio
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 21.01.2014, 18:24
Firmware: CFW 4.46 Rebug

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez maricorp » 30.01.2014, 00:12

Bardzo proszę o pomoc, bo zabrakło mi już nerwów i pomysłów jak odpalić grę w multimanie 4.50?
Multiman skopiował ładnie kilka gier na wewnętrzny dysk ps3 (są one widoczne w multimanie w załadce "gry". Zgodnie z instrukcjami, najeżdżam na grę, wciskam "X", po czym multiman wyrzuca do głównego menu ps3. Tam w zakładce "gry" najeżdżam na ikonkę płyty (oryginalna płyta z inną grą jest w napędzie - jak niektórzy sugerowali) , która powinna zmienić się w ikonę gry, którą chcę odpalić z HDD konsoli. Tak się jednak nie dzieje (nie zmienia się ta ikona płyty), tylko pojawia się ikona gry z oryginalnej płyty w napędzie. Wejście w inne foldery zakładki "GRY", np. install Package Files lub /app_home/PS3_GAME/ także nie uruchamia gry z HDD konsoli. Pomóżcie, bo sam nie mam już pomysłu, co robię nie tak?
maricorp
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.01.2014, 11:39
Firmware: 4.53
PSN ID: maricorp

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez Zwolan » 30.01.2014, 03:55

maricorp napisał(a):Bardzo proszę o pomoc, bo zabrakło mi już nerwów i pomysłów jak odpalić grę w multimanie 4.50?
Multiman skopiował ładnie kilka gier na wewnętrzny dysk ps3 (są one widoczne w multimanie w załadce "gry". Zgodnie z instrukcjami, najeżdżam na grę, wciskam "X", po czym multiman wyrzuca do głównego menu ps3. Tam w zakładce "gry" najeżdżam na ikonkę płyty (oryginalna płyta z inną grą jest w napędzie - jak niektórzy sugerowali) , która powinna zmienić się w ikonę gry, którą chcę odpalić z HDD konsoli. Tak się jednak nie dzieje (nie zmienia się ta ikona płyty), tylko pojawia się ikona gry z oryginalnej płyty w napędzie. Wejście w inne foldery zakładki "GRY", np. install Package Files lub /app_home/PS3_GAME/ także nie uruchamia gry z HDD konsoli. Pomóżcie, bo sam nie mam już pomysłu, co robię nie tak?


Po 1 to nie jest temat na takie pytanie.
Po 2 najedź w MM na grę którą chcesz odpalić, wcisnij :#: i w menu zaznacz opcje BD MIRROR ( możesz też zaznaczyć opcje Internal, External ), wyjdź z menu używając :^: a później już normalnie odpalasz grę.
Zwolan
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 121
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Dołączył(a): 29.11.2011, 20:59
Firmware: Rogero 4.50 v1.01

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez maricorp » 30.01.2014, 09:39

Dzięki, ale właśnie o to chodzi, że próbowałem wszystkich tych ustawień, a gry dalej się nie uruchamiają (ikona płyty nie zmienia się). :^: oznacza "zrezygnuj", a należy użyć " :o: - wstecz, wtedy ustawienia są zapamiętywane. Co dziwne, gdy zaznaczę "z dysku Zewnętrznego", pojawia się informacja"ten tytuł nie może być uruchomiony z dysku Wewnętrznego. Spróbuj przenieść go na dysk Zewnętrzny lub zmienić ustawienia.
maricorp
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.01.2014, 11:39
Firmware: 4.53
PSN ID: maricorp

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez marciniak » 30.01.2014, 09:47

maricorp napisał(a):Bardzo proszę o pomoc, bo zabrakło mi już nerwów i pomysłów jak odpalić grę w multimanie 4.50?
Multiman skopiował ładnie kilka gier na wewnętrzny dysk ps3 (są one widoczne w multimanie w załadce "gry". Zgodnie z instrukcjami, najeżdżam na grę, wciskam "X", po czym multiman wyrzuca do głównego menu ps3. Tam w zakładce "gry" najeżdżam na ikonkę płyty (oryginalna płyta z inną grą jest w napędzie - jak niektórzy sugerowali) , która powinna zmienić się w ikonę gry, którą chcę odpalić z HDD konsoli. Tak się jednak nie dzieje (nie zmienia się ta ikona płyty), tylko pojawia się ikona gry z oryginalnej płyty w napędzie. Wejście w inne foldery zakładki "GRY", np. install Package Files lub /app_home/PS3_GAME/ także nie uruchamia gry z HDD konsoli. Pomóżcie, bo sam nie mam już pomysłu, co robię nie tak?


Zobacz czy masz włączone bd-rom emulator w Multimanie w ustawieniach na samym dole :wink: .
Nie pomagam na pw.

Za ten post autor marciniak otrzymał podziękowanie od
maricorp (31.01.2014, 01:36)
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez maricorp » 30.01.2014, 10:07

To także sprawdzałem. Mam dostępne tylko opcje: 1. Nic, 2. (Niedostępne). Nie rozumiem dlaczego?
maricorp
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.01.2014, 11:39
Firmware: 4.53
PSN ID: maricorp

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez marciniak » 30.01.2014, 10:10

I tu masz problem bo musi to być włączone żeby MM montował ci gry.Może MM masz jakiegoś starego lub złego ,zainstaluj najnowszego najlepiej CEX 4.53 full lub base.
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez maricorp » 30.01.2014, 10:14

Obawiam się, że masz rację. Konsola świeżo po przeróbce w serwisie, z zamontowanym MM 4.50. Trochę boję się sam coś kombinować
maricorp
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.01.2014, 11:39
Firmware: 4.53
PSN ID: maricorp

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez disp3ns3r » 30.01.2014, 10:43

Usuń multimana, pobierz nowego z forum, zainstaluj poprzez Install Package Files. Plik wrzuć wolno na pendrive sformatowany do FAT32. W tedy sprawdź czy działa ;) Jeszcze powiedz czy czasem nie bawiłeś się w grę online z SEN Enabler ?
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez maricorp » 30.01.2014, 11:12

Dzięki! Nie bawiłem się jeszcze onlie (niestety nie wiem czym jest SEN Enabler :) ). Skontaktuję się najpierw z serwisem, który instalował MM. Może będą znali jakiś tajemny sposób uruchomienia gry lub zmiany bd-rom emulator. Swoją drogę ciekawe dlaczego nie są dostępne w MM te ustawienia?
maricorp
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.01.2014, 11:39
Firmware: 4.53
PSN ID: maricorp

Re: Odp: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lu

Postprzez Zwolan » 30.01.2014, 11:31

Nie są dostępne bo jest coś nie tak z tym MM. Odinstalyj go i zainstaluj najnowszego w wersji CEX a na pewno będzie wszystko śmigać :smile:
Zwolan
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 121
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Dołączył(a): 29.11.2011, 20:59
Firmware: Rogero 4.50 v1.01

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez disp3ns3r » 30.01.2014, 12:36

maricorp napisał(a):Dzięki! Nie bawiłem się jeszcze onlie (niestety nie wiem czym jest SEN Enabler :) ). Skontaktuję się najpierw z serwisem, który instalował MM. Może będą znali jakiś tajemny sposób uruchomienia gry lub zmiany bd-rom emulator. Swoją drogę ciekawe dlaczego nie są dostępne w MM te ustawienia?


Zrobiłeś to co ja ci napisałem i kolega powyżej ? :D
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez maricorp » 30.01.2014, 14:26

Napisałem do serwisanta, który robił przeróbkę. Opisałem moje przypuszczenia i czekam na jego odpowiedź. Bardzo dziękuję za sugestie. Jak tylko coś się dowiem, to dam znać :-}

-- 30.01.2014, 13:43 --

Czy wersję MM muszę ściągnąć/zainstalować pod konkretny soft konsoli? Zauważyłem, że są różne wersje... 04.53.01, 04.53.02, 04.53.04
maricorp
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.01.2014, 11:39
Firmware: 4.53
PSN ID: maricorp

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez disp3ns3r » 30.01.2014, 15:14

Im nowsza tym najlepiej ;)
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Backup

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

© 2010-2024