PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB?

Wszelkie pytania i problemy z kopiami gier na CFW
Regulamin działu
[b]W dziale Backup zabrania się tworzenia podwójnych tematów do jednego tytułu gry. Przed napisaniem tematu, należy użyć wyszukiwarki w celu lokalizacji istniejącego już tematu.
  • Sponsorzy

Re: Odp: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lu

Postprzez Zwolan » 30.01.2014, 15:15

Najlepiej zawsze najnowszą wersję pobieraj :)

Za ten post autor Zwolan otrzymał podziękowanie od
maricorp (31.01.2014, 01:35)
Zwolan
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 121
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Dołączył(a): 29.11.2011, 20:59
Firmware: Rogero 4.50 v1.01

Sponsorzy

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez maricorp » 30.01.2014, 16:48

Ściągnąłem dwie versje: 04.53.04 BASE CEX (20131224) oraz 04.53.04 BASE DEX (20131224). Która z nich będzie odpowiednia. Czy BASE oznacza podstawowa, czy raczej poszukać full?
maricorp
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.01.2014, 11:39
Firmware: 4.53
PSN ID: maricorp

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez marciniak » 30.01.2014, 17:06

CEX BASE będzie ok.
Nie pomagam na pw.

Za ten post autor marciniak otrzymał podziękowanie od
maricorp (31.01.2014, 01:34)
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez maricorp » 31.01.2014, 01:34

Dzięki wszystkim. Eureka, bo działa!!! Przeinstalowałem MM na najnowszego i on razu pojawiła się opcja bd-rom emulator. Po zmianie gry ruszyły.
Mam tylko jeszcze jeden problem. Konsolę mam podłączoną bo telewizora samsung (wysoki model 8000) dobrym kablem hdmi. Niestety podczas przechodzenia z MM do menu PS3 lub z powrotem, pojawiają się dość silne zakłócenia obrazu (migające poprzeczne paski) wraz z "zahaczaniem się" co kilka sekund, dźwięku. Jest to dla mnie bardzo trudne do zrozumienia, bo podłączałem ps3 do dwóch innych telewizorów i jest ok. Przy moim podłączałem 2 różne (przyzwoite) kable hdmi po wszystkie 4 gniazda i bez zmian. W grach zakłócenia pojawiają się rzadko. Zazwyczaj po wyjściu z gry lub przy przejściach jak wyżej pisałem. Kombinowałem z wszystkimi ustawieniami TV (tryb gry także zmieniałem) - bez zmian. Najgorsze jest to, że poprosiłem serwis, który robił przeróbkę ps3, żeby rozwiązali ten problem. Poinformowali mnie, że to prawdopodobnie gniazdo hdmi konsoli, bo u nich, jak twierdzili, wogóle nie było obrazu, tylko dźwięk. Później poinformowali mnie, że wymiana gniazda nic nie dała i pozostaje wymiana kontrolera hdmi (jakiegoś układu, który przekazuje sygnał hdmi) - koszt 180zł :hammer: Odżałowałem kasę, aby mieć sprawny sprzęt. Wczoraj konsola do mnie dotarła i po włączeniu dokładnie ten sam problem. Nie mamy pojęcia o co chodzi? Taki super TV i takie zakłócenia. Gdy wchodzę w grę, to prawie zawsze jest ok i obraz jest żyleta. W menu MM i konsoli - co drugie przejście zakłócenia.
maricorp
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 23
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.01.2014, 11:39
Firmware: 4.53
PSN ID: maricorp

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez disp3ns3r » 31.01.2014, 13:01

Możliwe że coś z HDMI złączem w TV. U mnie w konsoli jest też spoko i dziła wszystko. A w TV czasem mam plamy itd. U mnie działa plask ręką w ekran TV i obraz robi się normalny :D Nie zawsze musi coś być z konsolą. Poczyść w konsoli i TV złącze HDMI spirytusem salicynowym , a może będzie normalnie. Jak nie używałeś w TV HDMI to jakiś syf mógł się ostać i dlatego.
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez szczepan77 » 31.01.2014, 19:14

Spróbuj połączyć się Euro jak masz taką możliwość i sprawdź czy problem będzie się powtarzać, być może masz coś nie tak ze złączem HDMI w konsoli...
Jeśli Pomogłem Kliknij Na Łapę ;)
Avatar użytkownika
szczepan77
Banned
Diamond Member
 
Posty: 483
Lokalizacja: Pandora
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Dołączył(a): 21.07.2013, 12:05
Firmware: REBUG 4.65 COBRA7.03

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez HABIBI » 31.01.2014, 19:48

Przejdź się do sąsiada z ps3 pod pachą i podłącz ją za pomocą tego HDMI, co u siebie.Poznasz prawdę o "super samsung" :D
http://www.twojlimit.pl/user/114131
^^ ^^
Prosty i wygodny dostęp do kont premium -zapraszam :)



PS4PRO :
Oprogramowanie systemowe
: OFW : 5.50 Boost Mode
CUH-7016B
+ OLEDLG65C7V
Avatar użytkownika
HABIBI
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1543
Lokalizacja: Za miedzą
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy
Dołączył(a): 11.12.2011, 00:06
Firmware: PS4PRO OFW 5.03

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez mareko1 » 09.02.2014, 21:51

Witam,
Dzisiaj w końcu udało mi się zainstalować z OFW 3.55 HABIB 4.50, do tego MM ver. 04.50.00 FULL, który zaktualizowałm do najnowszego i wszystko jest git ( udało mi się nawet uruchomić jedną grę wgrywając ją na dysk wewnętrzny).. Mam jednak pytanie jak to jest w końcu z graniem z dysku zewnętrznego; rozumiem, że dysk ma być sformatowany w FAT32, następnie na dysku tworzę folder GAMES do którego wrzucam gry, następnie wchodzę do MM, odpalam grę i jest ok. Co jednak z grą, która zawiera pliki większe niż 4GB? Czy taką grę mogę w jakiś sposób odpalić z dysku zewnętrznego ( mam dysk wewnętrzny 80 GB, więc na wewnętrzny nie za wiele mi się zmieści) czy niestety zostaje tylko wrzucenie takiej gry na dysk zewnętrzny sformatowany w NTFS i zrzucenie z dysku zewnętrznego na wewnętrzny, co w moim przypadku skończy się na wrzuceniu 3-4 gier :(?
I przy okazji czy jest jakiś program, który uchroni konsolę przed przypadkową aktualizacją konsoli?
mareko1
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 22
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 19.01.2014, 21:15

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez marciniak » 09.02.2014, 21:59

Jak chcesz tylko przenieść grę zawierającą takie duże pliki z dysku zew. na wew. używasz programu ps3splitter lub połączenie FTP....niektóre duże pliki psarc da się wypakować odpowiednim programem wypakowane pliki wrzuca się do folderu w to samo miejsce w folder z taką sama nazwą co plik i tym sposobem jest możliwość gry z dysku zew.ale nie dużo gier da się tak zrobić np. seria Unczarted ,Last i jeszcze jakaś była ale nie pamiętam.
Sama aktualizacja systemu się nie zrobi musisz potwierdzić kilka razy,wyłączenie aktualizacji w ustawieniach to podstawa i pilnowanie co wyskakuje jakie komunikaty...
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez mareko1 » 09.02.2014, 22:41

marciniak napisał(a):Jak chcesz tylko przenieść grę zawierającą takie duże pliki z dysku zew. na wew. używasz programu ps3splitter lub połączenie FTP....niektóre duże pliki psarc da się wypakować odpowiednim programem wypakowane pliki wrzuca się do folderu w to samo miejsce w folder z taką sama nazwą co plik i tym sposobem jest możliwość gry z dysku zew.ale nie dużo gier da się tak zrobić np. seria Unczarted ,Last i jeszcze jakaś była ale nie pamiętam.
Sama aktualizacja systemu się nie zrobi musisz potwierdzić kilka razy,wyłączenie aktualizacji w ustawieniach to podstawa i pilnowanie co wyskakuje jakie komunikaty...

No dobrze, ale mogę też przenieść taką grę za pomocą dysku zewnętrznego NTFS, tak? I jak już przeniosę taką grę na dysk wewnętrzny to zakładając, że mam dysk zewnętrzny sformatowany w FAT32 to mogę jakoś tą grę ( która zawiera plik/i powyżej 4 GB) przenieść z konsoli na ten dysk zewnętrzny? Chodzi mi o to czy jest jakiś sposób, aby uruchomić grę zawierającą pliki powyżej 4 GB z dysku zewnętrznego?
PS. Sorry za może "lamerskie" pytanie, ale ciągle nie mogę tego zrozumieć/wyczytać.
mareko1
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 22
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 19.01.2014, 21:15

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez Longeret » 09.02.2014, 22:50

ale kolega @ marciniak, napisał już co i jak...
Możesz przenieść taką grę dyskiem w formacie NTFS bez najmniejszego problemu. Jeżeli natomiast chcesz przenieść taką grę z plikiem powyżej 4gb to musisz użyć programu, który taką grę podzieli na mniejsze party i taką grę przekopiować na dysk wewnętrzny wtedy Multiman ją scali do "kupy" i gra będzie działać...
Żeby grać w taką grę z plikami większymi niż 4gb na dysku w formacie FAT32 to przeważnie nie da rady, wyjątkami są te gry które podał @ marciniak
Obrazek
Obrazek

" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."
Avatar użytkownika
Longeret
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 401
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Dołączył(a): 20.11.2011, 09:33
Firmware: Habib 4.46 v 2.05

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez mareko1 » 09.02.2014, 23:13

Longeret napisał(a):ale kolega @ marciniak, napisał już co i jak...
Możesz przenieść taką grę dyskiem w formacie NTFS bez najmniejszego problemu. Jeżeli natomiast chcesz przenieść taką grę z plikiem powyżej 4gb to musisz użyć programu, który taką grę podzieli na mniejsze party i taką grę przekopiować na dysk wewnętrzny wtedy Multiman ją scali do "kupy" i gra będzie działać...
Żeby grać w taką grę z plikami większymi niż 4gb na dysku w formacie FAT32 to przeważnie nie da rady, wyjątkami są te gry które podał @ marciniak

Czyli reasumując nie pogram w zbyt wiele gier zawierających pliki powyżej 4 GB przy dysku wewnętrznym 80 GB ( no chyba, że często będę usuwał gry z dysku wewnętrznego). I jeszcze drążąc temat przenoszenia z zewnętrznego na wewnętrzny to mając dysk zewnętrzny NTSF nie muszę dzielić plików ( w grze zawierającej pliki pow. 4 GB) a przerzucam grę w całości - dobrze rozumiem?
mareko1
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 22
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 19.01.2014, 21:15

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez marciniak » 10.02.2014, 10:10

Zależy jakie to gry no ale mimo wszystko na 80GB za dużo nie zmieścisz,tak dobrze rozumujesz trzeba wtedy przełączyć sterownik PFS w Multimanie i można skopiować na wew.
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez mareko1 » 10.02.2014, 20:44

Podziękował :)
Dzisiaj udało mi się odpalić parę gier wrzucając z zewnętrznego na wewnętrzny, ale jako, że jestem dociekliwy to mam jeszcze kilka pytań:
1. Czy jak wrzucam gry z dysku wewnętrznego na dysk konsoli do folderu Games to czy mogę utworzyć sobie folder np. NFS_RIVALS i wrzucić zawartość ściągniętej gry do folderu Games, czyli np. dev_hdd0/GAMES/NFS_RIVALS/i w tym folderze katalog BLES01894-[Need For Speed Rivals] i plik EP0006-BLES01894_00-NFS14000PS3000EU-A0101-V0100-PE.PKG . Chodzi mi o to, że ja wrzucam tak jak w przypadku NFS-a bezpośrednio do katalogu GAMES obydwa pliki ( właściwie katalog i plik), a jak wrzucę więcej gier to później chcąc usunąć grę z dysku będzie ciężko znaleźć katalog i plik pkg z danej gry
2. Czy po podłączeniu pendriva Fat32 z grą, która jest w katalogu GAMES na pendrive i wchodząc do MM ( chcąc uruchomić grę z pena) powinna mi się wyświetlić w XMMB zawartość pendriva, czyli np. okładka gry jaka znajduje się na penie, bo mi się nic nie wyświetla, tylko muszę wejść do Menadżera Plików MM, tam przejść na pendrive i zainstalować grę z pliku pkg. Czy tak jest poprawnie?
3. Ściągnąlem i zainstalowałem grę CASTLE OF ILLUSION - STARRING MICKEY MOUSE HD (NPUB31099) i tutaj pytanie czy ta gra powinna się wyświetlać się również jako okładka w MM czy tylko w XMB
4. Czy fix do gry się instaluje czy przenosi do jakiegoś folderu w grze i czy jeśli w ściągniętej grze jest FIX a gra działa bez robienia czegokolwiek z tym FIX-em to czy coś mam z nim i tak robić?
5. Czy gry, w których nie ma pliku pkg tylko plik EBOOT są grami, które "wyglądają" dla konsoli jakby były na niej bezpośrednio zainstalowane; przykład gra GT6 w której nie mam pliku PKG tylko znalazłem w katalogu PS3_GAME/USRDIR/EBOOT.BIN i z tego pliku uruchomiłem po czym gra się uruchomiła bez jakiejkolwiek instalacji.
mareko1
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 22
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 19.01.2014, 21:15

Re: PS3ISO - jak wrzucić gry z sieci na dysk konsoli lub USB

Postprzez marciniak » 10.02.2014, 23:06

ad1.Instalujesz plik pkg a po zainstalowaniu możesz go usunąć.
ad2.Odpalasz grę w MM a potem uruchamiasz ją z XMB czy to z pendriva czy z dysku wew. grę w pkg instalujesz z instal packages file i uruchamiasz ją potem z nowo powstałej ikony z XMB.
ad3.Tylko w XMB.
ad4.fixy są w różnej postaci w pkg(instalujesz z instal packages file)do gier z psn są pliki edat(umieszczasz w odpowiedniej ścieżce poprzez menadżera zadań w MM)pliki rap(aktywujesz )lub są to pliki w postaci eboot i param za zwyczaj do podmiany z plikami w grze.
ad5.Są gry które bez instalacji danych ci nie odpalą,poprzez plik eboot odpala się grę bezpośrednio.
Nie pomagam na pw.

Za ten post autor marciniak otrzymał podziękowanie od
mareko1 (10.02.2014, 23:39)
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Backup

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

© 2010-2024