PS3 z Jailbreak dla Siostrzenca - kilka pytan przed zakupem

Dyskusja ogólna na wszystkie tematy dotyczące Jailbreak'u oraz PS3HEN
Regulamin działu
Dział ten służy wyłącznie do wymiany luźnych informacji na temat szeroko pojętej tematyki Jailbreak'u. W dziale ZABRONIONE jest tworzenie nowych tematów dotyczących próśb o pomoc, które powinny być stworzone w sekcji PS3 HELP DESK!
  • Sponsorzy

PS3 z Jailbreak dla Siostrzenca - kilka pytan przed zakupem

Postprzez nusu » 08.08.2011, 11:58

Witam

W nastepnym tygodniu planuje kupic Mojemu siostrzenicowi PS3. Z racji na wiek (8 lat) postanowilem ze naj wygodniej dla Mnie i dla Niego bedzie zakup USB Jailbreak. Nie zalezy Mi na graniu On-Line ani akutalizacjach. No i z tego co wyczytalem to na JB dziala wiecej gier niz na CFW - Mam racje ?.

1.
Mam pytanie odnosnie tego ktory Jailbreak wybrac oraz gdzie kupic (jakie sa sprawdzone zrodla)? Dodam ze mieszkam w Londynie.
-E3Card
-PS3Break
- a moze jeszcze jakis inny o ktorym istatniu nie wiem? a
Prosze o odpowiedz ludzi ktorzy urzywaja Jailbreak.


2.
Kolejne pytanie na ktore nie znalazlem odpowiedzi:

( Chyba ze to tez sie tyczy rowniez Jailbreak - czy to tylko jest do CFW ??
ps3iso-jak-wrzucic-gry-z-sieci-na-dysk-konsoli-t112.html#p315 )

Majac JB oryginalna gre trzeba skopiowac na dysk , pozniej mozna Ja odpalic z dysku (przed wczesniejszym wlozeniem byle jakiej oryginalnej gry) OK ale jak wyglada sprawa kiedy po porstu sciagne gre z neta ??

3.
Oprocz Torrenta skad jeszcze sciagacie gry?

4.
Ktora konsola jest lepsza do Jailbreak? Fat czy Slim ? Kotra mniej awaryjna/bardziej podatna na JB?
Wiem ze soft 3.41 nie wiekszy - lub 3.55 z opcja downgrade.
"Nie zalecam metody z downgrade konsol z fabrycznym FW3.55" - skad mam wiedziec ze jest fabryczny?

5.
Czy po brick da rade uratowac jeszcze konsole czy idzie juz na smieci? Bric to chyba tylko przy opcji CFW co nie ?

6.
Na PS3 sa bany jak w X-box`sie ??

7.
Czy trzeba sie przygotwac/zabezpieczyc przed robieniem czegokolwiek w konsoli tak jak to ma miejsce w X-box`ie ? Jakas kopia waznych plikow PS3?

8.
Czy o czyms zapomnialem albo jeszcze nie wiem co jest wazne przed zakupem i przerobieniem konsoli ?

Dzieki za poswiecony czas i ewentualne odpowiedzi na Moje pytania :)
nusu
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.08.2011, 11:07

Sponsorzy

Re: PS3 z Jailbreak dla Siostrzenca - kilka pytan przed zaku

Postprzez iraslbn » 08.08.2011, 12:26

1. E3Card
2. Nie miałem JB, ale podejrzewam że też grę musisz skopiować na dysk konsoli.
3.wstukasz w wujka gxxgle i będziesz wiedział skąd można pobrać kopie gier.
4. Nie ma lepsza, musi mieć odpowiedni soft OFW 3.41 lub OFW 3.55 i downgrade. Slim jest mniej awaryjna wg statystyk.
5. Po bricku są już sposoby odratowania konsoli, czytaj na forum np ProgSkeer.
http://ps3-hack.pl/forum/projekt-progskeer-juz-online-t429.html
6. Sam odpowiedziałeś jak konsola przerobiona nie można grać online więc nawet się nie połączysz.
7. Nic mi o tym nie wiadomo - nie kopiowałem żadnej pamięci nand i nic podobnego.
8. JB jest z nim więcej zabawy niż na przerobionej konsoli CFW. Polecam Ci tym samym CFW.


edit:
6. Wszystkie nowe gry wymagają nowego softu, a więc sprawa jasna.

Zaczekaj na wypowiedzi innych, którzy mieli i mają styczność z JB i CFW.
Osobiście polecam CFW - prosto i jeśli zastosujesz się do opisów na forum nie zaliczyć bricka.

Za ten post autor iraslbn otrzymał podziękowanie od
nusu (08.08.2011, 13:07)
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Re: PS3 z Jailbreak dla Siostrzenca - kilka pytan przed zaku

Postprzez nusu » 08.08.2011, 12:44

Dzieki za odpowiedzi/podpowiedzi :)

Jeszcze to:
"tego co wyczytalem to na JB dziala wiecej gier niz na CFW - Mam racje ?"
i....
Pisal MKK- "Nie zalecam metody z downgrade konsol z fabrycznym FW3.55" - Ja pozostaje narazie przy opcji JB
nusu
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.08.2011, 11:07

Re: PS3 z Jailbreak dla Siostrzenca - kilka pytan przed zaku

Postprzez iraslbn » 08.08.2011, 13:04

Z grami na JB się nie wypowiem nie miałem pytaj łysy1991, ale na CFW działa duuużo i jest mniej skomplikowane uruchamianie kopii.
Natomiast jeśli chodzi o downgrade z OFW 3.55 pytaj PITERQ jemu się udało więc pogadaj z nim, miał dodać solucję jak tego dokonał....

Za ten post autor iraslbn otrzymał podziękowanie od
nusu (08.08.2011, 13:07)
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Re: PS3 z Jailbreak dla Siostrzenca - kilka pytan przed zaku

Postprzez Konr@do » 18.08.2011, 18:31

1. Z listy którą podałeś, to oczywiście E3Card, lecz jest to drogi sprzęcik. Jeśli zależy Ci na niskim koszcie, to bierz Amazebreak lub właśnie PS3Break.

2. Na JB, wszystkie sprawy wyglądają identycznie jak na CFW. Nie wszystkie gry chodzą bez płyty, tutaj masz listę kompatybilności gier: http://www.pshomebrew.net/wiki/PS3_Back ... ility_List opcja Discless.

3.Google... Jeśli chcesz, mogę polecić dobrą stronę na PW.

4. Nie ma różnicy. Wymagany jest tylko odpowiedni soft, a konsole SLIM są mniej awaryjne. Jeśli będziesz już miał konsolę, to po prostu nie rób downgrade'u, bo po co? Wystarczy wgranie 3.55 CFW.

5. Instalacja CFW przebiega tak samo jak zwykła aktualizacja podana od Sony, więc brick może się zdarzyć w obydwu przypadkach. Oprócz instalacji, może jeszcze wystąpić kiedy nagrzebiemy w plikach systemowych konsoli i np. jakieś usuniemy. Naprawa jak na razie nie należy do prostych rzeczy, ale wyszło coś takiego: projekt-progskeer-juz-online-t429.html

6. Na PS3 nie możesz grać online, gdyż zawsze przed połączeniem do PSN lub PSS, wyskakuje informacja o aktualizacji softu do najnowszej wersji. Nie ma banów, możliwe jest tylko zablokowanie konta jeśli będziemy jakoś próbować ominąć blokadę aktualizacji. Prościej mówiąc - bądź spokojny, bana nie wyłapiesz.

7. Nic z tych rzeczy, nie ma takiej potrzeby.

8. Co by tu więcej dodać... Po prostu znajdź konsolę z softem równym lub mniejszym niż 3.55 i wgrywaj CFW ;) Darmowa i lepsza opcja. Osobiście korzystam z JB, ale to po prostu z przyzwyczajenia. Lubię ten sprzęcik ;)

tego co wyczytalem to na JB dziala wiecej gier niz na CFW - Mam racje ?


Kompatybilność jest taka sama. Każda uruchomiona gra na CFW, uruchomi się na JB tyle, że w większości przypadków, wymagana jest zamiana kilku plików.

Pisal MKK- "Nie zalecam metody z downgrade konsol z fabrycznym FW3.55"


Można to sprawdzić po numerze modelu danej konsoli. Gdzieś w sieci widziałem taką listę, ale nie mogę jej teraz znaleźć. Mówiąc szczerze, nie powinno Cię to nawet obchodzić, bo downgrade z 3.55 jest całkowicie niepotrzebny.


Ostatnio przesunięty w górę 18.08.2011, 18:31 przez: nusu.
Obrazek

Za ten post autor Konr@do otrzymał podziękowanie od
nusu (08.08.2011, 13:59)
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359



  • Sponsorzy

Powrót do Jailbreak / PS3HEN

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

© 2010-2024