PS3 Slim Cech-2001A Błąd 8002f281

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

PS3 Slim Cech-2001A Błąd 8002f281

Postprzez sebadtable » 12.11.2020, 16:49

Witam serdecznie zaznaczam ze jestem tu nowy i mimo ze przejrzałem tematy nie znajduję sensownego rozwiązania.
Dostałem konsolę jak w tytule z problemem takim że podczas uruchomienia konsola nie chciala wyświetlać obrazu. Kombinując że to może dysk postanowiłem podmienić na inny i tak owszem zaczelo sie już coś pojawiac np to że konsola nie może wystartować i musze wgrac update soft minimum 4.82 co starałem się uczynić ściągając taki soft i próbując go załadować z pendrivów różnych ale bez skutecznie... Wtedy właśnie dostałem błąd 8002F281. Próbowałem też każdej opcji w recovery mode lecz bezskutecznie, pisze ze problem z pamięcia masową albo inne tego typu rzeczy które nie pozwoliły mi w żaden przystępny sposób przywrócić konsoli. Konsole mam od brata ze stanów i kiedy byłem tam razem z nim próbowaliśmy zrobić update konsolki niestety wyskoczył błąd i aktualizacja staneła w miejscu na kilka godzin co skutkowało tym że w końcu ją wyłączyliśmy. Nie chciała się juz włączyć całkiem bo dysk juz padł całkowicie co skutkuje aktualnie po włączeniu konsoli samoczynnym jej wyłączeniem i piszczeniem kilkukrotnym. nie ma tego problemu na czystym sformatowanym dysku który wsadziłem 1TB lecz no aktualizacji, przywrócenia softu czy zwal jak zwał uruchomienia konsoli nie jestem w stanie przeprowadzić. dodam ze na tym stary, oryginalnym dysku ani recovery mode nie działał, ani nic nie byłem w stanie zrobić. Czy ktoś ma rade co można, gdzie i za ile bo samemu pewnie bez jakiś programatorów raczej tego nie naprawie chyba ze są jeszcze inne możliwości o których nie wiem to chętnie spróbuję.

Z góry mówię że nie wiem jaki był wcześniej soft i nie wiem też jak to aktualnie sprawdzić. może są jakies inne metody na wgranie softu/firmware niz programator etc ?
Jeśli są tu ludzie którzy zajmują się ewentualnymi takimi konsolami i naprawiają proszę zarzucić jakąś kwotę za ewentualną naprawę bo zdaje mi się ze mimo ze mamy juz ps5 na rynku ps3 naprawdę cos tam jeszcze potrafi bynajmniej dzieciakom chętnie bym jeszcze chciał usprawnić żeby poczuły klimat playa.

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam
sebadtable
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 11.11.2020, 14:38

Sponsorzy

Re: PS3 Slim Cech-2001A Błąd 8002f281

Postprzez GNT » 12.11.2020, 21:09

Miałem kiedyś podobny problem ze swoim dyskiem 250GB, gdy włożyłem go do PS3 FAT. Podłącz dysk do komputera, który ma się znajdować w PS3 oraz wejdź w cmd jako administrator i wpisz następujące komendy:

diskpart
list disk
select disk *tu wpisz numer dysku, który chcesz włożyć do konsoli*
clean
create partition primary
select partition 1
active
assign

Swój dysk możesz łatwo odnaleźć, gdyż komenda "list disk" powinna wyświetlić Ci parametry HDD:
Obrazek
Jeśli pomogłem kliknij w górnym prawym rogu Obrazek a nie pisz dzięki :)

Za ten post autor GNT otrzymał podziękowanie od
krawio4 (16.11.2020, 08:09)
Avatar użytkownika
GNT
Donators
Donators
 
Posty: 616
Lokalizacja: Poland
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 84 razy
Dołączył(a): 12.01.2012, 18:22
Firmware: HABIB/Cobra 4.84

Re: PS3 Slim Cech-2001A Błąd 8002f281

Postprzez sebadtable » 13.11.2020, 02:05

Wow, chyba jestem pierwszy raz na forum w którym po opisaniu problemu ktoś pomógł mi tak bardzo. Zrobiłem jak napisałeś i działa konsola jak marzenie wielkie dzięki!
sebadtable
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 11.11.2020, 14:38



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

© 2010-2024