PS3 60GB (BC PSX+PS2) - poprawa chłodzenia, aby uniknąć YLoD

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

PS3 60GB (BC PSX+PS2) - poprawa chłodzenia, aby uniknąć YLoD

Postprzez Aldric666 » 26.02.2018, 19:01

Witam,

Jestem nowy na forum. Mam nadzieje, że wybralem odpowiedni dzial do rozwiązania mojego problemu z PlayStation 3 wersja 60GB ze wsteczna kompatybilnością gier PSX oraz PS2.

Konsolę kupilem w lombardzie, prawdopodobnie pochodzi z wystawy Carrefour (więc była trochę nękana przez lata), cena była okazyjna, więc sie skusiłem. Konsola działa poprawnie, tj. laser elegancko czyta płyty z PSX z którymi nie radziła sobie nawet druga konsola w domu - PS2 z 2003 roku (FAT). Jedyną dla mnie bolączką jest fakt, że konsola bardzo szybko się nagrzewa. Zauważyłem, że ustawienie jej pionowo poprawia jakby układ chłodzenia. Kiedy leżała poziomo dół obudowy byl bardzo gorący, kiedy stoi na zasadzie komina (czyli bokiem) dół konsoli jest znacznie chłodniejszy. Najwiecej ciepła gromadzi się tuż pod napędem Blue-Ray.

Konsola na obudowie ma fabryczną plombę gwarancyjna, wiec nie była nigdy rozkręcana. Czy sama wymiana pasty termoprzewodzącej rozwiąże problem?

Czy w Polsce są serwisy, które zamują się tzw. moddingiem obudowy konsoli? Na Google mozna znalezc wiele modyfikacji, ale nie czuje sie na siłach, aby wykonać taką operacje samodzielnie, zwłaszcza ze nie mam do tego niezbednych narzedzi.

I pytanie troche z innej beczki - wiem, ze modele Slim z CFW potrafią emulować gry z PSX i PS2. Jak działa ta emulacja? Slyszalem, że model 60GB ze wsteczna kompatybilnoscia byl ceniony za to, ze posiadał dodatkowy układ graficzny poprawiajacy jakośc grafiki z gier PSX i PS2, dzieki czemu wygladały one na konsoli PS3 podłączonej do telewizora LCD przedowem HDMI znacznie lepiej niż podłaczenie PSX kablem RGB lub PS2 kompozytem. Czy to prawda?
Aldric666
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.02.2018, 18:50
PSN ID: Aldric666

Sponsorzy

Re: PS3 60GB (BC PSX+PS2) - poprawa chłodzenia, aby uniknąć

Postprzez Lotus377 » 26.02.2018, 22:26

60 GB ? Czyli pewnie model CECHC. Pierwsza seria która słynęła właśnie z tego,że się grzała.Nawet jak ją powyczyszczasz to i tak będzie szybko się grzać i wyć ciągle wentylatorem.Te modele tak już mają.Oczywiście powyczyszczać z brudu ją warto,ale według mnie zakup chybiony.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: PS3 60GB (BC PSX+PS2) - poprawa chłodzenia, aby uniknąć

Postprzez Aldric666 » 27.02.2018, 00:23

CECHC04 dokładnie taki mam model. To co, lepiej zwrócić? A jak jest z tą emulacją gier PSX i PS2 na modyfikacji CFW? Działa to dobrze? Wystarczy mi plik ISO i podłączony dysk zewnętrzny, aby to hulało? Jak wspomnialem, odpaliłem grę oryginalną z PS2 na PS3 60GB i jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza niż na PS2 z kablem kompozytowym.
Aldric666
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.02.2018, 18:50
PSN ID: Aldric666

Re: PS3 60GB (BC PSX+PS2) - poprawa chłodzenia, aby uniknąć

Postprzez Lotus377 » 27.02.2018, 14:54

Aldric666 napisał(a):CECHC04 dokładnie taki mam model. To co, lepiej zwrócić? A jak jest z tą emulacją gier PSX i PS2 na modyfikacji CFW? Działa to dobrze? Wystarczy mi plik ISO i podłączony dysk zewnętrzny, aby to hulało? Jak wspomnialem, odpaliłem grę oryginalną z PS2 na PS3 60GB i jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza niż na PS2 z kablem kompozytowym.


Ja osobiście bym zwrócił jeśli jest taka możliwość.Nie kupuje się konsol które mają układy CPU i RSX wykonane w technologi 90 nm.Takie konsole mają mnóstwo wad: Duże zużycie energii,są głośne,a przede wszystkim bardziej podatne są na awarie gdyż duże ilości ciepłe które generują i wysokie temperatury pracy tych konsoli sprzyjają temu.Wiedź jednak,że Fat fatowi nierówny.Model ten był tez modernizowany i egzemplarze robione od 2008 roku są już lepsze.By wiedzieć z jaką konsolą masz do czynienia musisz sprawdzić jej oznaczenie.Poprawione Faty mają oznaczenia CECHJ,CECHK,CECHL,CECHM,CECHP i CECHQ.Jednak najlepszym wyborem będzie slim,ale jak chcesz zaoszczędzić to może być i któryś ten z poprawionych FATów.No,a co do emulacji to te pierwsze sztuki rzeczywiście były lepsze,ale to raczej mało by być przychylnym konsoli która ma mnóstwo wad.Poza tym jeśli interesuje się emulacja innych platform to emulacja PSX działa tak samo dobrze na wszystkich odmianach PS3.Z emulacją PS2 to jest już nieco gorzej,ale przy pomocy odpowiednich aplikacji powinieneś odpalić co tam chcesz.Np ja miałem problem z emulacją Gran Turismo 4, często był czarny ekran i gra się zawieszała,ale dzięki programowi Managunz już chodzi mi dobrze.Gry na PS2 i PSX musisz niestety odpalać z wewnętrznego dysku.Z dysku USB nie ruszą.Ponadto do gier na PSX zalecam format nie ISO a BIN, CUE gdyż z ISO przynajmniej ja osobiście mam problemy np nie ma ścieżki dźwiękowej w grach.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

© 2010-2024