PS3 2504b 8002F1F9 - pętla aktualizacji, brak modułu BT

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

PS3 2504b 8002F1F9 - pętla aktualizacji, brak modułu BT

Postprzez dragon1493 » 08.03.2020, 14:46

Witam, posiadam konsolę PS3 CECH-2504b z uszkodzonym modułem BT, a raczej na chwilę obecną konsola w ogóle go nie posiada przez "fachową" robotę elektronika. Czy jest jakaś szansa na ominięcie sprawdzania modułu BT podczas aktualizacji? Próbowałem się bawić MFW Builder ale ciągle wyskakuje mi że dane są uszkodzone, konsola nigdy nie była przerobiona. Próbowałem też wyjmować i wkładać hdd podczas aktualizacji to różnie udawało mi się dochodzić % z aktualizacją, raz udało mi się dojść do 99% ale konsola stała tak dłuższy czas po czym wywaliła błąd związany chyba z boot loaderem z hdd. Niestety nie mam żadnego backupu konsoli, kupowałem nowy moduł BT ale elektryk tak spartolił robotę że nowy moduł ma wyrwane pady, a na płycie głównej jest ślad jakby po super glue...

Oprogramowanie konsoli przed aktualizacją 4.85. Próbowałem już różnych FW to jedyne które mi startuje to OFW 4.85 oraz HFW 4.85.1 lecz na tym też jest sprawdzany moduł BT. Czy jest jakaś szansa jeszcze dla tej konsoli żebym ją postawił domowym sposobem? Bo naprawa to nieopłacalna jest.

--- 10.03.2020, 13:27 ---

Na chwilę obecną sprawa wygląda tak że zamówiłem kolejny moduł BT na allegro, płytę główną udało mi się po 2h zmyć z tego kleju i jest przygotowana pod wlut nowego układu BT. Mam w domu stacje lutownicza z hot air, czy są jakieś spece, które podpowiedzą mi jak ustawić hota żeby nie spalić modułu? Mam w domu topnik RMA 223 w żelu od AM Tech bodajże, płytę główną oczyściłem już na wszystkich padach. Zamówiłem również nowe kuleczki ołowiowe 0,50mm i jak będzie trzeba to manualnie postaram się na nowo układ zakulkować. Jest jedno pytanko jeszcze, bo poprzedni "fachowiec" jak czyścił płytę to z tego co widzę dwa punkty lutownicze na płycie głównej mają "zworę" i nie wiem czy tak było, a jeśli nie to czy będzie z tym jakiś kłopot. Mierzyłem miernikiem układ i punkty lutownicze na płycie głównej i wychodzi tak jakby to były pkt GND ale proszę o wypowiedź speca zanim postawię nowy układ na tej płycie.

Niżej zamieszczam zdjęcie i zaznaczę gdzie jest zrobiona "zworka" jest zdarte pcb i pojawił się pkt lutowniczy który zwiera do drugiego.
Obrazek

Jeśli wszystko jest ok i mogę tak wlutować na to nowy układ, to proszę o podpowiedzi jak to uczynić aby nic nie uszkodzić : ). Pady na mobo wszystkie są i nic nie jest zerwane. Posiadam stację lutowniczą hot air WEP 872D, topnik RMA-223 (super nim się lutuje), zamówiłem nowe kuleczki ołowiowe 0,50mm (będą dobre, jeśli musiałbym zakulkować?), nie mam żadnego podgrzewacza do płyty głównej. Będzie to mój pierwszy wlut BGA. Płytę oczyszczałem z cyny na stacji ustawionej na 350 - 400 stopni (lutownica + plecionka miedziana) i tak też chciałem hota ustawić przy wlucie, oczywiście układ i płyta wcześniej posmarowana będzie topnikiem RMA-223. Posiadam miernik elektryczny z dzwoneczkiem i termoparą. Płytę główną sprawdzałem bez modułu i uruchamia się nadal do pętli aktualizacji po czym wyskakuje błąd 8002F1F9
dragon1493
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.12.2017, 13:19
Firmware: 4.81

Sponsorzy


  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

© 2010-2024
cron