[BETA] PS2 Classics Manager v1.00

Oprogramowanie typu homebrew na Playstation 3
Regulamin działu
Dział ten służy wyłącznie do publikacji materiałów związanych z Homebrew lub ewentualnych komentarzy/pytań do tematów już istniejących. Zabronione jest tworzenie nowych tematów z prośbami o pomoc, które powinny być stworzone w sekcji PS3 HELP DESK!
  • Sponsorzy

Re: [BETA] PS2 Classics Manager v1.00

Postprzez Pobierator » 11.06.2013, 17:51

Dzięki za odpowiedź. Też już to jakiś czas temu rozgryzłem i zapomniałem napisać tu. Wiem też jak zrobić, żeby okładki w Placeholderze się wyświetlały. Należy umieścić jako kolejny osobny plik PIC0.PNG w tym samym folderze w którym umieszczany jest plik ISO.BIN.ENC dla PS2 Menagera i przy wybraniu gry w nim kopiuje on ten plik (PIC0.PNG) do folderu z Placeholderem i zastępuje go po prostu. To samo zresztą robi z ISO.BIN.ENC, czyli kopiuje do folderu gdzie jest Placeholder, dlatego też proces montowania gry w PS2 Menagerze, może być różny w zależności od tego ile waży ISO.BIN.ENC. Gdy się odmontuje/zdezaktywuje grę w PS2 Menager to przywraca on oryginalny plik PIC0.PNG w Placeholderze i usuwa z tamtąd ISO.BIN.ENC. Trochę dziwne jest to wszystko z tym jak autor zrobił z tym Menagerem. Poplątane to jest, ale działa bo sam to sprawdziłem. Oprócz PIC0.PNG , możesz jeszcze dodać PIC1.PNG tylko do tego to raczej odpowiednio pasujące tło by musiało być dla danej gry. PIC0.PNG to jest ten plik w placeholderze, który wyświetla krótkie info o nim i gdzie wrzucić ISO.BIN.ENC, a PIC1.PNG to jest niebieskie tło (oba te obrazki wyświetlają się po najechaniu na PS2 Placeholder w XMB)
Pobierator
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 84
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Dołączył(a): 07.07.2012, 15:13

Sponsorzy

Re: [BETA] PS2 Classics Manager v1.00

Postprzez drogowiec0 » 13.06.2013, 12:39

Dzięki za odp Pobierator ale niestety nie zrozumiałem z tego ani sława. Mam prośbę czy ten plik PIC0.PNG mógłbyś pokazać pokazać na przykładzie gdzie się to konkretnie wkleja ?? (dev_hdd0/ itd )
drogowiec0
 

Re: [BETA] PS2 Classics Manager v1.00

Postprzez Pobierator » 13.06.2013, 22:47

Plik PIC0.PNG wrzucasz do dev_hdd0/PS2ISO/<Folder z grą> (Do tego Folderu z grą dla PS2 Menagera). Potem wchodzisz do Menagera i wybierasz tą grę i aktywujesz, jeśli była aktywna przed wrzuceniem PNG to musisz zdezaktywować i aktywować ponownie w menagerze i on ponownie wszystko przekopiuje do placeholdera, więc obrazek z grą w placeholderze powinien się już pojawić po najechaniu na placeholdera w XMB. Ważne, aby wymiary najlepiej były takie same jak podałeś wyżej i nie większe, czyli 480p lub mniej.
Pobierator
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 84
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Dołączył(a): 07.07.2012, 15:13

Re: [BETA] PS2 Classics Manager v1.00

Postprzez drogowiec0 » 20.06.2013, 11:26

Dzięki za odpowiedź. Teraz będę wiedział gdzie wkleić te obrazki. Plusik dla ciebie. Natomiast co do obrazków to już miałem je wklejone wo folderu z grą ale tak czy siak nie było ich widać. Mam nadzieję że jak ponownie wkleję i aktywuje to będzie tak jak należy
drogowiec0
 

Poprzednia strona


  • Sponsorzy

Powrót do Homebrew

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

© 2010-2024
cron