Przestawiony żyroskop w Dualshock 3 Sixaxis - jak naprawić?

Konsole, urządzenia, sprzęt
  • Sponsorzy

Przestawiony żyroskop w Dualshock 3 Sixaxis - jak naprawić?

Postprzez glazojad » 11.08.2016, 18:52

Witam, mam pada DS3 Sixaxis - wszystko działa super poza tym, że jak gram w Little Big Planet(wersja 1.30) to mój "hipek" ma ciągle przestawioną głowę w moje prawo.

Ruchy gamepada wpływają na ruchy głowy - reaguje ok, problem jest z pozycją wyjściową, że jest przekrzywiona na bok.

Próbowalem podpinać kontroler kolegi, nioficjalny, firmy Giotech - tam nie ma żyroskopu i głowa jest prosto. Po przełączeniu na mój kontroler, znów w ułamku sekundy głowa leci w bok.

Można temu jakoś zaradzić?
glazojad
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 28.12.2015, 19:10
Firmware: 4.76

Sponsorzy

Re: Przestawiony żyroskop w Dualshock 3 Sixaxis - jak napraw

Postprzez t212ruman » 11.08.2016, 22:47

Zresetuj pada,może pomoże.

Za ten post autor t212ruman otrzymał podziękowanie od
glazojad (12.08.2016, 16:04)
Avatar użytkownika
t212ruman
Moderator
Moderator
 
Posty: 942
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy
Dołączył(a): 05.11.2014, 21:24

Re: Przestawiony żyroskop w Dualshock 3 Sixaxis - jak napraw

Postprzez glazojad » 12.08.2016, 16:03

Witam, problem się rozwiązał - być może częściowo dzięki resetowi pada.

Otóż tak, resetowałem pada tam z tyłu gdzie jest ten otwór do resetowania. To nic nie dawało. Niemniej jednak i tak kolega mi chałupniczo przylutowywał kabelki przy baterii bo się oderwały(bateria zamiennik - podejrzewam, że nie oryginał bo niewiele kosztowała). No i przy tej zmianie baterii trochę tam poruszałem to tu to tam w gamepadzie ale głównie było to na zasadzie kręcenia sobie tymi metalami od wibracji. Tak czy inaczej był czas, że bateria była całkiem odłączona, może to go zresetowało jak należy, nie wiem. Tak czy inaczej problem już rozwiązany. Dziękuję za pomoc.
glazojad
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 28.12.2015, 19:10
Firmware: 4.76



  • Sponsorzy

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

© 2010-2024