Przejście z CEX na REX

Oprogramowanie typu homebrew na Playstation 3
Regulamin działu
Dział ten służy wyłącznie do publikacji materiałów związanych z Homebrew lub ewentualnych komentarzy/pytań do tematów już istniejących. Zabronione jest tworzenie nowych tematów z prośbami o pomoc, które powinny być stworzone w sekcji PS3 HELP DESK!
  • Sponsorzy

Przejście z CEX na REX

Postprzez lord1234 » 05.08.2016, 21:51

Cześć!
Mam zainstalowany system Rebug 4.80 CEX, a chciałem przetestować Linuxa Red Ribbon. Znalazłem tutorial:
http://www.psx-place.com/threads/offici ... eases.188/
który jasno mówi, że muszę mieć wersje REX CFW. I tutaj moje pytanie, czy wystarczy jak pobiore wersję REX wrzucę na pendrive i zainstaluje to nic nie stracę? Upgradowałem wcześniej system, ale z CEX do CEX. Nie chciałbym zrobić cegły z mojej konsoli. Fajnie jakby ktoś powiedział jak się sprawuje ten Linux. Wiem, że PS3 nie jest do tego przystosowane, ale zależałoby mi na oglądaniu filmów przez przeglądarkę.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
lord1234
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 20
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 19.11.2014, 17:23
Firmware: Rebug 4.82.1 Cobra

Sponsorzy

Re: Przejście z CEX na REX

Postprzez Cyqor » 05.08.2016, 22:01

Kolego REX to jest właśnie CEX. Często np rebug wrzuca cfw i oznacza je jako Rebug X.XX REX - czyli wersja rex dla normalnego użytkownika.

Ważne żebyś nie robił takich kombinacji jak instalacja D-REX na CEX/REX to D-REX to DEX czyli developerska wersja softu i można wtedy zrobić cegłe z ps3.

Napisz jeszcze jaką dokładnie wersje REX chcesz wgrać.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Przejście z CEX na REX

Postprzez lord1234 » 05.08.2016, 22:27

Hm... nie jestem teraz konkretnie pewien co ja zainstalowałem od tego Rebuga.
Bo jest jeszcze coś takiego jak wersja Lite. Można to jakoś sprawdzić?

DODANO 22:34

W sumie to nie jestem pewnien, czy chce cokolwiek wgrywać.
Aktualnie mam chyba to:
http://rebug.me/official-rebug-4-80-1-c ... -may-2016/
Spróbuje zrobić LiveCD i może ruszy. Nie bawiłem się jeszcze z petitbootem.

DODANO: 23:29

Okej, bez zmieniania niczego linux odpalił z usb. Ale i tak brakuje mi portu USB dla myszki i klawiatury (albo jedno albo drugie). Pobawiłem się chwile pulpitem, bo w sumie niczego nie udało mi się odpalić bez instalacji i myszka się zacięła. Bez Hub-a na USB się nie obejdzie bo Linuxa i tak trzeba będzie zainstalować na pendrive, teraz uruchamiałem go w trybie LiveCD.

Temat do zamknięcia.


Dodano przez: Cyqor
Nie piszemy następnego posta pod swoim postem, używamy opcji edytuj
Avatar użytkownika
lord1234
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 20
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 19.11.2014, 17:23
Firmware: Rebug 4.82.1 Cobra



  • Sponsorzy

Powrót do Homebrew

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

© 2010-2024