Przegrzewanie się konsoli.

Konsole, urządzenia, sprzęt
  • Sponsorzy

Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez JullasPL » 07.04.2012, 14:44

Witam niedawno na allegro kupiłem konsole PS3 Classic CECHG03 była ona z softem 3.50 zaraz po rozpakowaniu konsoli wgrałem do niej 3.55 następnie 3.55 kmeaw. Cały szczęśliwy odpaliłem na niej pierwszą grę Red Death Redemption. Grałem około 10-20 min gdy nagle wentylator w konsoli zaczął dmuchać jak suszarka. Pomyślałem że to wina zaschniętej pasty. Kupiłem pastę nałożyłem starannie na obydwa procesory nawet wymieniłem pastę pod RSX (zdjąłem tą metalową płytkę). Złożyłem wszystko tak jak powinno być a konsola dalej dmucha jak szalona. Czy to może być wina trefnego firmware czy to ylod?. Czy jest jakaś metoda pozbycia się tego problemu ?
JullasPL
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.04.2012, 14:38
Firmware: 3.55 Kmeaw

Sponsorzy

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez webster » 07.04.2012, 16:35

A gdzie trzymasz konsolę?
Pomogłem? Podziękuj przyciskiem Obrazek
Profil forum na facebook'u
Nie ma innego sposobu na downgrade z softów oficjalnych powyżej 3.55 jak użycie programatora(E3 Flasher, Progskeet).
Konsola z data code 1B lub wyższym = nieprzerabialna
Avatar użytkownika
webster
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 615
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 16:13
Firmware: CFW Rogero 4.30v2.05

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez JullasPL » 07.04.2012, 19:34

Konsola jest na na biurku nie zasłonięta niczym ma dobry dostęp powietrza postawiłem ją nawet na 2ch taśmach tak aby stała trochę wyżej. Miał ktoś może podobny problem po zmianie softu? Czy to w ogóle może być wina oprogramowania?
Może mi ktoś jeszcze powiedzieć co to może być (znalazłem coś takiego na płycie głównej podczas wymiany pasty termicznej).
Obrazek
JullasPL
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.04.2012, 14:38
Firmware: 3.55 Kmeaw

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez denwer » 07.04.2012, 21:38

Przykro mi kolego ale wszystko wskazuje na to że nabyłeś konsolę po YLOD. Ktoś najprawdopodobniej za bardzo przygrzał układy a one mają wbudowane czujniki temperatury które pod wpływem przegrzania hotairem (lub co gorsza domową opalarką) podają złe odczyty. Sam mam taką sztukę co pracuje jak odkurzacz. myślę że łatwo to sprawdzić bo moja po wskoczeniu na obroty nawet jak wyjdę do maina i siedzę na nim 1h nie schodzi z obrotów, natomiast jak ją wyłączę i ponownie włączę to łapie normalne obroty. Nie wiem czy ktoś miał podobne objawy z powodu wadliwego softu ale to co w/w napisane wydaje mi się idealnie wpasowane do twojego przypadku.
To co widać na zdjęciu może być kalafonią albo topnikiem stosowanym przy lutowaniu/rebalingu/wygrzewaniu zimnych lutów

P.S. w moim odkurzaczu mam 3.70 OFW i nie, nie ja robiłem u niej ylod.
denwer
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.02.2012, 13:56
Firmware: 3.55

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez webster » 07.04.2012, 21:52

W dziale news masz wątek na temat regulatora obrotów. Opcjonalnie możesz sam zmajstrować jakiś regulator i umieścić sondę od temperatury przy cpu i gpu żeby podkręcać obroty w razie wzrostu temperatury.
Pomogłem? Podziękuj przyciskiem Obrazek
Profil forum na facebook'u
Nie ma innego sposobu na downgrade z softów oficjalnych powyżej 3.55 jak użycie programatora(E3 Flasher, Progskeet).
Konsola z data code 1B lub wyższym = nieprzerabialna
Avatar użytkownika
webster
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 615
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 16:13
Firmware: CFW Rogero 4.30v2.05

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez JullasPL » 08.04.2012, 14:06

Dzięki za pomoc mam ostatnie pytanie mierzyliście może temperaturę cpu i gpu w konsoli kiedyś?
JullasPL
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.04.2012, 14:38
Firmware: 3.55 Kmeaw

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez webster » 08.04.2012, 14:43

Nie bo nie miałem po co.
Pomogłem? Podziękuj przyciskiem Obrazek
Profil forum na facebook'u
Nie ma innego sposobu na downgrade z softów oficjalnych powyżej 3.55 jak użycie programatora(E3 Flasher, Progskeet).
Konsola z data code 1B lub wyższym = nieprzerabialna
Avatar użytkownika
webster
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 615
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 16:13
Firmware: CFW Rogero 4.30v2.05

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez maciek B » 08.04.2012, 19:17

Z tego co zaopserwowalem na ebayu to modele CECHG03 sa chyba najbardziej narazone na ylod ,jest ich od groma tam. Sam mam ten model. Kupilem ja juz z ylod od kolegi przegrzalem hotem i smigala przez 2 miesiace po czym znowu padla. Kolejne grzanie wystarczylo na jakies 1,5 miesiaca. Przegrzalem ja raz jeszcze i tym razem zrobilem duza dziure od spodu konsoli i podlaczylem 12 cm wiatrak ktory podlaczylem do kabli od orginalnego wiatraka,wiec teraz chodza dwa zeby ylod juz nie wrocil. Grzalem z plynna kalafonia. Ostatnie grzanie jakie robilem to jakies 40 sekund na element ,az pod grafika zaczelo dziwnie skwierczec. myslalem ze przesadzilem ,ale nie konsola ma sie jak na razie dobrze i efektu suszarki nie mam.
Avatar użytkownika
maciek B
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.03.2012, 16:16
Firmware: OFW 4.11

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez JullasPL » 10.04.2012, 22:02

W jaki sposób grzałeś z płynną kalafonią (nie do końca rozumiem). Dzisiaj spróbowałem opalarki. Wszystko sobie przygotowałem obejrzałem gro filmików na yt jak to zrobić. Nagrzałem płytę potem poszczególne elementy czyli cpu i gpu po czym odczekałem 20 min posmarowałem pastę złożyłem wszystko do kupy odpalam i nie ma żadnej ale to żadnej zmiany. Poczekałem jak konsola weszła na wysokie obroty rozkręciłem górę podniosłem napęd położyłem rękę w miejscu gdzie znajduje się GPU i prawie się oparzyłem. Nawet dotykając palcem skrajnego punktu tej blachy która znajduje się pod napędem zasilaczem itp można się oparzyć. Najciekawsza sprawa jest taka że jak dostałem konsole plomba była cała. Czyli może to nie jest wina styków pod GPU czy też CPU tylko czegoś innego ? Soft ? Wentylator z radiatorem ? Czy jest jakaś szansa że po zmianie softu na 3.55 OFW to się zmieni? Nie mam pojęcia ręce opadają i nie mam pomysłów.
JullasPL
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.04.2012, 14:38
Firmware: 3.55 Kmeaw

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez maciek B » 14.04.2012, 14:59

to nie winna softu na 100%
Czy konsola sie wlacza,czy nadal 3 pikniecia ? czy wiatrak chlodzacy sie zalaczyl ?
do wygrzewania uzylem tej kalafonii tego typu:
http://www.ebay.co.uk/itm/NO-CLEAN-LIQU ... 4ab3afbf34
konsola bardzo sie nagrzewa ,ale to po kilku minutach pracy dopiero jest goraca.
Czasem gdy zle podlaczysz tasemke miedzy plyta glowna ,a plytka bluetooth to konsola tez daje objawy jak przy YLOD.
Upewnij sie ze jest to dobrze podlaczone (mozesz styki na tasmie lekko przetrzec jesli sa zasniedziale lub brudne) i sprawdz czy wiatrak chodzi po wlaczeniu konsoli (latwo pominac ten maly kabelek przy skladaniu ;]

to ze naklejka byla nie zerwana to nie znaczy ze konsola nie byla otwierana :>
Avatar użytkownika
maciek B
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.03.2012, 16:16
Firmware: OFW 4.11

Re: Przegrzewanie się konsoli.

Postprzez jozio » 15.07.2012, 11:56

Witam forumowiczów. Mam taki sam problem jak kolega denwer, otóż nawet po wymianie pasty termoprzwodzącej na procesorach konsola po graniu, wyjsciu do XMB nie zwalnia z obrotów, nawet 1h. Powietrze z wiatraków leci zimne. Wyłącze i włącze konsole i jest ok. Czy ktos wie jak to rozwiązać bo naprawde próbowałem znalesc odpowiedz i nic.

PZDR
jozio
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 15.07.2012, 11:51



  • Sponsorzy

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

© 2010-2024