Pamięć, backup

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

Pamięć, backup

Postprzez aston » 23.12.2011, 22:46

Witam, mam do Was pytanie co zajmuje w PS3 tak dużo miejsca?
Mianowicie:
Mam wrzucone 3 gry, które zajmują około 18gb, dane gier zajmują około 8gb, savy zostawiłem tylko najważniejsze więc mało zajmują, no i 8 piosenek, plus trofea z 3 gier.
A zostało wolnego miejsca troszkę ponad 2gb.
Czytałem, że po formacie zostaje około 31gb z 37gb, więc co jeszcze zajmuje ~5gb?

Druga sprawa backup,
chciałbym zachować tylko savy i trofea, a resztę sformatować. Da się tak wybiórczo, w tym menedżerze?
Czy też np. przez FTP poszukać tych plików i potem format i je wgrać? (Jeśli tak to gdzie je znajdę ?)
Z góry dzięki za pomoc ;)
aston
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 21
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.05.2011, 10:28
Firmware: 3.55 Kmeaw

Sponsorzy

Re: Pamięć, backup

Postprzez budman9 » 27.12.2011, 02:48

Zrobiłeś już coś?

Nie wiem co to za gry masz ale one też czasem instalują coś na dysku więc to może zabierać miejsce.

Savy możesz sobie skopiować w XMB -> GAMES -> katalog z save i najeżdzasz na save -> trójkąt -> kopiuj na USB dysk. Tak samo je przywracasz (po tej czynności możesz przebudować bazę danych z Recovery Menu). Trofea żeby się zachowały to trzeba by je było zapisać na serwerze PSN...
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Pamięć, backup

Postprzez geralth » 27.12.2011, 14:53

Zawsze wszystkiego jest mniej niż pisze na opakowaniu jeśli chodzi o GB/MB/Kb wszystko przez to że informatyczne kilo to nie 1000, tylko 1024, więc na opakówce piszą Ci ile masz tysięcy MB tzn 40 000 MB dla nich to 40GB , ale dla systemu to już np 37GB. Jak kupiłem pamięc flash 8GB to mi system widzi 7,6GB. I tak ze wszystkim. Druga sprawa to możliwe (tak robił XBOX 1) że konsola zabezpiecza sobie pare GB na "partycję tymczasową" - w końcu to konsola nie PC i gdy wyrwę zasilanie w trakcie gry to nie ma prawa się zrypać żaden plik na dysku dlatego potrzebuje parrtycji tymczasowej na operacje bezpośrednio związane z uruchamianą grą.
geralth
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 67
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.10.2011, 08:55
Firmware: OFW3.72



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

© 2010-2024