Parę pytań od przyszłego posiadacza PS3

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Parę pytań od przyszłego posiadacza PS3

Postprzez zonic » 15.12.2011, 00:09

Witam wszystkich.
Uznałem, że czas najwyższy zaopatrzyć się w konsolę. Szperałem trochę po internecie i mam parę pytań odnośnie całego tematu:
1) Pierwsze może z innej beczki i zakładam, że odpowiedź uzyskam jednoznaczną (z racji o jakiej konsoli jest to forum). Słyszałem, że łamanie x360 jest "bezpieczniejsze" od łamania PS3. Czy to prawda, że w pewnym momencie CFW może mi się wysypać i pożegnam się z konsolą? Mówię z góry, że zamierzam na niej tylko grać, bez większych manewrów. Jeżeli jednak stanie się tak, że konsola się wysypie i Sony jej nie przyjmie, to da się wrócić ją do stanu pierwotnego w jakiś serwisach konsolowych?
2) Czytałem FAQ i różne poradniki z tego forum odnośnie CFW, jednakże mam pytanie. Jeżeli zdecyduję się wgrać CFW na mojego Playa, to czy oryginalne gry będą chodzić bez zarzutu i będę mógł normalnie logować się do PSN/grać po sieci?
3) I jak z dostępnością pirackich gier na PS3? Np. PirateBay ma zakładkę dla x360, dla PS3 już nie, ale zauwazyłem całkiem niebrzydką kolekcję na P2MForum.

Zakładam, że to nie wszystko o co zamierzałem się spytać, tak więc jeszcze pewnie wrócę z dręczącymi mnie problemami w najbliższych godzinach. Jeśli chodzi o dylemat między x360 a PS3, to wygląda to tak, że na Soniacza się bardziej napaliłem, ale interesuję mnie właśnie to łamanie softu i dostępność/działanie gier :)

Pozdrowienia i z góry dzięki.
zonic
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.12.2011, 23:53

Sponsorzy

Re: Parę pytań od przyszłego posiadacza PS3

Postprzez budman9 » 15.12.2011, 20:06

1. CFW się nie wysypie.
2. Jednak nie czytałeś nic.
3. Piractwem się brzydzimy!!!
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Parę pytań od przyszłego posiadacza PS3

Postprzez blyoghurt » 15.12.2011, 21:06

Bezpieczniejsze wg mnie jest akurat "łamanie" PS3 (jeżeli postępujemy dokładnie wg instrukcji), bo jeżeli nastąpiłaby jakaś awaria konsoli (np za kilka miesięcy padł by zasilacz - wszystko ma prawo się zepsuć), to mamy na nią wciąż gwarancję, a na X-a już nie mamy.
I nie wiem kto twierdził, że CFW się "wysypuje" :?:

Co do drugiego pytania - widać, że nie czytałeś forum, bo w każdym podforum są odpowiedzi na te pytania :|

P.S. Sprawdź PM
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Parę pytań od przyszłego posiadacza PS3

Postprzez zonic » 16.12.2011, 00:06

Po pierwsze dzięki za odpowiedzi. Faktycznie, moje ''przeczytanie FAQ'' to było raczej szybkie ich przejrzenie z racji, że miałem coś na uczelnie, co miało większy priorytet. Teraz zbliża się weekend, dlatego rano jutro usiądę i dokładnie przeczytam wszystko jeszcze raz, i jeszcze jutro wieczorem albo w sobotę udam się po zakup PS3. I z góry sorry za poruszanie tematu piractwa, będę pamiętać :)

Czyli jednak jest inaczej niż myślałem. ''Czytając'' FAQ myślałem, że wraz z momentem wgrania CFW gwarę tracę, ale jednak nie. + jak mówicie, że CFW jest stabilne i nie ma możliwości wysypania się konsoli (słyszałem takie rzeczy od '''profesjonalisty'' z serwisu konsolowego), to raczej na pewno mój wybór padnie na PS3. Jeżeli coś będzie mnie dręczyć to pewnie zapytam jeszcze, i możliwe, że zostanę bywalcem forum ;)
zonic
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.12.2011, 23:53



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

© 2010-2024