Pytania dotyczące PS3

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Pytania dotyczące PS3

Postprzez joker345 » 10.12.2011, 19:32

Witam was mam zamiar kupić ps3 (jak uzbieram kase :D) I otóż mam pytania:
1)Czy jak kupię ps3 używaną z grami to będę mógł grać przez sieć? czy będzie musiał mi dać konto na psn.
2)Czy mogę grać w gry na koncie od kolegi ? PSN
3)Czy mogę podłączyć konsolę poprzez Euro? oraz czy bardzo słaba grafika jest tak jak na ps2 (chodzi mi o tv kineskopowy)
4)Jak najtańszy mogę nabyć ps3 (za ile)
5)Jakie są fajne gry na ps3 ?
6)Jak działa piracenie gier na ps3 bo słyszałem że można dostać bana i konsola do kosza.
7)Czy opłaca się kupić ps3 ?
8)Ile czasu można spędzić przy konsoli do znudzenia?
joker345
Newbie
 
Posty: 3
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.12.2011, 19:19

Sponsorzy

Re: Pytania dotyczące PS3

Postprzez blyoghurt » 10.12.2011, 21:45

1. Tak, będziesz mógł grać. Możesz sobie (i powinieneś) założyć własne konto.
2. Tak.
3. Tak. Czy grafika słaba? Toż to konsola kilka lat młodsza i nowej generacji, więc różnica jest dość duża %-) Co do gry na kineskopowym, to ta konsola była bardziej tworzona pod LCD (plazmę) i na CRT czasem ciężko jest odczytać co pisze. Ogólnie wg mnie lepiej na CRT gra się z PS2 (sam miałem jeden z ostatnich modeli CRT jakie wyszły (HD Ready), podłączona była przez HDMI, ale jakość i tak nieporównywalna jak choćby z LCD HD Ready).
4. 40GB z zaktualizowanym softem.
5. O matko - mnóstwo! Ciężko by wymienić. Do tego każdy lubi co innego.
6. Nie można dostać bana, gdyż nie można się połączyć z siecią. O wgrywaniu CFW jest na forum w PORADNIKU DLA ZIELONYCH.
7. To już tylko od ciebie zależy. Ja mam wszystkie 3 PS i z każdej jestem zadowolony. Dla mnie bardzo się opłacało kupić PS3, gdyż wiele razy na imprezie męczyliśmy pady, buzzery, maty do tańczenia, czy kamerkę w PS2 (Move jeszcze nie mam). Inny nie będzie grał, więc jemu się nie opłaci. Zależy od osoby.
8. Do znudzenia ;] Z kolegami czasem jak graliśmy, to potrafiliśmy przez np. 4 dni pod rząd spotykać się przy piwku i po 5-8 godzin wieczorami młucić w jakąś grę ;) A znów przed kamerką Eye Toy na PS2 takie były rozgrywki, że lał się pot (kolega schudł dzięki temu kilka kg :lol: ), były zakwasy itp.

Ja ogólnie jestem zadowolony z PS3 i nie zamienił bym na nic. Jedynie bym mógł dokupić X360 dla Kinnecta, gdybym miał kiedyś zbędnych trochę pieniędzy (ale na to się na razie nie zanosi).

Za ten post autor blyoghurt otrzymał podziękowanie od
joker345 (11.12.2011, 17:37)
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Pytania dotyczące PS3

Postprzez joker345 » 10.12.2011, 22:50

Dzięki za odpowiedź ale jeszcze mam jedno pytanie ponieważ znajomy mi powiedział że gdy konsola ma mniej GB to gorzej chodzi i nie wiem czy w tym jest jakaś prawda bo szczerze w to nie wierzę.Czyli np.40gb gorzej chodzi od 80gb.
joker345
Newbie
 
Posty: 3
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.12.2011, 19:19

Re: Pytania dotyczące PS3

Postprzez blyoghurt » 10.12.2011, 23:19

Rzekłbym, że nawet odwrotnie :razz:
Pierwszy model (60GB) miał najwyższe zegary, które trochę zmniejszono w innych wersjach, a później znów w Slimie. W praktyce nie wpływa to zupełnie na nic. Różnicy nigdzie nie zauważysz.
Starsze wersje miały tylko trochę wolniejsze dyski twarde, ale to normalne (postęp technologiczny). Niektóre rzeczy mogą się o góra kilka sekund szybciej wczytać, ale podczas użytkowania, to tego nie zauważysz (ja nie zauważyłem tego, a miałem konsole z najwolniejszym dyskiem - 60GB i z najszybszym - zmieniłem sobie na inny, który jest jednym z najszybszych 5400 RPM. Miałem je przez miesiąc razem obok siebie i różnic nie było za bardzo).

Za ten post autor blyoghurt otrzymał podziękowanie od
joker345 (11.12.2011, 17:37)
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Pytania dotyczące PS3

Postprzez sacret » 11.12.2011, 14:36

Podczas moich obserwacji, wydawało mi się, że te same gry u mnie na SLIM320GB minimalnie szybciej się wczytywały niż u kumpla na FAT80GB. Ale nawet jeśli jest jakaś różnica to są pewnie minimalne wartości...

Za ten post autor sacret otrzymał podziękowanie od
joker345 (11.12.2011, 17:37)
Avatar użytkownika
sacret
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 64
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 09.11.2011, 12:49
Firmware: 3.55



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

© 2010-2024