[PORADNIK] Jak dzielić zawartością kont na PS4?

Pytania i problemy dotyczące PS4
  • Sponsorzy

[PORADNIK] Jak dzielić zawartością kont na PS4?

Postprzez Cyqor » 24.11.2017, 00:07

Witam. Będę się starał tłumaczyć to w miarę łopatologicznie tak aby każdy to mógł zrozumieć

Poradnik jest tylko w celach informacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za wasze zakupy w ps store. Jeśli ktoś czegokolwiek nie rozumie to prosze pytać, będę starał się tłumaczyć.

Zanim ktokolwiek powie że to nielegalne i Sony banuje za to konsole. Wszystko co jest opisane TUTAJ jest legalne. Mówi o tym wpis przy każdej dostepnej zawartości w PS Store.
Jednorazowa opłata licencyjna umożliwiająca pobranie na kilka systemów PS4. Korzystanie z tego elementu na podstawowym PS4 nie wymaga wpisywania się do sieci PlayStation Network, jest to jednak wymagane w przypadku innych systemów PS4

Spoiler:Reasumując, maksymalnie na dwóch konsolach możemy korzystać z zawartości kupionej z jednego konta.
Tak jak jest napisane niżej, ten kto ustawi PS4 jako główne dla konta (na którym została kupiona dana gra) może w nią grać bez konieczności wpisywania się na to konto, a druga osoba musi już grać tylko na tym koncie.

Za co właściwie Sony banuje konsole ? Dowiecie się na samym końcu.


Na ps4 mamy 3 rodzaje kont:
#Podstawowe - (czyli te dla którego ustawiamy główną konsole)
#Normalne
#Gość (save i innne rzeczy usuwają się same po wylogowaniu)

*Maksymalna ilość kont: 16 nie licząc kont gości.

*Należy pamiętać że to konsola jest główna dla konta a nie konto dla konsoli, oraz że maksymalnie jedna konsola może być tą główną dla danego konta.

Przed jakimikolwiek kombinacjami proszę dla pewności dezaktywować konsolę aby uniknąć problemów.
Aby to zrobić wchodzimy w -> Ustawienia ->PSN/Zarządzanie kontami-> Aktywuj jako podstawowe PS4-> DEZAKTYWUJ.


! . Po wprowadzeniu OFW 4.50, konsola na której zalogowano się PIERWSZY RAZ do PSN, zostaje AUTOMATYCZNIE USTAWIONA JAKO GŁÓWNA DLA TEGO KONTA . !


Jak wogóle działa konto główne?
Tylko jedna konsola np. A może być główną dla konta np. X. Jeśli na koncie X kupimy np. grę 1,2,3 i ustawimy konsolę A jako główną dla konta X to gry 1,2,3 działają na każdym koncie na tej konsoli A, czyli gry/dodatki* kupione z konta X działają na całej konsoli ps4, czyli na kontach normalnych też.

*Tu prosze uważać na różne kombinacje typu gra z konta EU a DLC z US bo to nie zawsze działa - to jedna wielka loteria.

1. Mówiąc dalej i konkretniej...
Jeśli chcesz z twojej konsoli A udostepnić jakąkolwiek grę kupioną na twoim koncie X, to konsolę B musisz ustawić jako główną dla konta X. Wtedy osoba grająca na konsoli B tylko pobiera tą grę (z konta X) ale gra już na swoich innych kontach (bo gra działa na cełej konsoli B)
Tutaj należy jednak wziąść po uwagę fakt że gry na konsoli A kupione z konta X będą działały tylko na koncie X, czyli na tym na których zostały kupione.


2. A idąc jeszcze dalej...
Możecie sobie udostępniać gry nawzajem.
Konsola A jest główna dla konta Y,(normalnie to konto X jest osoby która ma konsolę A)
a Konsola B jest główna dla konta X.(A tu odwrotnie, konto Y jest osoby której jest konsola B)
Wtedy osoba grająca na konsoli A może grać w wszystkie gry kupione z konta Y na całej konsoli, ale w gry kupione z konta X może grać tylko na koncie X.
Tak samo działa to z drugiej strony. W gry które kupiła osoba X może grać cała konsola B, ale w gry które zostały kupione na koncie Y grac można już tylko na tym koncie Y.


Sam korzystam z tej opcji. Kupuję gry z kolega na zmianę, gram tylko na swoim koncie, on również gra tylko na swoim koncie. Ja gram na swojej konsoli w gry które kupiłem sam jak i w te które kupił mój kolega. U niego działa to tak samo.3. Jest jeszcze jedna możliwość.

UWAGA! Konsola dostaje bana z automatu, jeśli jest na niej więcej niż 14 kont podstawowych na raz.
Dokładnie mowa o 14 profilach na konsoli równocześnie dla których jest ona główną.


Konsola A jest główna dla konta X. To nasze "główne konto" na którym sobie gramy. Możemy zrobić taki numer że konsolę A ustawimy jeszcze główną dla kont X1, X2, X3, X4, ..., X13 (bo 14 kont to max więc X1<->X13 + X daje 14kont) i wtedy mamy na swoim głównym koncie możliwość grania w zawartość kupioną na 15 innych kontach (pod warunkiem ustawienia tej konsoli jako głównej dla każdego z nich).

Tak naprawdę można by grac w każdą grę na każdym koncie, ale ten sposób traktuję jak sposób na gry z allegro gdzie ktoś nam daje możliwość ustawienia konsoli jak głównej dla konta.


Martwe sloty:
Jest to pewna luka którą wykorzystują niektóre osoby.
Działa ona tak:
Ustawiacie swoją konsolę (nr 1) jak główną dla konta X, a gracie na swoim koncie, przez internet robicie awaryjną dezaktywacje systemów i ustawiacie ponownie INNĄ konsolę jako główną dla konta X, na której gra inna osoba na swoim koncie, a prawowity właściciel konta X gra na tym koncie na swojej konsoli. W ten sposób gra "działa" na aż 3 konsolach. Jednak sony ostro z tym walczy, w skutek czego na konsoli nr 1 przy grze pojawia się kłódka. Konsola nie może zweryfikować licencji i gra NIE DZIAŁA.
Takie praktyki są często stosowane przez ludzi sprzedających gry na allegro. Udostępniają oni swoje konto tylko raz, (instrując nas abyśmy ustawili naszą konsolę jako główną) a potem wywijają wyżej opisany numer. Po jakimś czasie pojawi się kłódka i pieniądze został wydane w błoto. Nie polecam takiej metody. Jeśli już koniecznie musicie kupować gry to na zaufanych aukcjach i takich gdzie dostaniecie dostęp do tego konta na zawsze (czyli w każdej chwili możecie ustawić waszą konsolę główna dla tego konta).Kilka ważnych informacji o których mogłem zapomnieć:
-Konsola zaraz po włączeniu sprawdza licencje, tzn. bez internetu możecie grać tylko w gry kupione na koncie dla którego wasza konsola jest główna. (np w 2 można grać w gry które kupił wasz kolega na swoim koncie)
-Pamiętajcie także że jeśli dla waszego konta, wasza konsola nie jest główną to gry kupione na tym koncie działają tylko na tym koncie.
-Jeśli konsola będzie już ustawiona dla konta główną a ktoś zmieni hasło do tego konta to nadal działa funkcja głównego konta.
-Aby Aktywować PS4 jako główne dla danego konta, należy zalogować się na to konto i: -> Ustawienia ->PSN/Zarządzanie kontami-> Aktywuj jako podstawowe PS4-> AKTYWUJ
- Po aktualizacji OFW 4.50 Po pierwszym logowaniu się nowym-świeżym kontem PSN, konsola automatycznie przypisuje się jako główna dla tego konta!
A teraz za co Sony banuje konsole ? Za kradzione konta PSN, transakcje kradzionymi kartami, cofnięte transakcje. Jednym słowem za przekręty odnośnie płatności (Dlatego między innymi trzeba uważać od kogo się co kupuje) Tylko za to możecie dostać bana. Gry możecie dzielić na dwie konsole, a jeśli podzielicie na 3 to na jednej z nich pojawi się kłódka i nici z grania.

Poradnik napisany dla forum PS3-HACK.PL. Wszelkie kopiowanie zabronione.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2348
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Sponsorzy

Re: [PORADNIK] Jak dzielić zawartością kont na PS4?

Postprzez bastek6 » 14.01.2023, 23:19

Czy to nadal działa?
Avatar użytkownika
bastek6
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 151
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Dołączył(a): 14.01.2013, 18:20
Firmware: OFW ;)  • Sponsorzy

Powrót do Newbie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

© 2010-2024
cron