[Redump] Encryption oraz Dkey, problem z uruchomieniem gier

Dyskusja ogólna na wszystkie tematy dotyczące Jailbreak'u oraz PS3HEN
Regulamin działu
Dział ten służy wyłącznie do wymiany luźnych informacji na temat szeroko pojętej tematyki Jailbreak'u. W dziale ZABRONIONE jest tworzenie nowych tematów dotyczących próśb o pomoc, które powinny być stworzone w sekcji PS3 HELP DESK!
  • Sponsorzy

[Redump] Encryption oraz Dkey, problem z uruchomieniem gier

Postprzez Mokebe » 08.11.2022, 01:50

Witam,
jestem nowy na forum więc chciałbym się przywitać i przejść do problemu z jakim się spotkałem podczas próby uruchomienia gier na PS3. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem HEN'a 4.89 (niestety instalacja CFW była niemożliwa ze względu na wysypaną stronę z bgtools, ale gdy tylko powróci opcja instalacji CFW to skorzystam) jest to moja pierwsza zmiana firmware'u i generalnie wiedzę mam tylko z poradników z YT. Problem mam z grami pobieranymi ze strony romsfun.com, pobierane tam obrazy ISO gier podpisane są jako [Redump] Encryption oraz [Redump] Dkey. Po pobraniu obraz ISO gry, wrzucam na pendrive sformatowany jako NTFS bądź exFAT (testowałem oba) do utworzonego folderu PS3ISO. Po uruchomieniu PS3 odpaleniu HEN'a oraz prepISO, webMAN pokazuje mi grę, która jest na pendrive. Klikam X, obraz zostaje zamontowany, pokazuje się tło gry i muzyczka. Włączam grę, pokazuje się czarny ekran i po chwili wyskakuje błąd 80010017. Wiem, że oznacza on brak możliwości uruchomia gry z dysku bądź dysk ten jest uszkodzony. lub pochodzenie gier, których klucz jest zablokowany dla danej wersji oprogramowania. Natomiast gry pobierane np z torrentów, działają elegancko. Korzystam z FileZilla i kopiuje gry po sieci do katalogu /dev_hdd0/GAMES/ wszystkie gry działają, testowalem God of War III, Little Big Planet 3, dmc Devil May Cry, Red Ded Redemption GOTY, Ratchet and Clank Into the Nexus. Są to gierki pobrane z torrentów i działają bez problemu. Natomiast gry z portalu romsfun.com nawet po skopiowaniu zawartości obrazu ISO i wgraniu jej do katalogu GAMES generują błąd 80010017. Wydaje mi się, że trzeba coś zrobić z plikiem Dkey, tylko nie mogę na necie znaleźć informacji na ten temat. Zależałoby mi aby gierki z tej strony działały, na torrentach lekka lipa z tytułami, natomiast na tej stronce generalnie jest wszystko. Pozdro, liczę na pomoc :)
Mokebe
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 08.11.2022, 01:25

Sponsorzy

Re: [Redump] Encryption oraz Dkey, problem z uruchomieniem g

Postprzez bartman » 24.01.2023, 13:49

Gry z romsfun.com są zaszyfrowane. Możesz sobie to sam odszyfrować używając do tego dwóch narzędzi

PS3 Iso Patcher https://rpcs3.net/cdn/tools/patcher.zip
3K3Y Iso Tools https://rpcs3.net/cdn/tools/3k3y.zip

potrzebujesz jeszcze plik .ird Do ściągnięcia z tej strony do wybranej gry https://ps3.aldostools.org/ird.html

1. sciągasz plik .ird
2. w programie Iso patcher wybierasz .iso oraz .ird pasujące do danej gry i wciskasz patch
3. w Iso tools wciskasz ISO Crypto i wybierasz swoją grę .iso

po zakończeniu pracy programu masz zduplikowany obraz z dopiskiem dec.iso. Ładuj do PS3 i graj

Za ten post autor bartman otrzymał podziękowanie od
szunaj4 (30.01.2023, 12:58)
bartman
Newbie
 
Posty: 6
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 13.10.2014, 19:57



  • Sponsorzy

Powrót do Jailbreak / PS3HEN

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

© 2010-2024