Poradnik - rozkręcenie i wymiana pasty w konsoli PS3

Gotowe tutoriale, poradniki i odpowiedzi na F.A.Q.
  • Sponsorzy

Re: Poradnik - rozkręcenie i wymiana pasty w konsoli PS3

Postprzez Grzesiek » 13.04.2018, 21:33

OK specjalnie dla ciebie ruszyłem dupsko z krzesła. (bez złośliwości)

Poszedłem do szuflady, w której leżą obok siebie gówniane pasty, używane do testów, tz takie gdzie składam coś po to żeby tego samego dnia czy jutro to rozłożyć.
Jako, że nie robiłem nic takiego gdzieś tak dwa lata, wynik testu jest w mojej opini miarodajny.

zwykła silikonowa na "kilogramy" - zdatna do użytku, bardzo stara
AG silver - gówniana pasta - w stanie takim w jakim leży tam od kilku lat (pięciu?) zdatna do użytku.

mx-2 "rewelacyjna" leży ze trzy lata i zaschnęła w tubce, ciężko było wycisnąć, nadaje się do kosza.
(a co dopiero na procesorze)

Wnioski każdy wyciąga sam.

Jeżeli ktoś ma pytania odpowiem w miare możliwości. Pasty wymieniam gdzieś tak od 1997 od czasów procesorów 386.
20 lat doświadczeń.

edit:
ech...
mx-2 leży w szufladzie gdzieś tak trzy lata, ostatnio była używana w tym samym czasie co "silver"

z poprzednią topową pastą z tej samej firmy miałem podobne doświadczenia, miała być dobra, ale szybko wysychała

edit 2:
Jeszcze raz chciałbym zaznaczyć, jest to moja opinia i nie chcę nikogo przekonywać, czy podważać jego doświadczeń.
Przeczytałem temat i piszę tytułem ostrzeżenia, testowanie tej pasty kosztowało mnie kilkaset złotych.

To nie to samo gdy kiedyś kupiłem od nich wentylatory za kilkadziesiąt złotych i poszły do kosza, bo tam było ich miejsce.
Grzesiek
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 22
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 11.01.2012, 17:15

Sponsorzy

Re: Poradnik - rozkręcenie i wymiana pasty w konsoli PS3

Postprzez bronson79 » 09.02.2021, 13:16

Witam Panowie ( i Panie;)
Wie ktoś może jakiej grubości i gdzie się mniej więcej znajdują termopady w Ps3 fat CECHC 04?
Kupiłem używkę i ktoś już wcześniej grzebał przy niej.
Pozdrawiam
bronson79
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 10.02.2015, 19:04
PSN ID: bronson1979

Re: Poradnik - rozkręcenie i wymiana pasty w konsoli PS3

Postprzez adamos » 06.12.2021, 21:50

Ok, tylko czemu niektórzy zdecydowanie nie zalecają ręcznego rozprowadzania pasty po blaszce, tylko dają kropę na środku i dociskają do chłodzenia?
adamos
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.12.2021, 19:07

Re: Poradnik - rozkręcenie i wymiana pasty w konsoli PS3

Postprzez peceq » 04.05.2023, 11:46

hej, ja wczoraj otworzyłem swoją ps3 FAT CECHL04 i zdjąłem te metalowe kwadratowe pokrywy na CPU i RSX w celu wymiany pasty na arctic mx-6. Na około cpu była jakaś forma silikonu, pytanie czy to zdejmowac ? jak to najlepiej ponownie złożyć ? Przy RSX są 4 scalaki po bokach na których było coś podobnego, czy można na to nałożyć pastę czy może termopady ? Dzięki za pomoc
peceq
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.05.2015, 19:26

Poprzednia strona


  • Sponsorzy

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

© 2010-2024