FERROX 4.87 COBRA 8.20

Najpopularniejsze odmiany CFW na Playstation 3
Regulamin działu
Dział ten służy wyłącznie do publikacji materiałów związanych z CFW lub ewentualnych komentarzy/pytań do tematów już istniejących. W dziale ZABRONIONE jest tworzenie nowych tematów z prośbami o pomoc, które powinny być stworzone w sekcji PS3 HELP DESK!
  • Sponsorzy

FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez zajec » 07.01.2021, 14:38

Obrazek
4.87 FERROX COBRA 8.20


4.87 FERROX COBRA 8.20

Co nowego w wersji 4.87?
Nie sądzisz, że sprawilibyśmy, że obchodzilibyśmy Sylwestra bez naszego prezentu?
I no eehhhh

"Naszym prezentem jest nowy FERROX COBRA 4.87 opracowany przez naszego przyjaciela @ Alexandra , przetestowany i działający.
Podczas wszystkich świąt między nimi spóźniliśmy się, ale wynik się nie zmienia!
Mamy wieści od zespołu PS3Xploit, z aktualizacją zestawu narzędzi dewelopera bguerville. Dlatego można również zainstalować niestandardowe oprogramowanie sprzętowe z oryginalnego oprogramowania układowego. Zaktualizujemy przewodnik tak szybko, jak to możliwe.
W każdym razie wróćmy do naszego CFW i jego cech."



CHARAKTERYSTYKA CFW
    Zbudowany na podstawie OFW 4.87
    PSN / SEN włączone.
    Możliwość aktualizacji z dowolnego CFW (CEX).
    Możliwość aktualizacji z OFW 3.55 i oryginalnego oprogramowania 4.87 [z PS3Xploit - tylko kompatybilne konsole]
    Możliwość obniżenia poziomu z dowolnego CFW z aktywnymi flagami QA.
    Flagi QA aktywne, jeśli były wcześniej włączone.
    CECHA - Dodano łatkę COBRA 8.20
    CECHA - Opcjonalny nowy wygląd XMB (patrz Instalator modów FERROX poniżej).
    CECHA - Zgodność z grą PS2.
    CECHA - Zgodność gier PSP w formacie ISO / Minis / Remaster.
    CECHA - Zgodność z najnowszą wersją ReactPSN.
    CECHA - Obejście ekranu RSOD dla konsol dotkniętych przez RSOD.
    CECHA - Klucze 4.87, aby rozpocząć Gry podpisane kluczami 4.87
    CECHA - App_home / PS3_GAME.
    CECHA - Zrzut ekranu XMB w grze - znajdź opcję w kolumnie Zdjęcie w XMB w grze.
    CECHA - Obsługa Remote Play.
    CECHA - Zintegrowany menedżer pakietów, zastępuje klasyczne pliki pakietów instalacyjnych.
    CECHA - Dodano wyświetlanie temperatury w XMB w grze w grach PS2. Dzięki 3141card.
    PATCH - LV1: Poprawiono, aby usunąć ochronę LV2.
    PATCH - LV1: Załóż poprawkę coreOS Hash Check, aby uniemożliwić Brick na nieodhasowanych konsolach o obniżonej wersji.
    PATCH - LV1: Peek & Poke.
    PATCH - LV2: Peek & Poke.
    PATCH - zdalna łatka PS3 BT.
    PATCH - PS3 BluRay Disc Patch.
    PATCH - Disabled Epilepsy Message at Boot.
    PATCH - Ochrona CINAVIA Całkowicie wyłączona.

Instalator modów FERROX


Jeśli podoba Ci się nasz Sklep Homebrew lub mody graficzne z poprzedniego FERROX, ten instalator jest dla Ciebie.
Ten instalator został stworzony na podstawie instalatora XMBM + Team, a wewnątrz znajdziesz możliwość zainstalowania lub odinstalowania modów i Homebrew Store.

Instalator został wprowadzony w ramach niestandardowego oprogramowania układowego.
Oznacza to, że zawsze będziesz mieć go pod ręką, bez konieczności korzystania z pamięci USB.
Aby zainstalować PKG, po prostu przejdź do Menedżera pakietów i przejdź do Instaluj plik pakietu - Pamięć wewnętrzna systemu PS3.
Instalator zawsze tam będzie, ale jeśli chcesz, możesz go usunąć za pomocą Menedżera plików z katalogu dev_blind / ferrox / pkg.
Użycie jest naprawdę proste, nie ma wiele do wyjaśnienia.
Możesz zainstalować modyfikacje i możesz ponownie zainstalować oryginalne pliki w dowolnym momencie z poziomu instalatora. To samo dotyczy sklepu.

UWAGA: Po zainstalowaniu modów lub sklepu polecam zrestartować PS3 jak pokazano na filmie. Zamierzasz zainstalować pliki w pamięci flash, dlatego ponowne uruchomienie jest absolutnie konieczne!

Poniżej zostawiam Ci film demonstracyjny. https://www.youtube.com/watch?v=8KPv2Q97IJo&feature=emb_logo


UWAGA: wtyczki cobra NIE będą działać, gdy kobra jest wyłączona

INSTALACJA CFW

1. Pobierz plik CFW na dole strony. Zmień nazwę pliku .PUP dokładnie na: PS3UPDAT.PUP
2. Weź USB sformatowany w FAT32 i utwórz nowy folder o nazwie PS3, w nim utwórz kolejny o nazwie UPDATE, a do niego włóż plik PS3UPDAT.PUP, który będzie niestandardowym oprogramowaniem układowym.
3. Włóż USB do prawego portu na PS3.
4. Pamiętaj, aby: Wyjąć dowolny dysk z odtwarzacza PS3 i odmontować wszystkie gry załadowane za pomocą dowolnego menedżera.
5. Teraz możesz zainstalować CFW z XMB lub z Recovery.


Download
Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.


źródło
Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.
PS3 SLIM 500GB 2504B CODE 1A CFW 4.91 Evilnat Cobra (8.4)https://digitalbooster.pl/
Avatar użytkownika
zajec
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Dołączył(a): 28.02.2013, 00:55

Sponsorzy

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez Vintage_77 » 07.01.2021, 21:48

Witam.

Jest sens instalować to, gdy ma się:

4.87.2 EVILNAT COBRA

Pozdrawiam.
Vintage_77
Newbie
 
Posty: 9
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 18.12.2020, 22:10

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez adamk102 » 07.01.2021, 21:55

Jak ci wszystko działa to nie

Wysłane z mojego HD1900 przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor adamk102 otrzymał podziękowanie od
Vintage_77 (09.01.2021, 14:49)
adamk102
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 38
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Dołączył(a): 24.03.2015, 12:57
Firmware: Rebug LITE 4.76

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez adamk102 » 13.01.2021, 13:38

Śmiało instalować działa wszystko ok, jak zawsze .

Wysłane z mojego HD1900 przy użyciu Tapatalka
adamk102
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 38
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Dołączył(a): 24.03.2015, 12:57
Firmware: Rebug LITE 4.76

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez Wujaszek99 » 14.01.2021, 19:04

Szukam czegoś na czymś można polatać na necie co jest najbardziej bezpieczne oraz dostępne wszyscy polecają rebuga lecz straciłem linki do niego a strona upadła :( :(
Wujaszek99
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.01.2021, 18:42
Firmware: 4.87
PSN ID: Wujaszek999

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez zajec » 17.01.2021, 17:07

Nie ma wielkiej różnicy, dowolny najnowszy CFW aktualnie Ferrox lub Evil + PSN PATCH. A najbardziej bezpieczne to OWF, oryginalna gra i jazda
PS3 SLIM 500GB 2504B CODE 1A CFW 4.91 Evilnat Cobra (8.4)https://digitalbooster.pl/
Avatar użytkownika
zajec
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Dołączył(a): 28.02.2013, 00:55

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez squell++ » 20.02.2021, 08:38

Witam :) mam pytanko bo dzieciaki odkopały ze strychu niedawno ps mam na nim wgrany rogero 4.50 i MM 4.50 czy jak ściągnę tego Fimewera to mogę normalnie zainstalowac go na tego istniejącego (rogero) ???? i czy musze coś jeszcze dograć żeby odpalić gry tzn. jakiegoś homebrewa, sory że tak pytam ale nie chce coś popsuć z gory dzięki za odpowiedz

Za ten post autor squell++ otrzymał podziękowanie od
mgssnake (29.04.2023, 19:56)
squell++
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 18.02.2021, 20:05

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez spamki » 13.03.2021, 19:51

i co dalej? Moją przygodę zaczynam właśnie na tym etapie OFW 4,87.
O ile zainstalowałem CFW 4.87.2 EVILNAT COBRA, to jak mam uruchomić grę aby ruszyła?
Potrafię pobrać gry w formacie .PKG, potrafię je zainstalować w menu konsoli.
Ale co to znaczy zainstaluj je z webmana, jak to się robi, skoro webman nie widzi tych gier (albo nie wiem jak to się robi)
gier z pozycji konsoli też nie uruchomię, bo konsola chce abym się zalogował do PSN.
Póki co nie mam PSN.
Aby założyć konsola chce uaktualnić się (nie wiem co dokładnie)
Więc sprawa wygląda tak.
Zainstalowane mam cobra 4.87 evilnat, psnpath, webman, multiman i grać nie mogę.
Jak to ruszyć. Proszę to opisać w taki sposób, jakbym zaczynał od 4,87.
Jesteście obeznani i wam się łatwo wszystko pisze.
zainstaluj grę wemanem - ale jak to się robi??
spamki
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.03.2021, 20:47
Firmware: 4.83

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez Cyqor » 14.03.2021, 22:26

Myślę, że chodzi Ci o opcję załaduj z webmana a nie zainstaluj.
Gry które instalujesz z plików PKG pojawiają się w menu GRY pod ikonką webmana.
Jak nie masz konta PSN to je załóż, to nic nie kosztuje. Jeśli konsola chce się uaktualnić to sprawdź czy aby na pewno masz aktualne cfw z numerkiem 4.87 (Chyba, że Sony wypuściło update, ale nic nigdzie nie wspomniano o tym)
Grę wrzucasz na dysk do folderu GAMES jeśli gra ma format folderowy, a jeśli jest w jednym pliku ISO lub kilku to wrzucasz do folderu PS3ISO. Grę wybierasz w webmanie, ona się ładuje jako gra na płycie którą "masz" w konsoli.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez SJCAM » 16.05.2021, 17:53

[s]Cześć, odkopałem swojego Slima po kilku latach na którym miałem jakiegoś Rebuga starego (min 3lata temu był wgrywany jak nie więcej) wymieniłem dysk zainstalowałem ten soft z tematu i jedyne co mogę to zainstalować to Sklep Homebrew z pkg. Nie ma multimana ani nic więcej. Na Rebugu MM był od razu. Podłączyłem konsolę do pc i Filezilla też nie może się z nią połączyć. Adresację ustawiłem jak przez zmianą. Konsola sprawna bo grałem teraz kilka dni i zrzucałem dane przez Filezille, ale postanowiłem wrzucić większy dysk ssd i przy okazji zrobić upgrade cfw. Co developer to obyczaj %-) Możecie mnie nakierować co powinienem zrobić?
Zaznaczam, że konsola podłączana jest tylko do pc po lanie by przez Filezille zgrywać dane. Do internetu konsoli nie podłączam bo nie potrzebuję.[/s]

Zainstalowałem webmana z usb oddzielnie i mam dostęp do konsoli przez Filezille.
SJCAM
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.12.2014, 16:55

Re: FERROX 4.87 COBRA 8.20

Postprzez sz444sz » 24.05.2021, 14:05

Witam, po roku wróciłem do ps3, dokładnie 2504A obydwa. Wcześniej używałem 2504B z 4.84, które sam przerabiałem (exploid przez www, później cfw z usb). Teraz mam 2504A jedno jest na OFW 4.87 a drugie 4.86 i niby CFW bo ma charakterystyczny folder gier w daszboard, ale nie wiem dokładnie co to za przeróbka, a ze sprzedającym nie idzie się dogadać - sprzęt igła, co do tego nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń, ale sprzedający sam nie przerabiał, nie do końca się zna i nie umie powiedzieć co to za przeróbka dokładnie. W przypadku poprzedniej konsoli wyświetlało mi się w ustawieniach 4.84 Cobra, obecnie kupionej wyświetla się 4.86 bez dodatkowych informacji jakby to było ofw.

W związku z tym co mi poradzicie, aby nie ubić konsol i nie zrobić bricka z nich?

2504A 4.87 OFW
2504A 4.86 CFW (jaki?)

Od czasu 4.84 nie śledziłem tematu cfw i teraz jak czytam to trochę się pogubiłem bo po drodze pojawił się HEN, który można uruchomić na praktycznie wszystkim. Jednak z HEN przynajmniej przez pryzmat pa4 mam mieszane uczucia (stabilność i potrzeba uruchamiania przy każdym uruchomieniu urządzenia, często nie za pierwszym razem).

Wolał bym jednak trwałą jednorazową przeróbkę i stąd moje pytanie czy na wymienionych wersjach da radę starymi metodami zmodyfikować nand i wrzucić ferroxa? Wcześniej po aktualizacji do 4.85 zostało to zablokowane i wyższy ferrox był możliwy jedynie jako aktualizacja z poprzedniej wersji, a nie jako świeża instalacja.

Pozdr.
sz444sz
Newbie
 
Posty: 3
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.10.2013, 19:08



  • Sponsorzy

Powrót do Custom Firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

© 2010-2024