E4 Flasher nadchodzi?

Newsy ze sceny PS4 Hack
  • Sponsorzy

E4 Flasher nadchodzi?

Postprzez GNT » 23.11.2020, 11:03

E4 Flasher nadchodzi?

Obrazek
Zdjęcie E4 Flasher

Najprawdopodobniej doczekamy się dedykowanego narzędzia do downgrade'u naszych PlayStation 4. Jak informuje użytkownik Twittera @LightningMods_, E4 Flasher praktycznie jest ukończony oraz trwają pracę nad jego testami. Co więcej, ludzie z zagranicznej strefy PS4 Hack piszą nt. tego flashera, więc istnieje głęboka szansa, że nie jest to marny fake. Osobiście wierzę, że nie jest to fałszywka i finalnie doczekamy się możliwości "zmniejszania" FW.
Jeśli pomogłem kliknij w górnym prawym rogu Obrazek a nie pisz dzięki :)
Avatar użytkownika
GNT
Donators
Donators
 
Posty: 616
Lokalizacja: Poland
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 84 razy
Dołączył(a): 12.01.2012, 18:22
Firmware: HABIB/Cobra 4.84

Sponsorzy

Re: E4 Flasher nadchodzi?

Postprzez Lotus377 » 24.11.2020, 11:27

Wcześniej czy później było to oczywiste.W końcu każda konsola jest fizycznie do złamania.Ciekaw jestem jak będzie z PS5,bo przez ceny gier wydaje mnie się,że scena Hack będzie ostro zakasać rękawy.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: E4 Flasher nadchodzi?

Postprzez GNT » 24.11.2020, 16:39

Lotus377 napisał(a):Wcześniej czy później było to oczywiste.W końcu każda konsola jest fizycznie do złamania.Ciekaw jestem jak będzie z PS5,bo przez ceny gier wydaje mnie się,że scena Hack będzie ostro zakasać rękawy.


Wiadomo, jest to oczywiste, ale tak czy siak brawa dla Sony, że praktycznie przetrwali ósmą generacje bez żadnych poważniejszych exploitów. Sądzę, że dla "niebieskich" wypuszczenie teraz tego programatora nie będzie już tak okropnym ciosem. To co mieli zarobić na PS4, to zarobili. Też jestem ciekaw, czy PS5 będzie dzieliło podobny los, gdyż wyraźnie można odczuć, że ogólna scena hackerska konsol wideo "troszeczkę" zwolniła %-). Oby było inaczej, bowiem w końcu byłaby możliwość pisania o czymś konkretnym.
Jeśli pomogłem kliknij w górnym prawym rogu Obrazek a nie pisz dzięki :)
Avatar użytkownika
GNT
Donators
Donators
 
Posty: 616
Lokalizacja: Poland
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 84 razy
Dołączył(a): 12.01.2012, 18:22
Firmware: HABIB/Cobra 4.84

Re: E4 Flasher nadchodzi?

Postprzez budman9 » 27.11.2020, 10:21

No dobra ale to tylko flasher dzięki któremu odczytasz i zapiszesz wsad do kości pamięci. Taką pamięć można bez problemu odczytać i zapisać programatorem uniwersalnym. Wylutowujesz kość pamięci, wsadzasz w programator, odczytujesz, zapisujesz i lutujesz spowrotem. Taki dedykowany będzie jedynie tańszy niż zwykły programator bo będzie tylko do PS4. Najważniejsze jest złamać klucze oprogramowania i jakies systemowe zabezpieczenia co do dzisiaj nikomu się nie udało.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: E4 Flasher nadchodzi?

Postprzez GNT » 27.11.2020, 15:35

budman9 napisał(a):No dobra ale to tylko flasher dzięki któremu odczytasz i zapiszesz wsad do kości pamięci. Taką pamięć można bez problemu odczytać i zapisać programatorem uniwersalnym. Wylutowujesz kość pamięci, wsadzasz w programator, odczytujesz, zapisujesz i lutujesz spowrotem. Taki dedykowany będzie jedynie tańszy niż zwykły programator bo będzie tylko do PS4. Najważniejsze jest złamać klucze oprogramowania i jakies systemowe zabezpieczenia co do dzisiaj nikomu się nie udało.


Tak, tak, ale jeśli chcą produkować dedykowany sprzęt do downgrade'u, to uważam, że coś na rzeczy musi być. Przypuszczam, że jakiś exploit jest tworzony. Tak jak mówisz, bez sensu byłoby stworzyć urządzenie, które nie miałoby praktycznego zastosowania.
Jeśli pomogłem kliknij w górnym prawym rogu Obrazek a nie pisz dzięki :)
Avatar użytkownika
GNT
Donators
Donators
 
Posty: 616
Lokalizacja: Poland
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 84 razy
Dołączył(a): 12.01.2012, 18:22
Firmware: HABIB/Cobra 4.84

Re: E4 Flasher nadchodzi?

Postprzez iraslbn » 04.06.2021, 21:25

Jeśli ktoś nie wyniesie ze stajni sony kluczy, to złamanie kluczy i oprogramowania graniczy z cudem, pozostaje szukać luki w oprogramowaniu
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW



  • Sponsorzy

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

© 2010-2024