Dawno temu w trawie, mała pomoc :)

Dyskusja ogólna na wszystkie tematy dotyczące Jailbreak'u oraz PS3HEN
Regulamin działu
Dział ten służy wyłącznie do wymiany luźnych informacji na temat szeroko pojętej tematyki Jailbreak'u. W dziale ZABRONIONE jest tworzenie nowych tematów dotyczących próśb o pomoc, które powinny być stworzone w sekcji PS3 HELP DESK!
  • Sponsorzy

Dawno temu w trawie, mała pomoc :)

Postprzez Beliar » 03.01.2020, 02:42

Witam was bardzo serdecznie, odwiedzam was pierwszy raz od 2013r kiedy to posiadałem konsole PS3 3.55 CFW V 4.xx już nie pamiętam! Ale kopie odpalałem przez multimana, w konsoli swego czasu padło mi zasilanie i po oddaniu konsoli do serwisu i odebraniu po jakimś czasie z notatka „ naprawa nieoplacalna” okazalo sie ze zostalem niestety oszukany i konsola poszla dalej do zyda a ja otrzymalem zupelnie inna uszkodzona konsole, ale to dawno i nieprawda, w chwili obecnej jestem szczesliwym posiadaczem PS4 Pro oraz Playstation Classic z modem BleemSync, po niedawnym zakupie PSX przypomniałem sobie, że przecież w CFW na Ps3 mozna bylo odpalac kopie z PSX,PS2 i inne romy, na pewno by to dzialalo lepiej, a ze mam smaczka na stare MGS, Silent Hill i Residenty postanowilem siegnac po rade do was :) jak to wyglada na chwile obecna!? Zastanawiam sie nad zakupem PS3 Slim w wersji 250gb/320gb ale jak to wyglada z przerobka teraz? Czy nadal trzeba sprawdzac czy konsola pierwotnie wychodzila z OFW 3.55 max? Czy mozna wgrac CFW na kazdy mozliwy soft? Jak wyglada sprawa z gra online? Czytalem ze 4.75 prawdopodobnie smiga online?, skupiam sie bardziej na uzywce z OFW aby wyrwac tanim kosztem i pobawic sie samemu w wgrywanie CFW tylko nie wiem na co zwracac uwage przy zakupie abym nie wpadl w bagno? Czy istnieja przerobki stale i czasowe jak to kiedys bylo z PS Vita? Pozdrawiam was serdecznie z gory przepraszam zapewne za powielane pytanie, ale starym kolezenskim objasnieniem nie pogardze!
Avatar użytkownika
Beliar
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 40
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 19.11.2011, 14:37
Firmware: 3.55 kmeaw

Sponsorzy

Re: Dawno temu w trawie, mała pomoc :)

Postprzez Atr3ju » 03.01.2020, 21:13

Kup sobie normalną konsole PSOne (mają lepszy DAC i nieco lepszą jakość obrazu), nie tam jakieś mini srini, podłącz dobrym jakościowo kablem RGB do skalera i prosto na TV.

Masz tu przedsmak MGS'a.

https://www.youtube.com/watch?v=zo3H1F8O8Z8
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Re: Dawno temu w trawie, mała pomoc :)

Postprzez TheEazy » 04.01.2020, 07:01

Od początku,

Czy nadal trzeba sprawdzac czy konsola pierwotnie wychodzila z OFW 3.55 max?


Jeśli chcesz mieć prawdziwe CFW (a nie alternatywy typu HEN na niektóre nieprzerabialne slimy 25xx, 3000 oraz superslimy) to nadal jest potrzebna konsola z fabrycznie minimalnym softem 3.56 w dół

Czy mozna wgrac CFW na kazdy mozliwy soft?


Tak. Gdzieś pod koniec 2017 pojawiła się metoda PS3xploit, która wykorzystuje pewien bug z przeglądarce PS3 i ten sposób jest do dziś rozwijany i działa bez problemu.

Jak wyglada sprawa z gra online?


Gra online z CFW ma zawsze ryzyko. Pomocne w ukrywaniu są tutaj psnpatch i SENenabler.

Czytalem ze 4.75 prawdopodobnie smiga online?,


Być może jeśli chciałbyś się bawić w spoofery. Łatwiej po prostu przerobić na CFW 4.85 i tam grać.

na co zwracac uwage przy zakupie abym nie wpadl w bagno?


W miarę możliwości szukaj starszych slimów 21xx lub ewentualnie 25xx (tylko tutaj musisz uzgodnić czy konsola ma min. soft 3.56 bo nowsze rewizje wersji 25xx miały już wyższy). Jeśli będziesz miał szczęście to może upolujesz gotową konsolę do instalacji CFW na sofcie 3.55.

Czy istnieja przerobki stale i czasowe


Tak i jak wspomniałem wyżej, HEN jest typową tymczasową przeróbką skierowaną właśnie na nieprzerabialne slimy 25xx / 3000 oraz superslim 4xxx i taką przeróbkę musisz uruchamiać przy każdym starcie konsoli. Stała to wiadomo - CFW.

Przydatne materiały dla Ciebie po angielsku:

- Proces przerabiania za pomocą metody PS3xploit

Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.


- Sprawdzanie minimalnej wersji softu na slimach 25xx

Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.


- Omówienie przeróbki HEN

Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.
Avatar użytkownika
TheEazy
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Dołączył(a): 06.04.2014, 19:12
Firmware: STARBUGED 4.84 + COB

Re: Dawno temu w trawie, mała pomoc :)

Postprzez Beliar » 04.01.2020, 16:00

Dziękuje za odpowiedzi, wiele mi to wyjaśniło, pomimo że sporo czytałem na ten temat, swoją drogą kupiłem cech 2504B 320GB z cfw habib 4.85 Cobra v8.20 takze chyba dobry wybor ?:)
Avatar użytkownika
Beliar
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 40
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 19.11.2011, 14:37
Firmware: 3.55 kmeaw

Re: Dawno temu w trawie, mała pomoc :)

Postprzez TheEazy » 04.01.2020, 22:58

Dobry model, a mając CFW z cobrą możesz od razu emulować gry z PS1, PS2 i inne romy.
Avatar użytkownika
TheEazy
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Dołączył(a): 06.04.2014, 19:12
Firmware: STARBUGED 4.84 + COB



  • Sponsorzy

Powrót do Jailbreak / PS3HEN

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

© 2010-2024