PS3 CECHL04 , czerwony ekran, format dysku

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

PS3 CECHL04 , czerwony ekran, format dysku

Postprzez procsa » 06.09.2018, 20:32

Witam, mam w/w konsole , był zainstalowany FERROX 4.82, konsola leżała nie używana parę miesięcy a jak ją odpaliłem to nie szło uruchomić żadnej gry "błąd trofea" czy jakoś tak, więc gdzieś wyczytałem, że trzeba na nowo softa zainstalować, pobrałem "CEX (REX) CFW Rebug 4.82.2 FULL" i na pendrive, zrobiłem aktualizację z poziomu konsoli, po restarcie czerwony ekran z napisami "wystąpił poważny błąd...", następnie pobrałem OFW i wgrałem przez recovery menu, po restarcie to samo, czerwony ekran, wkurzony wyjąłem dysk (500GB) i format, teraz jak podpinam dysk pod konsole to po chwili z zielonej diody robi się migająca czerwona i nic nie idzie zrobić, nie idzie wejść w recovery menu. Formatowałem już na NTSF, FAT32, EXT2 i to samo, wziąłem inny dysk 250GB i to samo... o co z tym chodzi ??? Co i kiedy zrobiłem źle ?

Dodam tylko, że bez dysku konsola odpala i wyświetla się komunikat o braku pamięci masowej czy jakoś tak. Walcze już 3 godziny i zaraz wywalę to wspaniałe urządzenie przez okno ;/

dobra poszło, trzeba było zrobić "LOW LEVEL FORMAT" programem "Hard Disk Low Level Format Tool", po zakończeniu nie tworzyć żadnych partycji tylko podpiąć dysk pod konsole.

Ale po zainstalowaniu OFW i tak po restarcie pojawia się czerwony ekran... co się stało i co można z tym zrobić ?
procsa
Member
Member
 
Posty: 13
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 21.06.2018, 08:00
Firmware: OFW 4.82

Sponsorzy

Re: PS3 CECHL04 , czerwony ekran, format dysku

Postprzez budman9 » 07.09.2018, 01:22

To się nazywa RSOD. Jakbyś nie wgrał OFW to jeszcze by można z tym powalczyć na CFW ale teraz to już tylko serwis.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: PS3 CECHL04 , czerwony ekran, format dysku

Postprzez Atr3ju » 07.09.2018, 06:35

Ktos na forum juz wspominal ze jak pokaze sie blad trofeuw tzn ze pamiec flash NAND (chyba, nie pamietam dokladnie) sie epsula i taka konsola prawdopodobnie na hasiok. Pamietam ze pisali ze FATy na to cierpia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

© 2010-2024