PS3 Super Slim problem z uruchomieniem

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

PS3 Super Slim problem z uruchomieniem

Postprzez pieras8989 » 09.02.2018, 12:54

Witam

Otóż od dłuższego czasu stwierdziłem że powrócę na troche do PS3.
Więc wyciągnełem nie używanego od poł roku super slima z szafy, włączyłem i wszystko było dobrze przez 2 dni aż do dziś.

Otóż jest problem z uruchomieniem konsoli, ponieważ po uruchomieniu konsola załącza się na 2 - 3 sekundy po czym zonk i gaśnie :(

Konkretnie po tychże 2 - 3 sekundach nawet kontrolka jest zgaszona, tak jakby przestał docierać prąd.
Kontrolka zapala się po wyciągnięciu i włożeniu kabla do styku zasilania albo po przytrzymaniu (nie pojedynczym krótkim wciśnięciu) przez sekundę, dwie przycisku zasilania po czym to znów pali sie na czerwono i tak w kólko ... Nie chce załapać na dłużej niż 3 sek :(

Dodam że jestem w tym zielony aczkolwiek rozebrałem dziś pierwszy raz od nowości czyli od 2012 roku konsole aby wymienić pastę termoprzewodzącą z myślą że jest to może tego wina. Wiem że to powinno się częściej robić ale z racji tego iż byłem i jestem raczej niedzielnym graczem nie robiłem tego bo też konsola sama w sobie nie przeżywała katowania. Została ona także dokładnie wyczyszczona z kurzy i wszelakiej maści tego co się tam nazbierało.

Niestety problem nie znikł i pytanie czy być może ktoś miał podobny problem :(
Poniżej zdjęcia samej płyty oraz zasilacza gdyby ktoś miał pomysł czy da się coś z tym zrobić bądź co wymienić ( płyta jak widać u góry nie jest w najlepszym stanie co widać u góry więc też nie liczę na wodotrysk, bo czas swoje też zrobił ale jeżeli jednak coś się da z tym zrobić to bajka)

https://zapodaj.net/53f66814d7ce3.jpg.html

https://zapodaj.net/68784d1f07e2e.jpg.html

https://zapodaj.net/672397fdc4db2.jpg.html

Z góry dziękuje za pomoc
pieras8989
Newbie
 
Posty: 3
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.02.2018, 12:20

Sponsorzy

Re: PS3 Super Slim problem z uruchomieniem

Postprzez Lotus377 » 09.02.2018, 13:57

Pastę termoprzewodzącą się wymienia profilaktycznie by zapobiec awariom,a jak konsola już nie chce wstawać to tu raczej tylko serwis elektroniki pomoże.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: PS3 Super Slim problem z uruchomieniem

Postprzez pieras8989 » 09.02.2018, 15:32

Z tym się zgodzę i czuje się także winny tego, że tego nie robiłem ale cóż no czy to tego, czy też nie tego wina stało się.
Chodzi o to czy ktoś miał podobny problem bo mi się wydaje ale tylko wydaje, że jest to wina jakiegoś kondensatora albo stabilizatora napięcia na zasilaczu, lecz nie jestem tego pewien to też nie dotykam się lutownicy .

No jak mówiłem nie znam takiego błędu na konsoli, bo YLOD to to raczej nie jest, więc jeżeli ma się to wiązać z wymianą kondensatora, bądź co gorsze całego zasilacza to raczej w te stronę lepiej zrobić to samemu :)
pieras8989
Newbie
 
Posty: 3
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.02.2018, 12:20

Re: PS3 Super Slim problem z uruchomieniem

Postprzez Atr3ju » 12.02.2018, 22:48

Wiem że to głupie co teraz napiszę ale nóż sie uda. Na próbę można docisnąć dłonią RSX'a i uruchomić konsole, lub później CPU. Dla przykładu opiszę w skrócie mój przypadek. Uruchomiłem gre na laptope, 2 sekundy od uruchomienia gry odgiąłem matryce bo światło świeciło i nic nie było widać. Gra się zatrzymała, laptop martwy. Rozebrałem do gołego, płyta główna na podłogę czy dywan. Docisnąłem dłonią GPU i laptop się uruchomił, normalnie się system wczytywał. Gdy już puściłem dłoń to odrazu zwiecha. Na 10 takich prób uruchomił się 5 razy. Nie pisze że u Ciebie nie będzie to zasilacz ale spróbować chyba nie zaszkodzi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Re: PS3 Super Slim problem z uruchomieniem

Postprzez pieras8989 » 12.02.2018, 23:25

W sumie można spróbować. Zawsze to jakiś sposób, bo ja w laptopie kiedyś miałem podobny problem z drugą grafiką i także po dociśnięciu czy przy ogólnym majstrowaniu coś ta karta łapała ale w końcu padła. Później się dowiedziałem że ogólnie ze trafiłem na trefną, awaryjną serie gf 555m.
Co do PS to sprawdzę ten sposób wtedy przynajmniej jeżeli będzie jakiś efekt, to nakieruje mnie to, co jest padnięte i czy warto inwestować bo jeżeli RSX czy CPU to raczej nie i zostanie sprawny nap dla kogoś :P
Spróbuje też znaleźć sprawny zasilacz i jeżeli będzie to tego wina, zawsze dla tych co będą mieli podobny problem, będzie rozwiązanie (chyba że ktoś wcześniej będzie miał trochę wiedzy na temat co tam wlutować by zamienić na sprawne) :)

Puki co dzięki :)
pieras8989
Newbie
 
Posty: 3
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.02.2018, 12:20



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

© 2010-2024