PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Postprzez Booooh » 18.01.2018, 04:11

Hej :)

Pierwszy raz się bawię w przerabianie PS3. Do tej pory sobie radziłem wypytując google ale trochę utknąłem :c

Udało mi się bez większych problemów wykonać jailbreak na wersji 4.82. Śmigałem na "REBUG 4.82.1 LITE" z zainstalowanym "multiMAN 04.82". W międzyczasie zrobiłem downgread do "REBUG 4.81.2", aby zmienić dysk w konsoli na większy, co też udało się zrobić. Myślę nad powrotem do "REBUG 4.82.1 LITE".

Udało mi się uruchomić kilka gier z dysku zewnętrznego. Udało się też zgrać kilka płyt z grami na dysk wewnętrzny lub zewnętrzny i je uruchomić. Prawie wszystko udało się odpalić. Mam jedynie problem z kilkoma DLC, dla niektórych gier, ale to teraz nieistotne.

Przejdźmy do głównego problemu. MultiMAN. Przyznam, że obsługa multiMAN nie do końca przypadła mi do gustu. Uruchamianie go przed każdą zmianą gry jest długie i niewygodne. Nie mam z nimi technicznego problemu. Chodzi tylko o kwestie wygody.

Czy jest możliwość zainstalowania gier tak aby można je było odpalać z poziomu xmb? Bez odpalania mm za każdym razem kiedy chcę zmienić na inną grę. Czy muszę zmienić REBUG na coś innego? A może jest jakaś alternatywa dla mm, albo jakaś sztuczka z przygotowaniem specjalnego pkg dla każdej gry które umożliwiło by jej bezproblemowe odpalenie. Albo w ogóle instalowanie jej tak aby działała jakby gra była z PSN, a nie z płyty.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę w tym temacie :D
Booooh
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.01.2018, 23:19

Sponsorzy

Re: PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Postprzez Cyqor » 18.01.2018, 08:38

Do uruchamiania gier z xmb służy WebMan.

poradnik-instalacja-webmana-i-pluginow-cobra-cfw-t6493.html
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01

Za ten post autor Cyqor otrzymał podziękowanie od
Booooh (18.01.2018, 18:35)
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Postprzez Lotus377 » 18.01.2018, 11:47

Jeśli chcesz gry z XMB od razu odpalać jednym naciśnięciem przycisku to pobieraj gry w formacie pkg.Możesz pobrać sobie też program PSN Stuff gdzie będziesz sobie wygodnie i szybko wszystkie gry ściągał właśnie w pkg.Będziesz tylko musiał dodatkowo aktywować pliki rap w przypadku PSN Stuff,ale to nic trudnego.

Za ten post autor Lotus377 otrzymał podziękowanie od
Booooh (18.01.2018, 18:35)
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Postprzez Booooh » 18.01.2018, 18:41

@Cyqor: Dzięki za info. Byłem pewien, że webman jest czymś związanym z graniem po sieci, albo ze streamowaniem plików z innego źródła przez sieć domową.

@Lotus377: Dzięki! O tym, że tak działają pkg wiedziałem, ale nie wiedziałem jak przekonwertować to co mam właśnie na pkg tak aby działało. O PSN Stuff nic nie słyszałem, ale brzmi najlepiej z tego o czym rozmawiamy :D

Mógłbyś rozwinąć trochę tę myśl? Na jakiej zasadzie to działa? Skąd są wtedy pobierane pkg? Z PSN, czy z jakiegoś innego źródła? No i jak przy takim rozwiązaniu wygląda kwestia języka polskiego?
Booooh
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.01.2018, 23:19

Re: PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Postprzez Cyqor » 18.01.2018, 20:29

Przerabianie tych gier co masz na PKG ja bym odpuścił. Prościej będzie wrzucić webMana i już masz wszystko w XMB.
Pobieranie gotowych PKG psn-stuff-1-81-t5312.html do tego aktywacja plików rap viewtopic.php?t=4346

Patrz po oznaczeniach. EU często mają PL choć zdarza się, że nie mają. To też zależy od gry, np. COD z PL PSN nie ma niemieckiego, a z DE PSN nie ma polskiego, BF za to ma więcej języków.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01

Za ten post autor Cyqor otrzymał podziękowanie od
Booooh (18.01.2018, 21:56)
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Postprzez Booooh » 18.01.2018, 22:09

To w takim razie mam jeszcze jedno pytanie do tego webMan'a. Wiem, że nie mogę przerobić już zainstalowanych gier na niego. Ale jeżeli odinstaluję grę i zainstaluję ją na webMan to czy nadal będę miał zapisy i ustawienia? Czy muszę kombinować aby one były?

W przypadku PSN Stuff sprawa wydaje się bardziej skomplikowana przy instalacji, ale wydaje mi się, że potem jest wygodniej uruchamiać. Przetestuję oba sposoby i zobaczymy.

Jeszcze co do PSN Stuff. Ta wersja na forum jest najnowsza? Znalazłem gdzieś w sieci info o PSN Stuff w wersji 1.82 i 1.83, ale nigdzie nie mogę znaleźć do nich downloadu. Ani na forum ani w google.

No i pytanie, czy ten plik rap jest potrzebny aby w ogóle w grę zagrać, czy tylko aby grać w nią przez internet?

Edit:
Ok. Sprawa z PSN Stuff chyba aktualnie nieważna. Albo coś popsułem w międzyczasie i to mi po prostu nie działa, albo nie działa to na REBUG w tej wersji którą mam. A szkoda :(.

Webman za to śmiga jak szalony, więc zostanę przy nim :)

Mam jeszcze kilka problemów z instalacją niektórych rzeczy(głównie dla), ale to chyba zrobię nowy wątek. Oczywiście jeżeli ostatecznie nie uda mi się samemu znaleźć rozwiązania.
Booooh
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.01.2018, 23:19

Re: PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Postprzez Cyqor » 19.01.2018, 18:20

Wystarczyło choć przejrzeć ostatnią stronę wątku o PSNStuff żeby trafić np na stronę http://psndl.net/.
Dodam co oczywiste, że aplikacja jest na PC do pobierania plików pkg. :wink:
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Postprzez Booooh » 19.01.2018, 23:10

Aplikację pobrałem, z pobieraniem pkg nie miałem problemówi, widziałem instrukcję:

    Format a USB key in FAT32.
    Create the folder 'exdata' at the root of the USB key.
    Move the corresponding RAP file for the games you want to activate in the exdata folder.
    Warning: Do not rename rap files ! You need to leave their original ugly name.
    Connect the USB key in the right USB port of the PS3 (the closest to the bluray drive).
    Delete the ReActPSN user on your PS3 if it exists.
    Create the account 'aa' (without quotes) and open the account.
    Run ReActPSN and the screen should go black, then you should hear beeps and then the PS3 should reboot.
    The user 'aa' should be gone now and the account 'ReActPSN' automatically created.
    You're done !

I... Przy uruchomieniu ReActPSN mam tylko czarny ekran bez resetu. Czekałem długo bez efektu. Ale... Tak jak pisałem mogłem coś popsuć wcześniej, bo zmieniałem dysk, ze dwa razy zmieniałem CFW i instalowałem jakieś dziwne pakiety. Więc mogłem coś popsuć. W ogóle dziwne rzeczy mi się zaczęły pojawiać. Jak zainstalowałem ReActPSN to nie miałem go jako ReActPSN tylko jako element zablokowany przez kontrolę rodzicielską. Muszę chyba zrobić mu reset do ustawień fabrycznych i jeszcze raz wszystko zainstalować.

Pytanie tylko jak w takim wypadku zachować save'y.
Booooh
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.01.2018, 23:19

Re: PS3 Gry uruchamiane z poziomu xmb

Postprzez Lotus377 » 20.01.2018, 12:07

React PSN jest ci niepotrzebny jeśli logowałeś się choć raz do PSN.Jego zadanie to utworzenie pliku act.dat,a ten plik masz jeśli choć raz grałeś online.Zainstaluj sobie też PSN Patch do aktywacji plików rap.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości

© 2010-2024
cron