PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Newsy ze sceny PS3 Hack
  • Sponsorzy

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez Cyqor » 20.09.2017, 21:59

Przeinstaluj webmana (lub wyłącz i włącz) i zainstaluj najnowsza wersję Webmanmoda.
Cobry nie ruszaj. Raz się ją włącza po instalacji CFW i zostawia włączoną do następnej instalacji.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Sponsorzy

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez bkt1916 » 20.09.2017, 23:47

A jak zrobić reinstall 4.81, trzeba wrócić do 3.55 i znow na 4.81? Z xmb settings czy z recovery plus pen? Mam włączone qa flag.
Wyłączenie i włączenie webmana nic nie daje, instalacja webman moda tez nie. Dziwne, po przed 1 testerem było ok, tyko nie wiedziałem jak grę pkg wrzucić.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
bkt1916
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.09.2017, 11:46

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez Cyqor » 21.09.2017, 07:26

Nie. Po prostu zainstalować cfw z takim samym numerem jeszcze raz.
viewtopic.php?t=9132
Gry w formacie pkg wrzuca się na pendrive a następnie instaluje na konsoli.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez bkt1916 » 21.09.2017, 08:54

Nie kminie...
Zrobiłem jak napisales, czyli zainstalowalem jeszcze raz ten sam rebug 4.81 najnowszy z konsoli z update software.
Po zalogowaniu od razu mialem rebug tools i tego samego webmana, wszystkie ustawienia zapisane sprzed nowej instalacji (np temperatura). Dalej widze katalog webmana i nie mam wyboru ps3 ps2 itd...

Co ja zle robie?

Jak prawidlowo przywrocic konsole do czystego rebuga zeby te wszystkie ustawienia wymazac?
Dlaczego nie widze tego wszystkiego w webmanie i widzialem to tylko raz?

Czy to moze oznaczac ze cos nieprawidlowo dziala w konsoli?
bkt1916
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.09.2017, 11:46

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez budman9 » 21.09.2017, 10:13

Zrób Restore PlayStation System (przedostatnia opcja) z Recovery Menu. To usunie wszystkie dane i przywróci konsolę do ustawień fabrycznych. Po tym ustaw wszystko od nowa i będzie OK.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez bkt1916 » 21.09.2017, 13:00

Kolego @budman9 domyślam się że pewnie nie ale czy to nie wróci do OFM 3.55? :) Albo z jakiegos innego powodu (np te wczesniej widoczne 4.cos pewnie OFW przed konsole) do wyzszego OFM? Nie chce sie bawic pozniej w jezdzenie po downgrade po serwisach - 100 % pewnosci cczy jest jakies ryzyko?

Znalazlem jakis film na YT gdzie gosc pokazuje jak usunac webmana, usuwa rowniez jakies pliki z dysku tak od minuty 03:00 mniej więcej, może to sprobować? https://www.youtube.com/watch?v=y0s84GEgGRk

Odpowiedz mi prosze jeszcze na pytanie - dlaczego przywrocenie CFW nie usunelo tych rzeczy i czy to kazdy tak ma czy u mnie coś jest nie tak?
bkt1916
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.09.2017, 11:46

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez budman9 » 21.09.2017, 13:40

Nie przywróci OFW, będziesz musiał prawdopodobnie zainstalować jeszcze raz to samo CFW i otrzymasz czystą konsolę z samym CFW. Pamiętaj żeby nie mieć płyty w napędzie.

Próbuj co chcesz ;)

Zainstalowałeś jeszcze raz CFW, nie formuje to dysku. Coś namieszałeś, najlepiej zacząć wszystko od początku.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez bkt1916 » 21.09.2017, 21:07

Takie coś mi wyskakuje, jechać z tym start i select czy coś się zjebie może najpierw format dysku?Obrazek

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

---

Pojechalem z tym, wystraszyłem się bo gdzieś widziałem post, ze koles zobaczył logo sony miał podłączony kabel chyba i coś było nie tak, ja też tak mialem. Przerwalem więc proces na wyborze języka po logo sony. Okazało się że zza drugim razem to samo, ale konsola wróciła do cfw rebug, bez innych ustawień. Czy to normalne, że po takiej operacji już miałem cobre i webmana włączonego?

Edit
Po zainstalowaniu webman updater znikają mi te foldery... To normalne?
Edit
Struktura hdd, czy tu nie powinno być więcej folderów? Np ps3iso?Obrazek
Edit
dziwnie to działa wszystko, po 3cim recovery... Menu wyglada tak, nie mogę wejść przez to w foldery... Opcja disable grouping mogłaby to chowac te katalogi ale tym razem, nawet jeśli to ona, nic nie robi. Z ciekawości wylaczylem sprawdzanie psp, i zgadnijcie co, po restarcie konsoli nic się nie zmieniło.

Przypuszczam, że to webman mod pieprzy te foldery, więc próbuje go zainstalować. I co? Znika mi psp prawidłowo, tylko czemu nie zniknął wcześniej tylko po instalacji moda?

Wlaczam go Jeszce raz, nie dziala. Nie ma go dalej.

Czy ktoś z najnowszym softem mogły sprawdzić jak jest u niego?

Gdzie webman zapisuje ustawienia? W plikach? W pamięci? W bazie? Co może być uszkodzone oprócz dysku?
Czy to bug?

Jak wyjme dysk z konsoli, jak co sprawdzić pod pc ?Obrazek
Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Dodano przez: t212ruman
Edytujemy posty


---

Dobra, dwie rzeczy zauwazylem tylko nie wiem czy to tak powinno byc, plz o komentarz. Dziwne zachowanie webmana porusze w watku o rebug.

1. Multiman dointaluje dopiero reszte tych folderow ps3iso ps2iso itd., zgadza się?
2. Webman, instalacja gry to manualne wejscie w przegladarke plików i wybranie opcji mount. Dopiero teraz gra pokaże się w menu webmana po restarcie konsoli albo jak się domyślam po uzyciu skrotu odswiezajacego gry? Przynajmniej z iso tak jest.

Dlaczego na żadnym etapie instalacji nic oprócz bledu nie pojawia się gdy wchodzę w katalog app home/ps3 game? Potrzebuje to do czegoś?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
bkt1916
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.09.2017, 11:46

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez Cyqor » 22.09.2017, 11:46

Komentarz będzie taki, że masz edytować post a nie pisać jeden pod drugim.
Multiman nic nie doinstaluje. Jak nie ma folderu to go stwórz i tyle.
Co rozumiesz przez instalacje gry webmanem? Webman ładuje gry/emuluje. Załadowanie gry webmanem polega na wejściu w "Moje gry" najechaniu na wybraną grę i kliknięcie X. Wtedy gra pojawia się w głównej zakładce "GRY" poniżej webmana. Poszukaj w opcjach webmana "automatyczne odswiezanie przy starcie systemu".


Błąd po wejściu w app home jest chyba u każdego. U mnie też jest.

Jako menadżera plików używaj multimana bo webman średnio się w tym sprawdza, nawet skopiować niczego się nie da. Może webman nie pokazuje wszystkich folderow co są na dysku.

A wyciągnięcie dysku i podłączenie pod PC nic nie da bo dysk jest szyfrowany i trzeba go wziąć sposobem. Czytaj forum, szukaj a znajdziesz. Przejrzyj dział poradniki.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez kjero » 23.09.2017, 22:28

Witam,
mam drobne problemy tak więc piszę w tym dziale.
Chcę powrócić do grania online po 2 letniej przerwie, muszę odinstalować stare homebrew ( nie wiem co to oznacza i jak odinstalować) a także proszę o link do nowego Rebug
Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
kjero
Member
Member
 
Posty: 13
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 16.01.2015, 14:17

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez budman9 » 23.09.2017, 23:29

Odinstalować oznacza usunąć z XMB :)
Linki do najnowszego Rebuga znajdziesz na rebug.me
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez kjero » 24.09.2017, 02:00

Dzięki, ale jeszcze jest drobny problem
Odinstalowałem stare homebrew (multiman, psn, i rebug toolbox)
Zainstalowałem nowe CFW -Rebug i Homebrew (rebug toolbox,WebMan_MOD, i PSN)
Wszystko wydaję się być poprawnie zainstalowane ponieważ, mam możliwość logowania się do PS Network,
tylko nie wiem gdzie popełniłem błąd, iż nie chce mi zamontować gry (gra była wcześniej już na dysku) ani też gry z nośnika.
I nie mam również możliwości wejścia do opcji WebMan'a przez przeglądarkę, pojawia się błąd.
kjero
Member
Member
 
Posty: 13
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 16.01.2015, 14:17

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez bkt1916 » 24.09.2017, 14:24

Ej Panowie, tu bkt1916. Nie wiem co zrobiliście z moim kontem, ale to co pisałem połączyło się z postem usera powyżej kjero:)

Jeszcze jeden temat. Włożyłem do tej konsoli dysk z innej, z ofw 4.8. Niby dysk się sformatowal pokazuje, że chce zainstalowac soft 4.81.2 rebug a potem wywala blad 8002f325. The data is corrupted. Muszę najpierw na pc sformatowac ten dysk jakimś narzędziem?

Rozwiazanie - najnowszy (chyba powinien byc w tej samej wersji najlepiej czyli jak rebug masz 4.81 to HABIB tez 4.81). Habib sie instaluje przez recovery lub wlaczeniu nowego dysku, REBUG nie. Po zainstalowaniu HABIB podmieniami PUP na RWEBUG i mamy REBUG.
Wiec nawet nie trzeba formatowac nowych dysków poza konsolami.


Panowie, ostatnie pytania, serio bo udało mi się to trochę poogarniac potestowac itp. I już mniej więcej wiem co i jak.

Opiszę jak instaluje gry, proszę o komentarz czy prawidłowo.
Gry z iso wrzuca się bezpośrednio do katalogu PS3ISO na dysku wewnetrznym. Potem sprawdzam zmiany pod kątem gier z webmana, restart konsoli i gra jest.
Przy pytaniu o update NIGDY nie aktualizujemy, czy czasami można?:-)

Gry pkg wrzucamy bezpośrednio na dysk który podlaczamy i webmany multimany to ogarnął, tak? Ewentualnie można skopiować do packages na dysku wew i stąd zrobić instalację, tak?

Gry w formie katalogów do GAMES na dysku wew.

Innych typów gier nie znam.

Teraz pytanie, jak poszczególne gry odinstalować żeby wywalic wszystko co niepotrzebne z konsoli. Przy iso usunalem przez ftp i gra dalej była widoczna, musiałem usunąć co nieprawidłowo pobrał się plik iso. Po podmianie gra dziala ale nie wiem jak ja usunąć gdybym potrzebował.
I drugie pytanie - jest gdzies jakas instrukcja jak zainstalowac gre z oryginalnego nosnika i jakos ja przekonwertowac tak, zeby uzywac tylko dysku wew. Mam orga plyte i chcialbym zrobic jej kopie ale grac bez napedu. Dzieki.
bkt1916
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.09.2017, 11:46

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez Cyqor » 25.09.2017, 18:23

Przy pytaniu o update do gry ja niemal zawsze aktualizuje, chyba że granie online mnie nie interesuje to pomijam update.
Żeby grę wywalić usuń katalog gry z dysku, oraz usuń dane które zainstalowała.

Grę z oryginalnego nośnika instalujesz tak, że kopiujesz katalog gry z płyty na dysk konsoli a następnie ładujesz grę z dysku webmanem i uruchamiasz. Płytę po kopiowaniu można wyciągnąć.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez bkt1916 » 27.09.2017, 18:17

Cyqor napisał(a):Przy pytaniu o update do gry ja niemal zawsze aktualizuje, chyba że granie online mnie nie interesuje to pomijam update.
Żeby grę wywalić usuń katalog gry z dysku, oraz usuń dane które zainstalowała.

Grę z oryginalnego nośnika instalujesz tak, że kopiujesz katalog gry z płyty na dysk konsoli a następnie ładujesz grę z dysku webmanem i uruchamiasz. Płytę po kopiowaniu można wyciągnąć.
Ok, działa. A gdzie ta gra ląduje i czy mogę to przenieść na pc i zrobić iso i też będzie śmigać?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
bkt1916
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 17.09.2017, 11:46

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Sponsorzy

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 12 gości

© 2010-2024