Wybrany obraz dysku nie jest zgodny z PS3ISO. dysk zewn NTFS

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

Wybrany obraz dysku nie jest zgodny z PS3ISO. dysk zewn NTFS

Postprzez coolbooy » 24.01.2017, 13:37

Witam,
Do tej pory bez problemu grałem używając dysku wewnętrznego. Mam 320 GB dysk wewnętrzny który okazał się za mały.
Dlatego postanowiłem podłączyć dysk zewnętrzny aby z niego uruchamiać gry. Po przeczytaniu kilku postów zdecydowałem się na format NTFS i wtyczkę prefNTFS (pobrany z MM).
Do przerabiania gier na format ISO zastosowałem program Cobra_ODE_GenPS3iso_v2.5. Plik ISO umieściłem w katalogu PS3ISO na zewnętrznym HDD. Po podłączeniu po USB (dysk ma USB 3.0), włączeniu prepNTFS, następnie ccMM (najnowszy multiman) grę widzę jako ISO NTFS HDD ale po jej włączeniu każdorazowo pojawia się komunikat "Przełączenie trybu wyświetlania" a następnie UWAGA: "Wybrany obraz dysku nie jest zgodny z PS3 ISO, ale wciąż możesz go używać w innych aplikacjach". Następnie konsola wywala mnie do podstawowego ekranu ale nie pojawia się płyta do uruchomienia gry. Powtarza się to na 3 przerobionych grach.
Czy ktoś wie w czym może być problem ? Czy konieczne jest zainstalowanie webMAN ?

mmCM w wersji 04.81.02
Firmware 4.80 (SC-35 i PL3)
Firmwere mode: COBRA 7.30 compatible.

Z góry dziękuję
coolbooy
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 31.10.2011, 10:23
Firmware: Rebug 4.80

Sponsorzy

Re: Wybrany obraz dysku nie jest zgodny z PS3ISO. dysk zewn

Postprzez Cyqor » 29.01.2017, 12:54

Zainstaluj już tego webmana, może coś pomoże. Z tego co widzę to i tak masz CFW z COBRA
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Wybrany obraz dysku nie jest zgodny z PS3ISO. dysk zewn

Postprzez coolbooy » 29.01.2017, 14:09

Webmana zainstalowałem i nic nie pomogło - błąd pliku ISO.
Spróbuję z IrishMan ale obawiam się że problem leży w samym dysku HDD bo to samo zrobiłem z Pendrivem 64GB i jako NTFS działa bez problemu. Mam jeszcze inny używany dysk HDD to porobię testy i spróbuję znaleźć przyczynę czy jest to problem z formatowaniem (ostatnio formatowałem go pod windowsem ok 6 godzin) czy problem leży gdzieś indziej.
Jak sprawdzę dam znać chyba że ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać.

--- 29.01.2017, 18:12 ---

IrishMan rozwiązał problem.
Dysk sformatowany jako NTFS jedna partycja, katalog PS3ISO, gry przerabiane na format ISO programem Cobra_ODE_GenPS3iso_v2.5 20 GB ok 4 min. Pod MM i Webmanem w dalszym ciągu ten sam błąd.
coolbooy
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 31.10.2011, 10:23
Firmware: Rebug 4.80



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

© 2010-2024