Problem z częstym banowaniem ps3

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez pio7 » 18.01.2017, 23:43

Mam dwa peesiaki, jeden hula jak należy a drugi nie domaga i co jakieś dwa dni wyłapuję bana na online. Z softu jest rebug cfw 4.80, multiman,webman, irishman, psn patch. Wyłapuje bany zarówno po ukryciu się psn patchem jaki gdy ukryje się webmanem. Robię to właściwie bo bany wyłapuję tylko na jednej konsoli. Gdzie szukać przyczyny i jak ją wyeliminować?
pio7
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 21.06.2016, 21:28

Sponsorzy

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez alucard333 » 19.01.2017, 00:02

psn patch dobrze skonfigurowany ?
jak robisz ?
ładujesz grę
ukrywasz web mena konfiguracją klawiszy wyskakuje WEBMAN unloaded
wpisujesz się do psn
i ładujesz grę ?
alucard333
Member
Member
 
Posty: 17
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 27.01.2016, 23:53
Firmware: 4,53

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez pio7 » 19.01.2017, 21:27

moze i coś jest niewłaściwie skonfigurowane ale na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok
pio7
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 21.06.2016, 21:28

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez Cyqor » 19.01.2017, 22:27

Skoro chcesz jakiejkolwiek pomocy, to udziel jakiś informacji pomocnych :czytaj:

A druga konsola jest na OFW czy CFW?
Dalej, proszę napisać w jakiej kolejności co robisz po włączeniu konsoili? Internet jak jest podłączony? Kablem czy WIFI? Wyłączasz go po skończonej grze?
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez pio7 » 19.01.2017, 22:29

Są identyczne, obie maja to samo cfw i całą resztę,
jedyna różnica może być w konfiguracji.
Zanim zrobię format i zainstaluje wszystko od nowa miałem nadzieję znaleźć przyczynę.
pio7
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 21.06.2016, 21:28

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez Cyqor » 19.01.2017, 22:52

To się rozpisałeś.
Po raz ostatni pytam się, jak się ukrywasz, co robisz w jakiej kolejności, z jakiego konkretnie homebrew korzystasz.
Po za tym, na pierwszy strzał, cfw do wymiany na najnowsze 4.81, bo może masz lipny spoofer.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez pio7 » 20.01.2017, 00:30

Ok Panowie, rozdzielamy problem an dwa zagadnienia:

PROBLEM NR 2:
A no właśnie drugi problem to właśnie to że nie mogę wgrać update rebuga, pobrałem najnowszą wersję, nazwałem plik jak na leży, i wrzuciłem do podfolderu i wpiąłem na usb ale nie wykrywa mi plików do aktualizacji (komunikat z konsoli) //mówię o update robionym z menu konsoli, poprzez wskazanie pliku. Może jest inny sposób lub przy użyciu innego softu aby wymusić update?

Ścieżka:
G:\PS3\UPADATE
nazwa pliku
PS3UPDAT.PUP

Bez względu na to czy próbuję wgrać nowszą wersję Rebuga (czyli 4.81) czy zrobić downgrade do OFW 3.55 aby następnie zrobić wszystko na czysto to nie wykrywa mi plików do aktualizacji po wpięciu usb, format fat32 ofkors... z usb wszystko ok bo kopiowałem i instalowałem z niego wszystko co się da więc działa na 100%.

Pytanie brzmi JAK zrobić update CFW Rebuga lub downgrade do OFW w mojej sytuacji? (czytałem manuale ogólne)
To chyba nawet bardziej mnie interesuje niż ban.


PROBLEM NR 1:

PSN PATCH, WEBMAN, IRISMAN wgrane najnowsze wersje i aktualizuję na bieżąco, Rebug tools w wersji 02.02.10 (bo przy nowszej przełączanie dex na cex zwracało błąd więc wróciłem do właściwej wersji dla mojego Rebuga //problem z banem występował oczywiście wcześniej niż moja zabawa z aktualizacjami - myślałem że one załatwią sprawę.
Teraz PSN PATCH wywaliłem i maskuję tylko tak: internet off, montuję obraz, rebugiem dex na cex i następnie webmanem trójkąt+R2, internet on, sign in PSN, granie, koniec grania internet off i goodnight.

Zanim wywaliłem psn patch to był dawany: internet off, montuję obraz, rebug dex na cex i następnie PSN PATCH, kliknięcie X'em, internet on, sign in PSN, granie, koniec grania internet off i goodnight.


//btw czytałem różne komentarzze, że rzekomo kwintensencja PSN PATCH stanowi element WEBMAN'a, tj. że jest zbędny gdy ma się to drugie a niektórzy z kolei temu przeczą - w zasadzie nie lubię robić na ślepo czegoś tak jak robi to ktoś inny bez tak naprawdę zrozumienia co robię i w jakim celu... Chciałbym wiedzieć czego nie trzeba robić i co jest zbędne, zostawić niezbędny soft reszta out.

Mam jeszcze pytania odnośnie WEBMANA - do niedawna odpalało mi się VSH menu - teraz nie - co jest nie tak?

I ostatnie przy konfiguracji WEBMAN pod polami gdzie się wpisuje IDPS i PSID oraz home jest pole disable lvl1 i 2 (...) syscalls (...) - czy to jest to samo co trójkąt R2? tylko że automatycznie przy reboocie? Jak to wygląda w stosunku do potrzeby robienia rebugiem dex na cex? - a no właśnie czy jest różnica czy zrobię najpierw trójkąt+R2 czy dex na cex?

AKTUALIZACJA: Już nie robię DEX na CEX - przed chwilą zrobiłem sobie automatyczną konwersję i teraz mam CEX więc w zasadzie używam tylko webman - trójkąt+R2.

Link do manuala, dla zainteresowanych: http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=76528

Dziękuję za życzliwość szanownych kolegów i wyczekuję informacji zwrotnej :-)
pio7
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 21.06.2016, 21:28

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez Cyqor » 20.01.2017, 08:23

Problem nr 1:
Mogę wiedzieć, po co zmieniać za każdym razem Z DEX na CEX przed graniem online? Skoro i tak zmieniasz to zostań na CEX i nie rób sobie roboty.
Pierwszy trop, może dlatego ciągłe łapiesz bany bo zmieniasz na CEX po czym wchodzisz na świeżo do online. Jeśli koniecznie chcesz tak robić, to zmień z CEX na DEX i rób reset konsoli.
Tak wiem, że już tego nie robisz. Jednak to jest pierwsza przyczyna Banów.

Druga kwestia, tu tez masz już odpowiedź. Jak wchodzisz w PSNPatch i klikasz X to niewiele się dzieje! Wychodząc z PSNPatch zostaje on w histori ostatnio uruchamianych plików, potem taka dane idą do Sony i kończysz z banem.
Co do ukrywania Webmanem, niektórzy z tego korzystają, ja nie więc nie mam porównania, lecz wiem, że Webman + trójkąt to nie to samo co Kombinacja w PSNPATch. Mimo wszystko zalecałbym korzystanie z PSNPatch.

Prosta filozofia. Włączasz konsolę, wybierasz grę w webmanie,naciskasz i przytrzymujesz chwilę na padzie L3+R3+R2, widzisz: "Webman unloaded" i "CFW DISABLED", właczasz internet i możesz logować się do PSN.

poradnik-instalacja-webmana-i-pluginow-cobra-cfw-t6493.html

Problem nr 2:
Spróbuj przez recovery. Pobierz jeszcze raz CFW.
Masz ustawione QA flag? Jeśli tak to zejdź na powiedzmy 4.75 i z tego na 4.81. Jeśli nie to skorzystaj z downgradera.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01

Za ten post autor Cyqor otrzymał podziękowanie od
pio7 (21.01.2017, 15:56)
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez pio7 » 21.01.2017, 15:49

Mały update:
Konwersja DEX na CEX sprawiła że konsola nie mogła się łączyć z internetem (o czym nie wiedziałem w chwili pisania postu bo nie miałem czasu sprawdzić online) - dlaczego? (w prawym narożniku powinny być adresy sieciowe ale po zrobieniu permanentnego CEX to okienko zniknęło a konsola zwracała błąd nieudanej próby połączenia - po prostu brak intenretu).

Więc jeżeli potrzebuję przełączyć na CEX aby grać online (czy jest to potrzebne?) to dlaczego automatyczna, stała konwersja DEX na CEX sprawiła, że odcina dostęp do internetu?

Problem nr 1:
Odpowiadając na twój komentarz Brat mi mówił że trzeba zmieniać DEX na CEX - więc tak robiłem - zatem trzeba to robić aby grać online czy też nie?
//robienie reseta konsoli po zmianie dex na cex powoduje powrót do dex (przy manualnej zmianie ofc)

TO jak jest z PSN Patch - z jednej strony mówisz że "niewiele się dzieje" - nie rozumiem w jakim sensie - i powoduje że info idzie do sony bo zostają brudy
a z drugiej piszesz żeby jednak po webmanie dawać psnpatcha -hmm?

Problem nr 2:
Nie wspomniałem że przez recovery też nie idzie. QA flag w webman? TAK - jest załączone domyślnie.

Downgradera jeszcze nie miałem okazji próbować. Ewentualnie inne pomysły co do przyczyn?

Btw. interesuje mnie też w sumie totalny wipeout zawartości konsoli i od nowa wgranie najnowszego CFW i jedynie naprawdę niezbędnych appek - żeby zacząć na czysto i wszystko robić z głową.

Wogóle to dziękuję za pomoc - naprawdę to doceniam, tym bardziej, że to konkretna pomoc.
pio7
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 21.06.2016, 21:28

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez Cyqor » 21.01.2017, 18:09

Coś masz namieszane w tej konsoli i to mocno.
Ja mam konsole ciągle na CEX. Po prostu mam zainstalowane cfw CEX.
Jeśli robisz zmianę na DEX a po resecie masz znowu CEX to ta zmiana jest tylko czysto kosmetyczna (moim zdaniem tak naprawdę wogole nie zmieniasz na CEX bo po resecie nadal CEX powinno być a u ciebie nie ma).
Po co masz siedzieć na DEX skoro pewnie nawet nie korzystasz z jego funkcji w 100%?


Przeinstaluj cfw na takie samo co masz, zrób zmianę na CEX w rebug tollbox a potem zainstaluj wersję CEX 4.81 Tutaj link jak zmienić, podesłany przez DawidB https://www.youtube.com/watch?v=p4k7kkVoSxA

Spojrzałeś w ogóle w temat który podlinkowałem?
Jak psnpatch ma się sam usunąć z historii skoro włączasz go, usuwasz historię i go wyłączasz?
Już rozumiesz? Jeśli naciśniesz kombinacje o której napisałem wcześniej to nie masz w tej chwili żadnego programu włączonego więc nic się w historii nie odnowi.
Webmanem ładujesz grę i możesz się ukryć webmanem ALBO psnpatch. Napisałem, że zalecam ładować grę webmanem i ukrywać się psnpatch.

Kolego już aż nie chce mi się tego pisać, ale już tyle razy tłumaczyłem komuś na tym forum jak ma się ukryć i grać online, że już jestem znudzony tym....znam to na pamięć...

Qa flag w webmanie? Chyba to nie to.

Aby sprawdzić czy Flagi QA są ustawione to w XMB wchodzimy w Ustawienia i schodzimy na sam dół. Ustawiamy kursor na Ustawienia sieci i wciskamy kombinację przycisków na padzie - L1 + L2 + L3 (wciśnij L3) + R1 + R2 + krzyżak w dół.
Teraz powinieneś zobaczyć dodatkowe opcje "Edy Viewer", "Debug Settings", and "Install Package Files" jeżeli wykonałeś dehashing poprawnie.



viewtopic.php?t=9132
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01

Za ten post autor Cyqor otrzymał podziękowanie od
pio7 (22.01.2017, 23:52)
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Problem z częstym banowaniem ps3

Postprzez pio7 » 25.01.2017, 01:18

Ja mam D-REX.
Mówiąc w skrócie ja mam standardowo na DEX, a zmieniam przy każdym odpaleniu konsoli na CEX. ale i tak to chyba nie działa bo gdy wezmę start select to i tak widzę dex a jak wejdę ponownie do rebuga to nie widać zmian i mogę raz jeszcze przestawić z dex na cex!

Nie wykrywa mi plików update, czy to z xmb czy z recovery mode. Nic nie zainstaluje.

Tematy o instalacji sobie mogę czytać do woli skoro i tak nie wykrywa softu.

Sam widzisz, że to powalone. Frustracja 100%.

A właśnie nie działa mi teraz zrzut do pliku eid root key w rebugu przy zmianie dex na cex - klikam x i nic się nie dzieje, natomiast działa mi swap L2 kernel i zmienia na cex natomiast rewrite target id - nie mam pojęcia co to znaczy :-)

Kombinacja przycisków do QA flag się nie uruchamia, tak samo rebugowy pkg do trigger QA nic nie robi.

Mogę sformatować sobie dysk i zainstalować przez recovery na wyczyszczony dysk od zera OFW 3.55 a na to D-Rex 4.81? To bym sobie zrobił z przyjemnością.

Downgrade też nie zrobię skoro OFW i CFW mi nie wykrywa to tym bardziej tego Habiba mi też nie wykryjetak?

Niestety nie mam ostatnio czasu. Zagadałbym chętnie przez skype, potrzebuję to omówić z kimś rozsądnym, to byś mi naprostował kręgosłup i oszczędził nam wszystkim czasu, jakoś się odwdzięczę i napiszę solucję do problemu hehe :D

btw. pytanie o FTP filezilla przesyłane w kierunku PC PS3 działa cacy, natomiast PS3 PC zalicza mi zwiechy - podejrzewam, że to wina dużych plików? Jakiś inny program użyć? ...chciałem skonfigurować udostępnianie sieciowe PC i PS3 ....konsola wyryła folder udostępniony i to by było tyle - to by było najlepsze rozwiązanie jeżeli jest możliwe.
pio7
Member
Member
 
Posty: 19
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 21.06.2016, 21:28



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

© 2010-2024
cron