Problem z uruchomieniem gry po usunięciu gry z foldera Game

Wszelkie pytania i problemy z kopiami gier na CFW
Regulamin działu
[b]W dziale Backup zabrania się tworzenia podwójnych tematów do jednego tytułu gry. Przed napisaniem tematu, należy użyć wyszukiwarki w celu lokalizacji istniejącego już tematu.
  • Sponsorzy

Problem z uruchomieniem gry po usunięciu gry z foldera Game

Postprzez Atr3ju » 01.07.2016, 16:57

Każde pierwsze uruchomienie gry na konsoli system wprowadza instalacje plików do foldera "game" (nie mylić z "Games").

W tym folderze są pliki już zainstalowanej gry. Podczas przeszukiwania dyski w multimanie natknąłem się na właśnie ten folder "game" a w nim są foldery oznaczone numerem bles-xxxxx. Posprawdzałem kilka i zrozumiałem że są to foldery instalacyjne w których są dane z gry.

Po ówczesnym porównaniu dwóch folderów gry X z foldera "Games" jak i z foldera "game" z ciekawości spróbowałem usunąć foldera gry bles-xxxxx z foldera "game" z plikami instalacyjnymi chcąc sprawdzić czy gra ponownie się zainstaluje tak abym mógł usunąć wszystkie pozostałości danej gry i kiedy np. po roku czasu znów zechce zagrać w gre X to czy wszystko przejdzie tak samo jak podczas pierwszego uruchomienia.

(Dlaczego to zrobiłem ? Mam dysk 120 GB i po uruchomieniu, zainstalowaniu np. 20 gier dysk będzie zajęty plikami instalacyjnymi i tak będą śmieci na dysku w postaci np. 50 GB)

Jednak konsola wyrzuca błąd przy ponownym uruchomieniu ponieważ (tak myślę) uznaje że gra X jest zainstalowana tylko została ręcznie usunięta wraz z plikami zainstalowanymi a że nie wiem jak odinstalowywać gry ze systemu musze zapytać o to Was.

Spróbowałem już w folderze "game" utworzyć folder z dokładnym oznaczeniem gry bles-xxxxx a w nim foldery USRDIR i TROPDIR a do tego dwa pliki ICON0.png i PARAM.SFO myśląć że te pliki będą potrzebne do ponownego zainstalowania gry. Jednak po tym małym zabiegu systemu nie wyrzuca błędu lecz wypisuje że pliki gry są uszkodzone (ponieważ ich fizycznie nie ma w folderze USRDIR).

Jak ponownie uruchomić gre tak by przeprowadziła się instalacja plików ?

EDIT:

Już sobie poradziłem, wszedłem w "Narzędzie do obsługi danych gry" tam znalazłem daną grę i usunąłem a później wszedłem w "Narzędzie do obsługi zapisanych danych" i również usunąłem daną grę.

Po ponownym uruchomieniu konsoli i danej gry, system zainstalował grę jak przy pierwszym uruchomieniu. Jestem świeżym noobem w świecie PS3.
Avatar użytkownika
Atr3ju
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 165
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Dołączył(a): 05.04.2016, 16:47

Sponsorzy


  • Sponsorzy

Powrót do Backup

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

© 2010-2024
cron