ps3 fat bez napedu problem z softem 3.55 czarny ekran multim

Wszelkie pytania i problemy z konsolą, homebrew, jailbreak
Regulamin działu
UWAGA! Problemy z grami zamieszczamy w dziale Backup!
Nieprzestrzeganie regulaminu grozi utratą możliwości pisania na forum.
  • Sponsorzy

ps3 fat bez napedu problem z softem 3.55 czarny ekran multim

Postprzez lordenis » 19.05.2015, 22:57

Witam kupilem na allegro konsole z niemiec byl chyba 3.2 soft i wszystko po niemiecku naped ktory nie dzialal po ylodzie sie zepsul nie dalem rady naprawic wyrzucilem jest sama logika.

Zrobilem tak wrzucilem na pendrive soft ofw z forum 3.55 nastepnie wrzucilem najnowszego rebug jaki jest na forum multi man nie dzialal iris tez itp zawsze czarny ekran musialem przytrzymac przycisk zeby wylaczyc konsole, probowalem wszystkiego kiedys podobna konsole cecha01 przerobilem z poradnika dla zielonych w chwile a teraz cos nie udalo sie.
Moze wina napedu??

Zrzucilem soft do 3.55 downgrader rogero i teraz nic nie da sie zainstalowac dane uszkodzone albo w recovery nie wykrywa softa skanuje i tak dlugo ze wylaczam po sformatowaniu pendriva na fat32.
Jesli to wina napedu to kupie ale tak po przerobieniu mi on nie bedzie potrzebny bo po co jak dysk jest 160gb a w miejsce napedu moge walnac duzy wentylator ktory te aluminium co samo jest w srodku bedzie fajnie chlodzil.

Instalowalem qa toogle ale tez czarny ekran tylko trzymanie power zostaje.
lordenis
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 30.12.2014, 16:04

Sponsorzy

Re: ps3 fat bez napedu problem z softem 3.55 czarny ekran mu

Postprzez Szymek251 » 19.05.2015, 23:03

Instalowalem qa toogle ale tez czarny ekran tylko trzymanie power zostaje.

Jak instalujesz qa to konsol powina piknąć :wink: hmm a po czym stwierdziłeś że napęd kaput ? jak masz ten napęd to go podłącz i spróbuj
Jeśli pomogłem to możesz podziękować :) ...
Avatar użytkownika
Szymek251
Elite
Elite
 
Posty: 1907
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 341 razy
Dołączył(a): 06.04.2013, 21:17
Firmware: OFW REBUG

Re: ps3 fat bez napedu problem z softem 3.55 czarny ekran mu

Postprzez Omletowy » 19.05.2015, 23:23

Myślę, że to wina nie sparowanego napędu :p Miałem dokładnie to samo przy mojej slimce, którą kupiłem bez napędu z softem 3.55. Dokupiłem napęd i go sparowałem i wszystko śmiga aż miło :)

Mógłbyś jeszcze próbować z CFW (noBD) z patchem omijającym uszkodzony napęd / logikę napędu :p
PS3 SLIM CECH2003A HDD 1TB CFW HABIB 4.75 + 3 Pady Dualshock 3 + 2 pały move i kamerka :p
Omletowy
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 41
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Dołączył(a): 01.02.2012, 21:12

Re: ps3 fat bez napedu problem z softem 3.55 czarny ekran mu

Postprzez lordenis » 20.05.2015, 08:13

napęd ma pełno części , wyskoczyło mi pare i się wkurzyłem po 2 godzinach i go wyrzuciłem bo myślałem że przerobie.


8:15
napędu nie ma już ale jak był to podłączyłem zepsuty i też nie działalo dziś przyjdzie zamówiona konsola taka sam z mam nadzieje napędem takim samym jak ja mam tylko logike zmienie i napisze czy to wina napędu.
Mam napęd z nowszej konsoli cechg04 ale nie chce mi się parować bo czuje że kolejne pare godzin strace na tym

8:47
przy wymianie taśmy i podłaczeniu logiki w recovery napisane jest podłacz nośnik z 9.99 lub wyższym oprogramowaniem

13:13
mam sprawny naped z cechg04 dzis przyszedl przyjdzie tez naped z cecha01 więc moge popróbować te remary jak poszukam w internecie jak się uda dam znać.



Dodano przez: Milfek
5 różnych postów jeden pod drugim połączono w jeden.


-- 20.05.2015, 16:24 --

Po podpieciu logiki pod dobry ktory dzis mi pzyszedljest tak że naped nie czyta plyt.
Mam caly sprawny z cechg04 nie poradzilem sobie z parowaniem moze ma ktos jakis poradnik z ktorym dam rade ??
Co do aktualizacji to numery bledow 8002F157 rogero 4.6 nobluray i 8002F169 ten to 3.5 3.7v

-- 21.05.2015, 14:54 --

PROSZĘ SKASOWAĆ TEMAT NIE ROZWIĄZANY POZDRAWIAM FORUM.

-- 14.06.2015, 16:11 --

Nie cały miesiąc i rozwiązałem temat podziele się bo dużo osób na angielskich forach też szukało rozwiązania.
Wyskakuje nam że trzeba wgrać 9.99 cfw a jesteśmy na 3.55 downgrader od rogero w dodatku nie działa Blu-ray nie ma go lub logika jest zła.
Wystarczy ściągnąć : 9.99_MLT_3.55_NoBD_PS3UPDAT.PUP szukałem tego tak długo że prawie miesiąc minął.
Wgrać przez recovery długo mi szukało ten plik ale wyskoczył i z uśmiechem na twarzy wkońcu zainstalowałem i zrobiłem bez problemu QA flag, a przed tym był czarny ekran na qa flag przy samym rogero 3.55 downgrader!!
Pewnie przyda się komuś w przyszłości i zamiast odsprzedać za groszę taką konsole zrobi sobie przeróbke i jeszcze pogra oczywiście bez napędu bo tylko tacy mają problem :)

Link do pobrania z innego forum już nie pamiętam skąd bo tyle tych tematów czytałem. Ważne że działa !!!
http://www.mediafire.com/download/j1w0q ... 3UPDAT.PUP

Za ten post autor lordenis otrzymał podziękowanie od
anabejakus (13.09.2015, 18:06)
lordenis
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Dołączył(a): 30.12.2014, 16:04



  • Sponsorzy

Powrót do Pierwsza Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

© 2010-2024