Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli z S

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli z S

Postprzez vespero » 07.09.2011, 13:24

Witam. Mam problem zachcialo mi sie jakości HD to mam. Konsola była podłączona kablem do s-video dołączonym do konsoli. Nie wkładałem do przejściowki na euro tylko trzy oddzielnie z boku telewizora. Przełączyłem na monitor LCD z HD ready zobaczyć jak będzie wyglądać jeszcze tak samo przez svideo po powrocie na svideo zwykłego tv obraz był. Podłączyłem konsole w końcu pod monitor kablem HDMI różnica kolosalna za to po powrocie na zwykły tv przez s-video obrazu nie mam. Wracając na hdmi w monitorze jest. Jak zmieniam na monitorze w czasie rzeczywistym w menu sposób podłączenia na svideo to obraz znika bo jest pod HDMI. Jak zmienić żebym widział na zwykłym tv. Podłączyć dwa naraz ? HDMI wykrywa automatycznie za to zwykłego przez s-video już nie. A nie zmienię w menu trybu wyświetlania na zwykłym tv jak nie mam obrazu. na svideo to obraz znika bo jest pod HDMI. Jak zmienić żebym widział na zwykłym tv. Podłączyć dwa naraz ? HDMI wykrywa automatycznie za to zwykłego przez s-video już nie. A nie zmienię w menu trybu wyświetlania na zwykłym tv jak nie mam obrazu.
vespero
Member
Member
 
Posty: 14
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 30.08.2011, 21:17

Sponsorzy

Re: Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli

Postprzez Konr@do » 07.09.2011, 15:44

Uruchom Recovery Menu: ps3-recovery-menu-t32.html i wybierz opcję przywracania domyślnych ustawień konsoli.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli

Postprzez vespero » 07.09.2011, 16:51

Na szczęście udało się bez przywracania.
Podłączyłem pod HDMI i w menu XMB zmieniłem Ustawienia wyświetlania na euro i podłączyłem drugi.
Morał na przyszłość zmiana na HDMI jest drogą w jedną stronę i potem trzeba mieć jakiś tv/monitor na HDMI bo nie wykrywa zmiany na euro automatycznie.

Mam jeszcze jeden problem jeśli chodzi o HDMI przy podłączeniu dźwięk występuje tylko w menu XMB po wejściu w MM i uruchomieniu gry znika. Jest tylko w menu. Natomiast na euro dźwięk jest wszędzie. Czy trzeba gdzieś w MM zmienić skąd leci dzwięk? Nie widziałem takiej opcji, zmieniałem kabel HDMI, więc brak dźwięku nie jest spowodowany kablem :( tylko czym gdzie coś zmienić żeby działał, najgorsze ze dzwięk jest a od MM już go nie ma. Tak wygląda że coś trzeba zmienić w MM?
vespero
Member
Member
 
Posty: 14
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 30.08.2011, 21:17

Re: Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli

Postprzez Konr@do » 07.09.2011, 17:48

Opcja przywracania zawsze pomaga i nie jest to wcale nic wielkiego. Co do dźwięku, ustawiałeś również w opcjach dodatkowo po zmianie kabla?
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli

Postprzez user8 » 07.09.2011, 18:30

Przy zmianie podłączenia ps3 przy włączaniu trzeba przytrzymać(prawdopodobnie dwa piknięcia) przez chwile przycisk power, wtedy konsola wyświetli ustawienia audio/video i tam będziesz mógł wybrać sposób podłączenia.
user8
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Dołączył(a): 03.06.2011, 22:20
Firmware: CFW 3.55 Kmeaw

Re: Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli

Postprzez Konr@do » 07.09.2011, 18:58

Pierwsze słyszę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli

Postprzez user8 » 07.09.2011, 19:36

http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/3_15/settings/videooutput.html

Jeśli ustawienia wyjścia wideo nie są odpowiednie dla używanego telewizora, po zmianie rozdzielczości na ekranie może wystąpić brak obrazu. Po chwili pierwotna rozdzielczość ekranu powinna zostać jednak przywrócona. Jeśli brak obrazu na ekranie potrwa dłużej niż 30 sekund, należy wyłączyć konsolę. Następnie przez co najmniej pięć sekund należy przytrzymać przycisk zasilania znajdujący się w przedniej części konsoli, aby ją ponownie włączyć. W ustawieniach wyjścia wideo automatycznie zostanie przywrócona standardowa rozdzielczość.


Przydaje się jeśli często przenosi się konsole i połącza rożnymi typami kabli.
user8
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Dołączył(a): 03.06.2011, 22:20
Firmware: CFW 3.55 Kmeaw

Re: Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli

Postprzez Konr@do » 07.09.2011, 22:18

U mnie niestety ten oto zabieg nie podziałał, więc musiałem użyć RM.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Problem z obrazem po zmianie sposobu podłączenia konsoli

Postprzez vespero » 07.09.2011, 23:09

U mnie tez trzymanie przycisku i ponowne uruchamianie nic nie dawało. Musiałem na monitorze HD zmienić tryb i przełączyć się w czasie rzeczywistym między dwoma ekranami, sama z siebie za nic nie chciała się przełączyć może nowsze modele tak mają nasze konsole Konr@do miały niższy soft od nowości, może w nowszych dodano przywracanie ustawień przyciskiem POWER.


Co do dźwięku faktycznie w ustawieniach przy wyborze przez HDMI i Automatycznie włączał Dolby 5.1, gdy odznaczyłem Dolby 5.1 dźwięk działa.

Co do grafiki w takim razie przywracać system i wtedy będzie działać przywracanie ustawień przez POWER przy przełączaniu się ?

-- 08.09.2011, 00:05 --

Już wiem jak to się robi :) to działa jak z menu przywracania systemu trzyma się ciągle przycisk POWER ale do jednego piśnięcia a nie dwóch i pokazuje obraz wykryto nowe ustawienia. :)

-- 08.09.2011, 00:16 --

user8 napisał(a):Przy zmianie podłączenia ps3 przy włączaniu trzeba przytrzymać(prawdopodobnie dwa piknięcia) przez chwile przycisk power, wtedy konsola wyświetli ustawienia audio/video i tam będziesz mógł wybrać sposób podłączenia.


Dokładnie tak jak pisał tylko że dwa są do restore a jeden do przywrócenia ustawień wyświetlania.
vespero
Member
Member
 
Posty: 14
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 30.08.2011, 21:17



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

© 2010-2024
cron