Problem z Psone

O wszystkim i o niczym
  • Sponsorzy

Problem z Psone

Postprzez marciniak » 28.02.2014, 21:05

Witam

Mam problem z jedną z moich starszych konsol psone po dłuższej przerwie nieużywania zauważyłem że laser lekko świeci tylko(po chwili gaśnie) i nie kręci silniczek (soczewka nawet się nie podnosi)co mogło paść i czy da się to jakoś naprawić w domowych warunkach?podejrzewam że padł układ odpowiedzialny za sterowanie laserem(sterownik lasera/napędu)ale pewności na 100% nie mam, dodam że podmieniałem inny sprawny laser z innej konsoli i jest dokładnie to samo, oba lasery działają w sprawnej innej konsoli więc wykluczam zepsuty laser,pamiętam jedną sytuację jak kiedyś podłączyłem zasilasz z ps2 o napięciu 8.5 v a psone ma 7.5 v czy to mogło spowodować takie objawy?liczę że ktoś ma większe doświadczenie z tego typu sprawami i coś doradzi :wink: .

EDIT

Problem rozwiązany :wink: , okazało się że jeden z bezpieczników na płycie głównej się przepalił po zmostkowaniu cieniutkim drucikiem działa.
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Sponsorzy

Re: Problem z Psone

Postprzez iraslbn » 04.03.2014, 22:43

Skoro już mowa o psone, to poszukuję sprawnego (lepiej działającego) lasera, może masz na zbyciu ? :E
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Re: Problem z Psone

Postprzez marciniak » 04.03.2014, 22:51

Niestety mam jeden nowy sprawny(niedawno kupowałem dałem coś koło 40zł)poprzedni oryginalny z niej jest w opłakanym stanie i raczej nie nadaję się do użytku %-) .
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA



  • Sponsorzy

Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

© 2010-2024