Matrix ODE nowy KLON !

Emulatory napędu (Cobra ODE itp.)
  • Sponsorzy

Re: Matrix ODE nowy KLON !

Postprzez pawkob » 05.01.2014, 23:46

Przede wszystkim witam wszystkich serdecznie, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum :) Przymierzam się do kupna tego chipa, lutowanie jest banalnie proste i sobie z tym poradzę. Jednak zastanawia mnie czy jest jakaś możliwość uruchomienia homebrew, a co za tym idzie gier z dysku wewnętrznego? Jeden ze sprzedawców internetowych zarzeka się, że jest taka możliwość :)
pawkob
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 05.01.2014, 23:37

Sponsorzy

Re: Matrix ODE nowy KLON !

Postprzez damianssj » 13.01.2014, 02:41

Kup i sprawdź. Najwyżej dokupisz dysk 20GB za 20zł i wsadzisz do konsoli a ten co masz w środku zrobisz zewnętrznym w obudowie za kolejne 20.
Rebug 4.82
damianssj
Member
Member
 
Posty: 17
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 25.10.2012, 21:11

Re: Matrix ODE nowy KLON !

Postprzez mvha » 02.03.2014, 20:07

Witam.
To także mój pierwszy post na tym forum. Pomyślałem że moja wiedza może się komuś przydać.
Mianowicie od ponad 2 miesięcy działam na tym urządzeniu. Sam zabrałem się za demontaż płyty głównej jednak samo lutowanie powierzyłem specjaliście i wyszło mu to lepiej niż kolesiom na YT :D
Mam Super Slim (4k) i do ostatniej aktualizacji wszystko działało bez zarzutów. Problem ten występuje tylko na modelach 4k. Na wcześniejszych niz 4k można dalej śmigać po aktualizacji. Mianowicie odpalanie gry z pliku .iso z dysku zewnętrznego podpiętego pod dołączone USB lub pendrive. Na OFW 4.53 można było śmigać w sieci tak jakby płytka była rzeczywiście w napędzie. Po aktualizacji do 4.55 ludzie na anglojęzycznym forum(dziś zamkniętym przez rząd ussa) pisali że wszystkie gry przestają chodzić.
Na stronie Matrix ode wyszła aktualizacja która niby daje możliwość odpalania na najnowszym 4.55
Nie udało mi się tego sprawdzić do końca. Tzn.: nowy sposób polega na podmianie orginalnej płyty(lista kompatyblinych tytułów jest na stronie producenta) na specjalnie przygotowaną płyte BluRay. Płytkę taką można sobie w domu przygotować używając programów ze strony matriode i mając dostęp do nagrywarki BluRay. Ja takowej nie posiadam i nie zamierzam kupić. Wolę odpalać .iso i nie mieć możliwości grania przez sieć, niż wywalić 200-300 zł na nagrywarkę a najprawdopodobniej za kilka miesięcy Sony wypuści następną aktualizację i zaś przywilej grania przez Internet stracę.

Odnośnie odpalania z wewnętrznego dysku:
Niestety nie da się wgrać innego firmware, to też nie ma możliwości odpalenia jakiejkolwiek gry z dysku wewnętrznego.
Jest specjalnie przygotowany .iso z multiman lecz większość w nim funkcji nie działa. Grę udało mi się wrzucić do odpowiedniego folderu, uruchomić ponowne budowanie bazy danych w konsoli. Gra się ukazuje jednak wywala jakiś błąd. Nie działa taka opcja mi i większości. Może to kwestia większej kombinacji. Z tego co wyczytałem to taki sposób działa na dodatkach DLC jednak nie przez opcje instalacji pliku .pkg , tylko poprzez jego rozpakowanie i wrzucenie do odpowiedniego folderu danej gry.
Jak będę miał czas to pobawię się jeszcze tym multiman bo mi także się nie podoba odpalanie z zewnętrznego dysku usb.
mvha
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 02.03.2014, 19:44
Firmware: 4,53

Poprzednia strona


  • Sponsorzy

Powrót do Emulatory Napędu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

© 2010-2024