ANKIETA

O wszystkim i o niczym
  • Sponsorzy

Czy uważasz że współpraca Sony z AMD wyjdzie na dobre ?

Ankieta wygasła 06.03.2013, 08:39

1. TAK oczywiście, że wyjdzie na dobre.
16
41%
2. NIE współpraca tych firm z góry skazana jest na niepowodzenie.
4
10%
3. Wstrzymam się od głosu, dopóki nie będzie więcej szczegółów.
14
36%
4. Nie wiem, posiadam jeszcze konsolę generacji 8 bitowej (Atari 800XL).
5
13%
 
Liczba głosów : 39

ANKIETA

Postprzez iraslbn » 05.03.2013, 08:39

Czy uważasz że współpraca Sony z AMD wyjdzie na dobre ?

Ankieta ankietą, zapraszam do szerszej dyskusji. Może wiecie coś więcej na temat Playstation 4.
Wrzucać, zamieszczać ;]
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Sponsorzy

Re: ANKIETA

Postprzez Konr@do » 05.03.2013, 09:13

Myślę, że jak najbardziej wyjdzie im to na dobre :)

Doskonale posunięcie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Odp: ANKIETA

Postprzez bikowal » 05.03.2013, 11:01

Wyjdzie na dobre nie tylko dla Sony ale też dla AMD. Mi się podoba że za cene ok.1500 zł dostaniemy 8 rdzeni :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
bikowal
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Dołączył(a): 21.07.2012, 16:02
Firmware: Rogero 4.30
PSN ID: bikowalczyk

Re: ANKIETA

Postprzez budman9 » 05.03.2013, 22:54

Jako, że miałem kiedyś PC z procesorem AMD nie jestem bardzo zadowolony, że Sony zaczęło z nimi współpracę. Przy starciu z porównywalnym Intelem wypadał gorzej i po tej porażce nigdy już nie patrzyłem nawet na AMD. Jednak od tamtej pory minęło trochę lat dlatego jak narazie wstrzymuję się od głosu (tzn zagłosowałem na 3) i będę patrzył na rozwój sytuacji.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: ANKIETA

Postprzez MKX » 06.03.2013, 12:33

Jeśli chodzi o cenę to na pewno na plus. Gdyby w konstrukcji palce maczał Intel i Nvidia cena konsoli mogłaby być droższa o jakieś 30%. Sony widać też oszczędza, a same podzespoły AMD mi osobiście nie przypadły do gusty głównie te problematyczne w notebookach, pozostaję więc mieć nadzieję, że te w PS4 będą lepiej dopracowane.
Our own future.
Avatar użytkownika
MKX
Administrator
Administrator
 
Posty: 1173
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 234 razy
Dołączył(a): 20.10.2010, 12:01
Firmware: OFW

Re: ANKIETA

Postprzez iraslbn » 09.03.2013, 11:20

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, dziś każdy szuka oszczędności dlatego wybrali AMD.
Na innej stronie znalazłem wzmiankę o pracy AMD nad układem graficznym do PS4, wiem jedno Intel jest numero uno i tego na razie nie zmieni żadna z firm, a jest ich niewiele prawda ?



Obrazek


"Na oficjalnej stronie amerykańskiego magazynu Forbes zamieszczono informacje na temat niezapowiedzianej do tej pory nowej konsoli Sony. Powołując się na byłych pracowników firmy AMD, redaktorzy Forbes’a donoszą, iż koncern pracuje nad układem graficznym skierowanym do nowego produktu Sony.

AMD wraz z Sony odmówiło komentarza na wspomniany temat. Technologia układów graficzny AMD jest już używana w konsoli Xbox 360 a wydany w 2006 roku PlayStation 3 opiera się na technologii od Nvidii."


Chcę dodać jeszcze jedno, może konsola nie jest najmocniejsza i nie jest to portal poświęcony tej platformie.
Ale jakże udaną konsolą jest zabawka Wii, gdzie układ graficzny oparty jest o układ amd ATI. Więc nie można podchodzić do tego w sposób negatywny. Przy zakupie konsoli zwracamy uwagę na detale: graficzne możliwości, stabilne działanie, hałas itp.



Specyfikacja konsoli Playstation 4 nie była zaskoczeniem dla nikogo, kto choć trochę interesuje się konsolami i rynkiem gier. Informacje o możliwości zastosowania w tym sprzęcie układu AMD napływały do mediów od co najmniej kilku miesięcy. Okazuje się, że teraz firma ta zastanawia się nad wprowadzeniem stworzonego przez siebie układu do komputerów osobistych.

Procesor zastosowany w Playstation 4 to SoC stworzony we współpracy AMD i Sony, ale umówmy się, każdy chyba jest przekonany o tym, że znacznie większą część pracy wykonało przy nim AMD, a nie japońska firma. W wywiadzie przeprowadzonym z serwisem The Inquirer, przedstawiciele AMD zdradzili, że są zainteresowani przeniesieniem tego układu do komputerów PC, oczywiście po zrezygnowaniu z elementów, które wprowadziło Sony i które są przydatne tylko w konsoli Sony.

Czy to oznacza, że niebawem zobaczymy komputery z wnętrznościami Playstation 4 i działającym na nich systemem Windows? Niekoniecznie. Co prawda ma on procesor oparty o architekturę x86, jednak został też wyposażony w kontroler pamięci GDDR5, który obsługuje 8 GB RAM. Szkopuł jednak tkwi w tym, że nie jest to tylko pamięć graficzna, ani tylko systemowa, a przestrzeń współdzielona. Być może uruchomienie na takiej konfiguracji systemu Windows byłoby możliwe, jednak z całą pewnością platforma taka byłaby trudna w naprawie. Wymiana któregokolwiek jej elementu byłaby po prostu niemożliwa.

Organizacja JEDEC nie zna specyfikacji pamięci GDDR5, więc wytwórcy pamięci nie mieliby możliwości tworzenia własnych modułów, które byłyby dostępne w sklepach. Jeszcze kilka lat temu decyzja o zintegrowaniu całości układu mogłaby być dla wielu osób szokiem, jednak w czasach smartfonów, tabletów i Ultrabooków, w których nie da się wymienić praktycznie nic, przyjmuję tę wieść z obojętnością.


Uważam, że zrezygnowanie z tego typu pamięci RAM nie wchodzi w grę. AMD i Sony zdecydowały się na zastosowanie w Playstation 4 superszybkiej GDDR5 pracującej na szynie o szerokości 256-bit. Łączna przepustowość takiego rozwiązania wynosi 176 GB/s, czyli sześć razy więcej niż w procesorach Ivy Bridge współpracujących z typową pamięcią DDR3-1600. Wyrugowanie układu z tego elementu może spowodować gwałtowny spadek jego wydajności, a zwłaszcza jego części graficznej.

Mam ogromną nadzieję, że AMD uda się stworzyć w pełni działający układ bazujący na tym z Playstation 4 i potrafiący współpracować z komputerami PC. Chciałbym też, by został on zmodyfikowany w jak najmniejszym stopniu. Być może wówczas modderzy będą mieli ułatwione zadanie i bez problemu stworzą oprogramowanie, które umożliwi uruchomienie na nowej konsoli Sony systemu operacyjnego Microsoft Windows.

Wówczas kupując Playstation 4 otrzymywalibyśmy nie tylko konsolę do najnowszych gier, ale też świetny komputer do pracy i uruchamiania starszych tytułów, których nigdy nie zobaczymy na dotychczasowych konsolach (chociażby stare strategie czasu rzeczywistego). Muszę przyznać, że gdyby Xbox albo Playstation zaoferowały możliwość działania jako PC, z chęcią bym kupił taką konsolę. W końcu lepiej jest mieć jedno urządzenie uniwersalne zamiast kilku oddzielnych. To nie tylko wygoda, ale oszczędność miejsca i pieniędzy.




źródło: spidersweb.pl
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Re: ANKIETA

Postprzez Mamcie40 » 24.03.2013, 14:44

Na 100% wyjdzie im to na dobre
Jeżeli ci pomogłem to powiem ci coś na ucho
DAWAJ PLUSA!!!!!!!!!!
NIE POMAGAM NA PW ,ŻEBY TO BYŁO JASNE
Avatar użytkownika
Mamcie40
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 267
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Dołączył(a): 28.06.2012, 17:17
Firmware: CFW 3.55 Kmeaw



  • Sponsorzy

Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

© 2010-2024