PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Gotowe tutoriale, poradniki i odpowiedzi na F.A.Q.
  • Sponsorzy

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez surfpyton » 02.05.2012, 13:27

iraslbn napisał(a):Kiedy Twoja konsola PS3 przestała działać i na ekranie pojawia się RSOD ten poradnik jest dla Ciebie.
W przeciwnym wypadku serwis albo kupujesz nową konsolę. Można tylko zyskać.


RSOD Fix

Uwagi o RSOD:

Wydaje się, że pojawiają się głównie na konsolach z kością Samsung Nors (CECHL **- CECH20 **)
Może to być spowodowane przez błąd wyrzucane podczas zapisu do NOR (jest to teoria)
Głównie spowodowany przez uszkodzony obszar pamięci flash o nazwie VTRM



Oryginalny RSOD "naprawa" to w rzeczywistości CFW - poprawki do obejścia RSOD.
basic_plugins.sprx został zmodyfikowany, aby zignorować błąd, aby umożliwić konsoli uruchomienie.
Niektóre rzeczy takie jak trofea nadal nie działa poprawnie.

Rzeczywista naprawa RSOD następuje poprzez VTRM obszaru na pamięci flash przepisane jest.
Możliwość zrobienia tego jest już wbudowane w firmware, to po prostu musi być tzw.

Schody z GameOS:

:o: Zainstaluj NORSOD załatane PUP, aby można było uruchomić.
:x: Zainstaluj pakiet rsodfix.gnpdrm.pkg i uruchomić go z XMB.
:#: Uruchom rsodfix.
:^: Uruchom ponownie i zainstaluj firmware, co chcesz


Zaoszczędzi to z pewnością i pieniądze i nerwy. Kto przetestuje na "trupku" niech zda relacje.


Obrazek


Do pobrania:
NORSOD patched PUP (170mb)
http://www.ps3scenefiles.com/file.php?id=300

rsodfix.gnpdrm.pkg (616kb)
http://www.ps3scenefiles.com/file.php?id=298


źródło: ps3crunch.net




Mam takie pytanie jak ja mam to wszystko zainstalowac jak do XMB sie nie da wejsc bo odrazu wyskakuje czerwony ekran. Sformatowalem dysk pod komputerem puzniej zgralem na pendriva soft do katalogu ps/update i moja konsola go nie widzi i pisze caly czas zeby zainstalowal nowsza
surfpyton
Newbie
 
Posty: 3
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 02.05.2012, 13:24

Sponsorzy

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez surfpyton » 02.05.2012, 14:37

Wyczytalem na internecie jeszcze ze jak sie wyciagnie dysk z konsoli i ja odpali i nie wyskoczy czerwony ekran tylko komunikat o dysku twardym to ze nie jest pamiec nand zepsuta ani nic tego typu tylko dysk twardy ma badsectory. Nie posiadam drugiego takiego dysku wiec nie mam jak tego sprawdzic i jak by ktos to sprawdzil to niech da odpowiedz



[mod=iraslbn]Posty edytujemy[/mod]
surfpyton
Newbie
 
Posty: 3
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 02.05.2012, 13:24

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez Spox_2 » 16.05.2012, 15:13

surfpyton napisał(a):Wyczytalem na internecie jeszcze ze jak sie wyciagnie dysk z konsoli i ja odpali i nie wyskoczy czerwony ekran tylko komunikat o dysku twardym to ze nie jest pamiec nand zepsuta ani nic tego typu tylko dysk twardy ma badsectory. Nie posiadam drugiego takiego dysku wiec nie mam jak tego sprawdzic i jak by ktos to sprawdzil to niech da odpowiedz



[mod=iraslbn]Posty edytujemy[/mod]


Heh...

Przeczytaj dokładnie co napisałeś.

Sam sobie dałeś odpowiedź a zadajesz pytanie ;p

Jeżeli chodzi o RSOD to 1000 różnych powodów odpowiada za ten rodzaj erroru, począwszy od HDD, TSOPu oraz pozostałych komponentów z mobo konsoli.
SERWIS KONSOL PS3, PS4 ==>YLOD, BLOD, DOWNGRADE PS3 DO OFW 3.55 Sony! tel : 795 666 333 | https://wielkielektronik.com | Międzynarodowy certyfikat napraw BGA!
Wideo z naprawy PS3!->https://youtube.com/watch?v=BwxK5TAoKV4
Avatar użytkownika
Spox_2
VIP
VIP
 
Posty: 1034
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Dołączył(a): 11.02.2012, 22:11
Firmware: OFW
PSN ID: Spox2

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez Maro25 » 02.06.2012, 17:17

Witam jestem nowy na forum i potrzebuje pomocy.
Mam ps3 fat 80gb. Wczoraj zaliczyłem RSOD i dzięki temu poradnikowi sobie z nim poradziłem lecz nie do końca.
Problem polega na tym iż po wgraniu fixa z poziomu recovery mode wszystko działa. Tylko teraz mój FW to 3.73 i nie mogę zainstalować innego. Gdy chce zainstalować OFW 3.55 to również pokazuje go jako 3.73.
Nie instalowałem tego pliku pkg. bo nie wiem jak to zrobić z poziomu XMB.
Wie ktoś jak obejść ten problem by móc powrócić do CFW ??
Proszę o szybką odpowiedź .
Maro25
Newbie
 
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 02.06.2012, 14:38
Firmware: CFW 3.55

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez iraslbn » 02.06.2012, 21:22

Tylko downgrade, a poza tym skoro jest problem z przegrzewaniem się ps3 to zalecana jest diagnoza, pewnie wymiana pasty w celu poprawienia chłodzenia a także usunięcie kotów kurzu ze środka.
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez szymek23de » 18.06.2012, 14:15

Witam ponownie . mam problem z moja 2 konsola do przerobki a dokladniej rsod, czerwonego ekranu nie ma gdy wyciagne dysk tylko pokazuje sie feler i abym zresetowal konsole. popelnilem blad prubujac wgrac nowego softa niestety 4.11 i dalej to samo, nie chce porad typu oddaj do serwisu chce poradzic sobie sam z tym problemem i prosze o pomoc w temacie zakupilem e3 flashera i czekam na dongla. prosze o porade co mam sprawdzic ,(pasty wymienione) pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
Cierpliwy palcem dół wykopie ;)
Avatar użytkownika
szymek23de
Newbie
 
Posty: 9
Lokalizacja: NIEMCY, MONACHIUM
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 23.01.2012, 14:24
Firmware: OFW 4.11,4.11

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez Spox_2 » 18.06.2012, 23:40

szymek23de napisał(a):Witam ponownie . mam problem z moja 2 konsola do przerobki a dokladniej rsod, czerwonego ekranu nie ma gdy wyciagne dysk tylko pokazuje sie feler i abym zresetowal konsole. popelnilem blad prubujac wgrac nowego softa niestety 4.11 i dalej to samo, nie chce porad typu oddaj do serwisu chce poradzic sobie sam z tym problemem i prosze o pomoc w temacie zakupilem e3 flashera i czekam na dongla. prosze o porade co mam sprawdzic ,(pasty wymienione) pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc



Wykonaj zrzut pamięci NOR, zamieść na jakiś zewnętrzny serwer np. Mediafire i prześlij link.

Sprawdzę poprawność dumpa.

Dopiero po tych czynnościach wykonujesz standardowy downgrade + zamiast instalacja FW polecanego przez ekipę E3, wrzucasz soft z fixem RSOD i krzyżujesz palce ;)
SERWIS KONSOL PS3, PS4 ==>YLOD, BLOD, DOWNGRADE PS3 DO OFW 3.55 Sony! tel : 795 666 333 | https://wielkielektronik.com | Międzynarodowy certyfikat napraw BGA!
Wideo z naprawy PS3!->https://youtube.com/watch?v=BwxK5TAoKV4
Avatar użytkownika
Spox_2
VIP
VIP
 
Posty: 1034
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Dołączył(a): 11.02.2012, 22:11
Firmware: OFW
PSN ID: Spox2

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez Piotr83 » 21.08.2012, 09:42

Wczoraj wywalił mi czerwony, konsola uwłaczała się normalnie pojawiał się ekran powitalny, ale zamiast menu czerwony ekran. Odpaliłem recovery menu, zmieniłem nazwę (NORSOD patched PUP) na PS3UPDAT.PUP, konsola zainstalowała, po włączeniu wersja sys 3.55 jak na razie wszystko śmiga bez problemu, multiman i cała reszta została nie ruszona.
Co ciekawsze konsola padła mi po tym jak bawiłem się z grami z ps1, wrzuciłem spofera 4.0 i gdy go wyłączałem od razu czerwony wywalił, dzisiaj ten sam przypadek.
Nie instalowałem rsodfix.gnpdrm.pkg czy jest on nie zbędny? czy zostawić tak jak jest puki nic się nie dzieje?
Piotr83
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 30.01.2012, 20:47

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez Konr@do » 21.08.2012, 11:08

W ogóle nie jest Ci to potrzebne... RSOD po wgrywaniu spoofera nie jest w ogóle groźny i tak jak już pisałem na sb: Zresetuj ustawienia lub wgraj soft przez Recovery Menu. Żadne inne zabiegi nie są potrzebne w tym przypadku.
Obrazek

Za ten post autor Konr@do otrzymał podziękowanie od
Piotr83 (21.08.2012, 11:32)
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez markol321 » 16.07.2013, 15:45

edit
PS3 fat 160gb
Avatar użytkownika
markol321
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 414
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy
Dołączył(a): 10.11.2011, 20:53
Firmware: CFW3.55 :)

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez Scuf » 03.01.2014, 17:50

Nigdzie nie mogę znaleźć plików z pierwszego posta, a tutaj znalazłem link, że to przestarzały sposób:
http://www.psdevwiki.com/ps3/RSOD_Fix

Można prosić o jakieś wskazówki naprawy?

-- 05.01.2014, 16:40 --

Niby swoj problem rozwiazalem... zagralem raz w fife i po ponownym wlaczeniu znowu ten sam problem... moze ktos ma lepszy sposob?
Avatar użytkownika
Scuf
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 41
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.09.2013, 23:05

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez Sokol25 » 25.11.2016, 22:07

iraslbn masz aktualne linki do NORSOD?
Sokol25
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 22
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 29.10.2016, 14:31

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez DawidB » 25.11.2016, 22:30

Prosze
Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.
Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.
Johann Wolfgang Goethe
Jeśli pomogłem kliknij w "łapkę" podziękuj (prawy górny róg)

Za ten post autor DawidB otrzymał podziękowania - 2
dawidde (23.12.2016, 15:26), Sokol25 (25.11.2016, 23:05)
Avatar użytkownika
DawidB
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 1560
Lokalizacja: na końcu
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy
Dołączył(a): 25.08.2015, 12:06
Firmware: REBUG 4.76.1 D-REX

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez sebekk » 14.12.2016, 12:36

Witajcie! Mam wgrany ferrox, mam łatke rsod fix pkg. Włączam gre i i wyrzuca problem z trofeami po czym wyłącza gre. Włączam rsod fix, po tym gra startuje, ale następnego dnia musze powtórzyć czynność. Oczywiście wiem coś, że obszar VTRM się zamazuje. Generalnie mam wsad na dysku i próbowałem go łatać i wgrywać ale jego sumy kontrolne są niezgodne i jak coś zmienie (porównując z innym wsadem z tego samego modelu) to oczywiście YLOD. Moja diagnoza to zła konstrukcja płyty głównej, tak jakby część komponentów była z płyty ze slima i pamięć jest do nich dopasowana ale są problemy natury sprzętowej. Reasumując, mój wsad jest prawidłowy dla konsoli aby doszło do uruchomienia, ma błędy po sprawdzeniu przez wszystkie testy na komputerze, dodam jeszcze że wsad na pewno jest dobrze zgrany, bo kilka razy robiem zrzut. konsola ma rsod od nowości, bo jak ją dostałem zaplombowaną to w środku było idealnie czysto, była włączana kilka razy zapewne do wgrania OFW ale to nic nie przynosiło. Ma ktoś pomysł?
sebekk
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 12.03.2015, 23:25

Re: PS3 Czerwony Ekran Śmierci RSOD [FIX wydany]

Postprzez budman9 » 14.12.2016, 23:45

Moja diagnoza to zła konstrukcja płyty głównej, tak jakby część komponentów była z płyty ze slima i pamięć jest do nich dopasowana ale są problemy natury sprzętowej.

Wszystko jasne :D
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

© 2010-2024