PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Newsy ze sceny PS3 Hack
  • Sponsorzy

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez sq9ppw » 28.11.2018, 20:50

DawidB napisał(a):
sq9ppw napisał(a):Zanim post został zaakceptowany zdążyłem doczytać. Zaktualizowałem CFW do 4.83 Cobra 7.55 i wgrałem najnowszego WebMAN MOD 1.47.09. Teraz go obczajam. Udało mi się odpalić grę z ISO. Obecnie szukam info jak skopiować i odpalić grę z dysku wewnętrznego. Może ktoś pomoże? Jest na forum może jakiś poradnik jak korzystać z WebMANa?


Dysk zewnętrzny musi (najlepiej) być sformatowany na FAT32
Na forum jest napisane co i jak.


Pytam o odpalanie gry z dysku wewnętrznego.
sq9ppw
Newbie
 
Posty: 9
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.11.2018, 17:33

Sponsorzy

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez DawidB » 29.11.2018, 00:52

Toteż właśnie Ci napisałem co musisz najpierw zrobić z dyskiem zew.
Potem wrzucasz gry do odpowiednich folderów i tyle.
Tak samo z przerzucaniem jest na wew.
Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.
Johann Wolfgang Goethe
Jeśli pomogłem kliknij w "łapkę" podziękuj (prawy górny róg)
Avatar użytkownika
DawidB
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 1560
Lokalizacja: na końcu
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy
Dołączył(a): 25.08.2015, 12:06
Firmware: REBUG 4.76.1 D-REX

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez drasch » 30.11.2018, 12:16

A czy istnieje jakas lista odnosnie konsol podatnych na wgranie CFW pod wzgledem zywotnosci hardwareu?
NP. konsole do tej serii nie warto kupowac bo mialy fabryczna usterke z chlodzeniem co zostalo poprawione w kolejnej?
Ktore modele byscie polecili a ktore odradzili? pytam bo wlasnie przegladam rynek uzywanych konsol pod wzgledem kupna pod CFW i zastanawiam sie w ktore warto zainwestowac a ktore ze startu odpuscic?
drasch
Newbie
 
Posty: 6
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.11.2018, 22:36

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez Lotus377 » 30.11.2018, 16:28

Jeśli interesują cię modele które mają ulepszone chłodzenie to powinieneś odpuścić sobie wszystkie Faty czyli pierwszy wypust PS3.Najlepiej kupic slima 2100 lub 2500.Te modele są znacznie ulepszone pod względem starych Fatów oraz cichsze co również ma duże znaczenie,bo granie w grę którą zagłusza hałas wentylatora potrafi być niezłe wkurzający.
Avatar użytkownika
Lotus377
Team
Team
 
Posty: 370
Lokalizacja: Z daleka
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy
Dołączył(a): 18.01.2016, 23:56
Firmware: Rebug 4.86
PSN ID: Dualram377

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez Michael0 » 02.12.2018, 16:52

Witam.
Czy do działania Cobra Ode SWAP DISC https://tiny.pl/thjsg jest konieczny montaż chipu Cobra?
Michael0
Newbie
 
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 05.01.2013, 16:38

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez Cyqor » 02.12.2018, 18:58

Michael0 napisał(a):Witam.
Czy do działania Cobra Ode SWAP DISC https://tiny.pl/thjsg jest konieczny montaż chipu Cobra?
Tak jest konieczny i to działa odwrotnie. Tzn: jak masz zamontowany chip cobra ode to trzeba sobie nagrać albo załatwić taka płytę do uruchamiania gier.

Szkoda zachodu. Lepiej poszukać konsoli z cfw.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez zielonyb5 » 04.12.2018, 22:49

Po pożyczeniu swojej konsoli, jest to slim - kolega zaktualizował mi oprogramowanie z 3.55 do 4.80.
Jak wrócić na poprzednią wersję oprogramowania ?
Dam radę to samemu zrobić ?
zielonyb5
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 04.12.2018, 22:25
Firmware: 4.80

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez DawidB » 05.12.2018, 01:14

zielonyb5 napisał(a):Po pożyczeniu swojej konsoli, jest to slim - kolega zaktualizował mi oprogramowanie z 3.55 do 4.80.
Jak wrócić na poprzednią wersję oprogramowania ?
Dam radę to samemu zrobić ?


Ale zaktualozowana do CFW czy OFW?
Bo gdyby konsola aktualizowałyby się przez internet to automatycznie dostałaby OFW 4.83 - stąd moje pytanie.
Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.
Johann Wolfgang Goethe
Jeśli pomogłem kliknij w "łapkę" podziękuj (prawy górny róg)
Avatar użytkownika
DawidB
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 1560
Lokalizacja: na końcu
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy
Dołączył(a): 25.08.2015, 12:06
Firmware: REBUG 4.76.1 D-REX

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez zielonyb5 » 05.12.2018, 20:20

Jeśli trzeba to sprawdzę. Wersję oprogramowania w opcjach systemowych mam 4.80.
Zainstalowanego megamana itd.
Teraz jak wiadomo gdy próbuję cokolwiek innego odpalić niż to co na dysku kończy się wywaleniem czarnego ekranu.
Mogę jakoś wrócić na 3.55 własnoręcznie ? Widziałem poradnik apropo aktualizacji na 3.55 z pendrive. Ruszy to u mnie ?
zielonyb5
Newbie
 
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 04.12.2018, 22:25
Firmware: 4.80

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez DawidB » 05.12.2018, 22:18

zielonyb5 napisał(a):Jeśli trzeba to sprawdzę. Wersję oprogramowania w opcjach systemowych mam 4.80.
Zainstalowanego megamana itd.
Teraz jak wiadomo gdy próbuję cokolwiek innego odpalić niż to co na dysku kończy się wywaleniem czarnego ekranu.
Mogę jakoś wrócić na 3.55 własnoręcznie ? Widziałem poradnik apropo aktualizacji na 3.55 z pendrive. Ruszy to u mnie ?


Nie ma czegoś takiego jak ”megaman”
Jak masz folder w zakładce Gra, który nazywa się *Package Manager to oznacza, że masz CFW. A to dobrze wróży.
A gry mogą nie nie odpalać bo może CFW nie ma Cobry
Powinieneś zapytać kolegi co Ci tam wrzucił.

P.S.
Jak zadajesz takie pytania (wybacz) to NA PEWNO! nie poradzisz sobie z zejściem na 3.55
Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.
Johann Wolfgang Goethe
Jeśli pomogłem kliknij w "łapkę" podziękuj (prawy górny róg)
Avatar użytkownika
DawidB
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 1560
Lokalizacja: na końcu
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy
Dołączył(a): 25.08.2015, 12:06
Firmware: REBUG 4.76.1 D-REX

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez esc » 06.12.2018, 10:37

Witam. Zainteresowałem się ostatnio przeróbką mojej starej konsolki i o ile rozebranie, flashowanie, stawianie flag i w końcu CFW oprogramowanie było bułką z masłem o tyle w kwestii zabezpieczenia się przy opcjach sieciowych aby nie dostać bana - stoję, czytam i nie wiem co zrobić. Niby informacji jest wiele, ale wiele z nich też jest albo przestarzała albo sprzeczna no i jak to zawsze spora część na forach to "już było setki razy" przy czym te setki to właśnie te przypomnienia.

Otóż mam aktualnie CFW 4.83 CEX Ferrox COBRA 7.55 oraz multiMANa 4.82.00 - i teoretycznie wystarcza, niemniej nie chciał bym za głupotę od razu dostać bana od $on. Wiec kabel mam odłączony. Nie chodzi mi nawet o jakieś wyuzdane gry online co bardziej o to, że konsola służy mi jako odtwarzacz youtube i netflixa na telewizor - a już chociażby te aplikacje wymagają zalogowania się do psn. Wiem że nie ma 100% pewności ale co teraz najlepiej używać SenEnabler ? PSN Patch? czy PSNinja? czy może wszystkich trzech ? albo jeszcze czegoś innego.
esc
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Lokalizacja: Krk
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.11.2018, 14:58

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez DawidB » 06.12.2018, 12:14

esc napisał(a):Witam. Zainteresowałem się ostatnio przeróbką mojej starej konsolki i o ile rozebranie, flashowanie, stawianie flag i w końcu CFW oprogramowanie było bułką z masłem o tyle w kwestii zabezpieczenia się przy opcjach sieciowych aby nie dostać bana - stoję, czytam i nie wiem co zrobić. Niby informacji jest wiele, ale wiele z nich też jest albo przestarzała albo sprzeczna no i jak to zawsze spora część na forach to "już było setki razy" przy czym te setki to właśnie te przypomnienia.

Otóż mam aktualnie CFW 4.83 CEX Ferrox COBRA 7.55 oraz multiMANa 4.82.00 - i teoretycznie wystarcza, niemniej nie chciał bym za głupotę od razu dostać bana od $on. Wiec kabel mam odłączony. Nie chodzi mi nawet o jakieś wyuzdane gry online co bardziej o to, że konsola służy mi jako odtwarzacz youtube i netflixa na telewizor - a już chociażby te aplikacje wymagają zalogowania się do psn. Wiem że nie ma 100% pewności ale co teraz najlepiej używać SenEnabler ? PSN Patch? czy PSNinja? czy może wszystkich trzech ? albo jeszcze czegoś innego.


Piszesz, że poradniki są przestarzałe - otóż nie. Są aktualizowane. Dalej nie brnę :)
Co do wchodzenia do online to jak mówisz trzeba się ukryć aby nie wyłapać bana.
Pierwsza metoda to PSNPatch + PSNinja - tak kiedyś robiłem.
Druga - można użyć SenEnabler - nie praktykowałem
Trzecia - webMAN - polecam.
Pamiętać trzeba, żeby wyłączyć automatyczne aktualizacje i łączenie z internetem.
BANA można dostać za samo posiadanie CFW.

Poza tym możesz ściągnąć aplikacje o których pisałeś w formacie .pkg NoPSN
Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.
Johann Wolfgang Goethe
Jeśli pomogłem kliknij w "łapkę" podziękuj (prawy górny róg)
Avatar użytkownika
DawidB
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 1560
Lokalizacja: na końcu
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy
Dołączył(a): 25.08.2015, 12:06
Firmware: REBUG 4.76.1 D-REX

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez esc » 06.12.2018, 16:15

Próbowałem trochę z PSNPatch 2017.02/B taki znalazłem jako najnowszy. Zaznaczyłem i zainstalowalem 3 dostepne pluginy a także wg opisu umieściłem plik którego nie edytowałem na dysku - tylko czy jest jak sprawdzić czy to zrobiłem dobrze ?

Spróbuję webMANa skoro polecasz. Natomiast nurtuje mnie jeszcze takie pytanie. Ogólnie przy prawie każdym sposobie jest napisane aby konsola miała wyłączony net przed i w zasadzie po graniu. Z jednej strony rozumiem a z drugiej - jeśli chce przegrać pliki z kompa na konsole, czy puścić film przez konsole po sieci, czy nawet tak jak tu podałeś aby zainstalować sobie youtube NoPSN - to jak to zrobić. Kiedy tą sieć mogę włączyć a kiedy nie. I ewentualnie coś można blokować na firewallu ? kiedyś widziałem jakieś adresy.
esc
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Lokalizacja: Krk
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 06.11.2018, 14:58

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez DawidB » 06.12.2018, 17:26

esc napisał(a):Próbowałem trochę z PSNPatch 2017.02/B taki znalazłem jako najnowszy. Zaznaczyłem i zainstalowalem 3 dostepne pluginy a także wg opisu umieściłem plik którego nie edytowałem na dysku - tylko czy jest jak sprawdzić czy to zrobiłem dobrze ?

Spróbuję webMANa skoro polecasz. Natomiast nurtuje mnie jeszcze takie pytanie. Ogólnie przy prawie każdym sposobie jest napisane aby konsola miała wyłączony net przed i w zasadzie po graniu. Z jednej strony rozumiem a z drugiej - jeśli chce przegrać pliki z kompa na konsole, czy puścić film przez konsole po sieci, czy nawet tak jak tu podałeś aby zainstalować sobie youtube NoPSN - to jak to zrobić. Kiedy tą sieć mogę włączyć a kiedy nie. I ewentualnie coś można blokować na firewallu ? kiedyś widziałem jakieś adresy.


Sprawdzić możesz wchodząc w PSNPatch czy pluginy są załączone.
Dlatego konsole najlepiej odłączyć po wszystkim od internetu bo jak ją znów włączysz, a ona będzie podłączona to wysyła dane do serwerów $ony. I tym to zwiększa się szansę na bana
Te apki NoPSN ściągniesz sobie z internetow. I instalujesz jak każde .pkg
Ale zawsze! się ukrywaj. Bo to zmniejsza banicję
Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.
Johann Wolfgang Goethe
Jeśli pomogłem kliknij w "łapkę" podziękuj (prawy górny róg)
Avatar użytkownika
DawidB
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 1560
Lokalizacja: na końcu
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy
Dołączył(a): 25.08.2015, 12:06
Firmware: REBUG 4.76.1 D-REX

Re: PORADNIK DLA ZIELONYCH PS3 HACK PL

Postprzez drasch » 18.12.2018, 19:14

Proboje wgrac na konsole CFW i podczas uruchamiania jakiejkolwiek strony na przegladarce internetowej pojawia mi sie blad 80710a06.
OFW 4.82, ustawienia sieci automatyczne, przy tescie polaczenia OK ale wola o update. Ktos wie jak sie moge z tym uporac?
drasch
Newbie
 
Posty: 6
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.11.2018, 22:36

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Sponsorzy

Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

© 2010-2024