podłaczanie ps3 pod internet..

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez chomik89 » 09.12.2011, 12:26

witam.. mam zamiar zaktualizowac swoje ps3 do najnowszego OFW i podłaczyc internet zeby grac przez siec.. mam pare pytan..

Mam internet radiowy ( w Pc podłaczona jest karta siecowa do ktorej wkreca sie kabel i antena wychodzi przez okno i sciaga sygnał z bloku obok) i zamierzam kupic router czy ten bedzie opdowiedni?

http://allegro.pl/router-wzmacniacz-wif ... 13086.html
i czy ciezko jest wszystko skonfigurowac aby mozna było grac przez siec .. mozecie podrzucic jakis dobry poradnik ? pzdr .
chomik89
Member
Member
 
Posty: 13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.09.2011, 08:44
Firmware: 3.55

Sponsorzy

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez blyoghurt » 09.12.2011, 15:15

Ten co podałeś się nie nadaje.
Pytanie, czy chcesz mieć internet po wi-fi? Czy wystarczy tylko po kablu? Jeżeli chcesz mieć bezprzewodowy, to będziesz musiał kupić albo jedno drogie urządzenie, albo dwa tańsze (w przypadku dwóch, powinieneś się zamknąć w cenie do 150zł, a przyzwoitej jakości sprzęt. Jeżeli jedno urządzenie, to o bliżej 200zł będzie wynosiło). Jeżeli wystarczy tobie internet po kablu, to wtedy cena spada do około 60zł.
Co do konfiguracji, to trochę jest z tym zabawy. Osobiście nie mam pojęcia gdzie szukać poradników, bo nigdy ich nie używałem 8-)
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez chomik89 » 14.12.2011, 00:13

chciałbym miec internet przez wifi.. i jak pisałes wyzej, jedno urzadzenie za około 200zł.. mogłbys mi przesłac jakis link z allegro takiego routera ktory by pasował? jakis w miare dobry ale za przyzwoita cene.. i zeby był kompatybilny z ps3 i internetem kablowym ktory mam( najlepiej jakbym była instrukcja jak go połaczyc z komputerem)..pozdr
chomik89
Member
Member
 
Posty: 13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.09.2011, 08:44
Firmware: 3.55

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez blyoghurt » 14.12.2011, 01:01

Np. http://allegro.pl/ovislink-airlink-g-duo-2-radia-wifi-acess-point-i1982359135.html. Jednak jego minusy to wi-fi w technologii B i G, a obecnie najnowsze urządzenia mają już N (prędkość przesyłania 7x większa. W praktyce dzięki N prędkości przesyłu to około 30MB/s, a G ma prędkość 4-5MB/s). Dodatkowo najnowsze routery mają trochę szybsze przesyłanie po kablu (10x szybsze), jednak np. PS3, czy starsze komputery tego nie wykorzystają.
Zaletą jego jest za to cena, która wynosi tylko 200zł.

Co do konfiguracji, to nie pomogę za bardzo, bo ja sobie zrobiłem na dwóch urządzeniach (drugie jest przymocowane do anteny). Jednak przydałby się do ustawienia tego ktoś, kto się zna trochę na komputerach, a w szczególności na sieciach.

Możesz jeszcze zapytać się sprzedawcy, może pomoże.

P.S. Wyślij też zdjęcie końcówki, która jest podłączona do komputera, bo z doświadczenia wiem, że ludzie czasem się mylą, jak o czymś technicznym mówią ;')
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez webster » 14.12.2011, 17:06

Jeśli internet masz do 50 Mb/s to bierz co kolega podał wyżej i ps3 i tak nie ma standardu N chyba że gdzieś u ciebie się czai nowy xbox 360 slim. A jeśli masz dysk sieciowy i ściągasz jakieś dane z niego to szukaj z N.
Pomogłem? Podziękuj przyciskiem Obrazek
Profil forum na facebook'u
Nie ma innego sposobu na downgrade z softów oficjalnych powyżej 3.55 jak użycie programatora(E3 Flasher, Progskeet).
Konsola z data code 1B lub wyższym = nieprzerabialna
Avatar użytkownika
webster
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 615
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 16:13
Firmware: CFW Rogero 4.30v2.05

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez chomik89 » 14.12.2011, 19:37

a jak szybki musze miec internet zeby mozna było grac bez problemow przez siec? (zeby nie było lagow)
chomik89
Member
Member
 
Posty: 13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 14.09.2011, 08:44
Firmware: 3.55

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez webster » 14.12.2011, 19:54

to zależy jakie rodzaje przepustowości oferuje twój operator. Ja kiedyś grałem na neo 2Mb/s i nie miałem lagów ale to tp i oni mają dobrą sieć szkieletową musiałbyś samemu sprawdzić.
Pomogłem? Podziękuj przyciskiem Obrazek
Profil forum na facebook'u
Nie ma innego sposobu na downgrade z softów oficjalnych powyżej 3.55 jak użycie programatora(E3 Flasher, Progskeet).
Konsola z data code 1B lub wyższym = nieprzerabialna
Avatar użytkownika
webster
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 615
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 16:13
Firmware: CFW Rogero 4.30v2.05

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez Em-Pi » 15.12.2011, 00:12

blyoghurt - a po co taki drogi sprzet?? I jaka konfiguracja. Ja podłączyłem pod modem i z tym sie namęczyłem router oczywiscie. Bo nie umiałem tego cholerstwa skonfigurowac ale się udało.

A sam router obecenie mam bele jaki i idealnie mi trzyma na PS bo w tescie było 7,6 MB. A konfiguracja pod PS ?? nie wiem ale ja włączyłem PS i samo sie skonfigurowało.Nic już nie robiłem ( procz tego ze dałem uzytkownika ,mail etc) ale PS sam wykryłmi siec. A musze dodać że mam dosyć daleko i prawie dwie sciany a rewelacja działa. A koszt tego routera nowego to chyba 45 zł...
Avatar użytkownika
Em-Pi
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.11.2011, 22:50

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez blyoghurt » 15.12.2011, 00:56

Em-Pi napisał(a):blyoghurt - a po co taki drogi sprzet?? I jaka konfiguracja. Ja podłączyłem pod modem i z tym sie namęczyłem router oczywiscie. Bo nie umiałem tego cholerstwa skonfigurowac ale się udało.

A sam router obecenie mam bele jaki i idealnie mi trzyma na PS bo w tescie było 7,6 MB. A konfiguracja pod PS ?? nie wiem ale ja włączyłem PS i samo sie skonfigurowało.Nic już nie robiłem ( procz tego ze dałem uzytkownika ,mail etc) ale PS sam wykryłmi siec. A musze dodać że mam dosyć daleko i prawie dwie sciany a rewelacja działa. A koszt tego routera nowego to chyba 45 zł...

O ile mnie pamięć nie myli, to masz TP-Link 340? Jeżeli taki, to nie jest to zły router i osobiście go polecam znajomym ;)
A taki drogi dlatego, że kolega nie ma modemu, a kabel jaki idzie, to taki jak od anteny TV. Teraz spróbuj podpiąć pod swój router antenę od TV, to zrozumiesz dlaczego tamten jest drogi ;)

W takim razie małe wytłumaczenie dla autora i ciebie. Autor potrzebuje router z odkręcalną anteną z gniazdem RP-SMA, oraz mającym funkcję WISP. Dodatkowo autor potrzebuje wpierw router, aby połączyć się z siecią przez WISP (u Em-Pi taką funkcję pełni modem), a później potrzebuje jakiś nadajnik Wi-Fi, czyli w praktyce drugi router. To urządzenie które ja podałem jest po prostu połączeniem dwóch routerów, dzięki czemu nie trzeba mieć dwóch puszek.
Poza tym, Em-Pi miałeś już skonfigurowane połączenie do swojego domu przez modem, więc wystarczyło tylko podłączyć router, aby rozdzielił i rozesłał dalej po Wi-Fi to łącze. W przypadku autora wszystko trzeba będzie skonfigurować w podanym wyżej Ovislinku (albo innym urządzeniu), gdyż wcześniej konfiguracja była na komputerze, a teraz w torze nie będzie on pierwszym odbiornikiem.
Co do PS3, to w tym przypadku podobnie, wystarczy je tylko włączyć i samo wszystko sobie ustawi.

Dlaczego więc podane przeze mnie urządzenie jest droższe? Gdyż są to tak naprawdę dwa routery w jednym, dodatkowo obsługuje WISP (wymagany), oraz posiada gniazdo RP-SMA, do którego będzie podłączona antena zewnętrzna.

Mam nadzieję, że rzuciło to trochę światła na całą sytuację ;)

@chomik89
Co do prędkości, to ważniejsze są pingi. Ja sam grałem na 256kb/s i wszystko działało idealnie. Oczywiście pingi miałem niski. A od czego one zależą? Od stanu sieci, od dostawcy, a czasem i od dnia. W praktyce do 50 gra się świetnie, do 100 można wybaczyć, a powyżej 200 już nie będzie się pro gamerem ;)
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez Em-Pi » 15.12.2011, 01:05

A no teraz już rozumiem. Musiałem coś zle ale bez zrozumienia przeczytać na szybko. No tak to się zgadza i ma o wiele więcej roboty. U mnie ten TP-Link sprawdza się rewelacyjnie razem z tym modemem ZTE Combo. Nie trace połączenia sieć działa jak ta lala :) elegancko tez na komórce ( nawet w ogrodzie mam zasięg)
Avatar użytkownika
Em-Pi
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.11.2011, 22:50

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez webster » 15.12.2011, 14:04

http://pingtest.net/ zajrzyj tutaj i sprawdź ping i określisz czy Ci wystarczy.
Pomogłem? Podziękuj przyciskiem Obrazek
Profil forum na facebook'u
Nie ma innego sposobu na downgrade z softów oficjalnych powyżej 3.55 jak użycie programatora(E3 Flasher, Progskeet).
Konsola z data code 1B lub wyższym = nieprzerabialna
Avatar użytkownika
webster
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 615
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 16:13
Firmware: CFW Rogero 4.30v2.05

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez blyoghurt » 15.12.2011, 15:37

Em-Pi napisał(a):U mnie ten TP-Link sprawdza się rewelacyjnie razem z tym modemem ZTE Combo. Nie trace połączenia sieć działa jak ta lala :) elegancko tez na komórce ( nawet w ogrodzie mam zasięg)

Ja sam też mam właśnie TP-Link, bo po prostu wtedy nie można było dostać lepszego (bardziej wypasionego) routera niż ten co mam. Co do zasięgu, to mam mniejszą antenę od ciebie (dokładnie to 3) i u dziadków po drugiej stronie drogi mam internet na telefonie - każdy dom jest oddalony około 5m od drogi - droga jednopasmowa, do tego chodniki i u mnie router jest po drugiej stronie domu. TP-Linki mają dość dobry zasięg :wink:
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez HABIBI » 15.12.2011, 18:50

Witam,
od tygodnia jestem szczęśliwym właścicielem "slimki 320g kmeaw",nie ukrywam poszedłem na łatwiznę ,wyszukałem sprzęcik "gotowca" (cfw,mm,gaia manager+kilka gier np:Bf3,U3,Gt5...).
Wszystko śmiga cacy,skonfigurowałem modem router wi-fi Huawei 583c z ps3.Pytanie jest takie,skoro granie przez neta odpada,to czy jest jakiś sens podpinać konsolkę pod int.?
Avatar użytkownika
HABIBI
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1543
Lokalizacja: Za miedzą
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy
Dołączył(a): 11.12.2011, 00:06
Firmware: PS4PRO OFW 5.03

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez iraslbn » 15.12.2011, 21:37

@HABIBI jeśli nie chcesz niechcący zaktualizować to wyłącz automatyczną aktualizację i nie wystawiaj ps3 na świat czyli 0 dostępu do sieci. Pamiętaj także o usuwaniu pliku aktualizacji z kopii gier.
Avatar użytkownika
iraslbn
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 1451
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
Dołączył(a): 20.05.2011, 07:59
Firmware: CFW3.55 KMEAW

Re: podłaczanie ps3 pod internet..

Postprzez blyoghurt » 15.12.2011, 23:02

Wg mnie nie ma sensu mieć cały czas podłączonej konsoli do sieci. Ja osobiście wyłączam połączenie z siecią i włączam tylko jak coś kopiuję.
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Następna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

© 2010-2024