Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Gotowe tutoriale, poradniki i odpowiedzi na F.A.Q.
  • Sponsorzy

Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez budman9 » 06.11.2013, 04:06

AKTYWACJA PLUGINÓW ZA POMOCĄ PRX LOADER NA CFW [CEX] [DEX]

Obrazek

Co to jest VSH PRX Loader?
Jest to homebrew wydany przez dewelopera user dzięki upublicznieniu kodu źródłowego Cobra USB, który pozwala na uruchamianie pluginów m.in. w tle. Oznacza to, że można używać pluginów podczas grania, oglądania filmu lub przeglądania XMB.

Wymagania:
4.46 FW CEX lub DEX
4.50 FW CEX lub DEX

1. Ustawienie VSH PRX Loader "automatycznie":
To jest bardzo prosta droga do ustawienia VSH PRX Loader. Musisz tylko pobrać i zainstalować paczkę z Brewology. Wybierz paczkę którą chcesz i zainstaluj jak zwykle z IPF.
*Proszę zwrócić uwagę na daty wydania (m/d/r) paczki gdyż prekompilowana wersja może nie zawierać aktualnych pluginów i wtedy trzeba dodać je manualnie. Linki do aktualnych pluginów na dole poradnika.

1a. Ustawienie VSH PRX Loader "manualnie":
Jest możliwość aby dodać inne pluginy lub zaktualizować obecne manualnie. Aby to zrobić musisz już mieć zainstalowany VSH PRX Loader. Plugin to nic innego jak plik .sprx i aby go użyć musimy go za pomocą menadżera plików w multiManie lub za pomocą FTP przenieść na dysk konsoli (tam gdzie trzymasz wszystkie pluginy) np do "/dev_hdd0/game/PRXLOADER/USRDIR/". Gdy .sprx będzie na miejscu musimy go dodać do listy pluginów edytując plik "plugins.txt" znajdujący się w "/dev_hdd0/game/PRXLOADER/USRDIR/" tak jak na zdjęciu:
Obrazek
Jeśli chcemy tylko zaktualizować już istniejący plugin to wystarczy nadpisać stary.

2. Uruchomienie VSH PRX Loader:

Na Rebug CFW:
Po pierwsze musimy zmodyfikować LV2. Aby to zrobić pobieramy najnowszą wersję rebug toolbox ze strony http://rebug.me/rebug-toolbox/ i instalujemy go na swojej konsoli. Uruchamiamy Rebug Toolbox (jeśli nie mamy CFW Rebug wyświetli się komunikat, że niektóre funkcje są niedostępne), przechodzimy do kolumny LV1 Patches i przy LV2 memory protection patch ustawiamy Enable (musimy to robić za każdym razem gdy uruchamiasz konsolę!). Teraz możemy uruchomić PRX Loader (musimy to robić za każdym razem gdy uruchamiasz konsolę!), powinno wyrzucić nas do XMB, jest to normalne i oznacza, że wszystko działa. Jeśli konsola się wyłączy lub złapie freez to oznacza, że coś jest nie tak z Rebug Toolbox, spróbuj uruchomić go ponownie. Teraz pluginy są aktywne.

Na pozostałych CFW:
Po prostu uruchamiamy PRX Loader za każdym razem gdy uruchamiamy konsolę, powinno wyrzucić nas do XMB, jest to normalne i oznacza, że wszystko działa. Jeśli konsola się wyłączy lub złapie freez to oznacza, że nasze CFW nie posiada LV2 memory protection Patch i musimy postępować tak jak przy Rebug CFW.

Wersja PRX Loader bez pluginów:
Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.


AKTYWACJA PLUGINÓW ZA POMOCĄ COBRA/ROGERO CFW 4.46

Obrazek

* Zaletą tego CFW jest to, że pluginy aktywują się automatycznie podczas rozruchu konsoli (to tylko jedna z wielu zalet :wink: )

Wymagania:
COBRA 7.00/Rogero 4.46 CFW
cobra-7-00-w-cfw-rogero-4-46-v1-00-t5682.html

1. Ustawienie Cobra/Rogero:
Jest to bardzo podobna czynność do ustawienia PRX Loader. Plugin to nic innego jak plik .sprx i aby go użyć musimy go za pomocą menadżera plików w multiManie lub za pomocą FTP przenieść na dysk konsoli do "/dev_hdd0", następnie tworzymy plik .txt o nazwie "boot_plugins.txt" i umieszczamy go także w "/dev_hdd0". Następnie edytujemy nasz plik .txt podając ścieżkę naszego pluginu np: "/dev_hdd0/webftp_server.sprx"

2. Uruchomienie pluginów:
Wszystkie pluginy uruchamiają się automatycznie podczas rozruchu systemu.


UŻYWANIE PLUGINÓW

FTP Server Plugin
Kiedy ten plugin jest uruchomiony możesz jednocześnie grać i przesyłać pliki przez FTP na konsolę. Aby tego dokonać uruchamiamy na PC nasz program FTP i odpowiednio skonfigurować połączenie:
* dla nazwy hosta wpisujemy IP naszego PS3
* dla nazwy użytkownika wpisujemy: anonymous
* jako hasło wpisujemy dowolne hasło
* jeśli musimy wpisać nr port to wpisujemy 21 (albo 8021 gdy 21 jest zajęty)
Przykład:
Obrazek

webMAN (Web Server) Plugin
Bardzo prosty plugin do użycia. Wymaga zainstalowanego multiMana i pozwala przeglądać pliki i montować gry zdalnie (gry muszą być w standardowych folderach GAMES na HDD konsoli i USB). Po prostu wpisz jako adres w swojej przeglądarce internetowej (PC, iPhone, iPad, smartfon) IP swojej konsoli. Aby się połączyć, wszystkie urządzenia muszą być w zasięgu tej samej sieci WiFi. Oto interfejs który zobaczysz po połączeniu:
Obrazek
Jest możliwe przeglądnie plików i ich pobieranie poprzez klikniecie na nie.

Jeśli wybierzesz przycisk [Game] możesz zdalnie montować swoje gry poprzez ich wybranie:
Obrazek

Po wybraniu gry, podążaj za instrukcją na ekranie:
Obrazek

Dzięki temu pluginowi możesz też w bardzo prosty i w bardzo szybki (2 sec) sposób wczytywać gry bezpośrednio z XMB. Funkcja ta działa lepiej na Cobra/Rogero CFW 4.46 z powodu automatycznego aktywowania wtyczek podczas rozruchu konsoli. Spróbuj i przekonaj się sam:
1. Pobierz: http://www.sendspace.com/file/f88ap9
2. Wypakuj archiwum.
3. Zamontuj dev_blind w ustawieniach multiMana lub użyj FTP Plugin aby dostać się do dev_blind
4. Zrób kopię oryginalnego category_game.xml w "dev_blind/vsh/resource/explore/xmb" i nadpisz go plikiem z archiwum.
5. Restart Ps3.
6. Jeśli używasz PRX Loader uruchom go.
7. Przejdź do kategorii sieciowych w XMB i uruchom przeglądarkę. Wciśnij :^: , przejdź do Narzędzia -> Potwierdzenie wyłączenia przeglądarki -> Wyłącz
8. Nowy folder "My Games" powinien pojawić się w kategorii Gry...

Będąc na Cobra/Rogero CFW za pomocą tego pluginu możesz także zamontowć:

Filmy Blu-ray w formacie ISO (/dev_hdd0/BDISO, /dev_usb000-1-2-3-6-7/BDISO)
Filmy DVD w formacie ISO (/dev_hdd0/DVDISO, /dev_usb000-1-2-3-6-7/DVDISO)
Podzielone pliki ISO (up to 16 segmens - my_title.iso.0 -> my_title.iso.15) for PS3 ISO, BD ISO and DVD ISO titles

Download: Opisane pluginy mają jeden plik .sprx i się w nim zawierają
Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.


Źródło poradnika: psx-scene.com
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667

Za ten post autor budman9 otrzymał podziękowanie od
Borygo77 (08.12.2013, 17:38)
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Sponsorzy

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez disp3ns3r » 06.11.2013, 15:53

Dobra. Poczytalem sobie. Tylko czy to sie rozni czyms od tego co bylo dotychczas? Czy bedzie sie wam chcialo bawic z tym aby montowac gry przez kompa czy fona? Wydaje mi sie ze MM i dysk zew jest wciaz lepszy niz zabawa z tym. No albo jak to bywa czegos nie rozumi po co to nam :-) o unikaniu bana do psn nie przwczytalem wiec dalej twierdze ze metody ktore sa starsze sa lepsze :-) takie moje zdania :P

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez Konr@do » 06.11.2013, 16:18

Załóżmy, że siedzisz sobie na forum na PC i przy okazji w coś pykasz. Parę kliknięć na PC i w każdej chwili zmieniasz grę bez wchodzenia do MM ;). To samo z XMB, nie trzeba już czekać, aż odpali się multiman, wyjdzie do menu... Włączamy ps3, wybieramy grę i pykamy :P Nie ma tu co porównywać, gdyż jest to po prostu tylko i wyłącznie wygoda.

Natomiast co do banów, to jedynym sposobem na jego uniknięcie jest Cobra Ode/Matrix.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez disp3ns3r » 06.11.2013, 16:52

A no takie wygody to tam wiesz :D Ja tam wolę swojego MM :D Co do "banów" , myślę , że jeśli jest klucz czy tam klucze z ich ODE to może będzie takie CFW i będziemy omijać tak samo ;)
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez budman9 » 06.11.2013, 16:55

Albo wlasnie ratujesz swiat w jakiejs grze a tu dzwoni kumpel i potrzebuje jakiegos pliku z dysku zew lub wew a Ty nie chcesz przerywac gry wiec co robisz? Laczysz sie z PS3 nie przerywajac gry i kopiujesz pliki :wink:

Sent from my HTC
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez disp3ns3r » 06.11.2013, 16:57

Ah :D Jak to dobrze nie mieć znajomych %-) Nie no jaja robię :D Ja bardziej czekam na CFW w stylu cobra ode , aby omijać tego bana ;) Już off'a nie robię tutaj ;) Może kiedyś mnie to skusi :D Dzięki za rady ;)
Jeśli moja odpowiedź ci pomogła naciśnij Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
disp3ns3r
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Dołączył(a): 24.02.2012, 20:06
Firmware: Habib 4.50
PSN ID: GratkaMessiego

Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez Konr@do » 07.11.2013, 18:32

CFW i tak nic tutaj nie pomoże, gdyż właśnie musi być to w formie sprzętowej. Na naszym dysku nie może być żadnych innych pliczków niż na OFW.

@edit

Spotkałem się z 2 problemami...

1. Plugin webMAN nie chce załadować mi się przy starcie systemu... Za każdym razem muszę odpalać prx loadera. Posiadam soft COBRA 7.00 w Rogero 4.46, najnowszą wersję prx loader'a oraz samego pluginu. Poprawny plik boot_plugins.txt wraz z pluginem dokładnie w dev_hdd0.

2. Po odpaleniu prx loader'a nie mogę normalnie wyłączyć konsoli (ekran się ściemnia i cały czas miga dioda). Tylko hard reset...

Jakieś pomysły?
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez budman9 » 09.11.2013, 03:41

Tylko webMAN się nie ładuje?
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez Konr@do » 09.11.2013, 06:47

Tylko webMAN'a mam wpisanego w boot_plugins.txt, gdyż zależy mi na uruchamianiu gier prosto z xmb.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez Borygo77 » 08.12.2013, 17:40

Zainstalowałem właśnie na Rogero 4.50 :) Wszystko działa pięknie! Dzięki budman! :)

-- 12.12.2013, 12:36 --

Panowie wrzuciłem do konsoli 4.46 z cobra żeby pluginy ładowały sie automatycznie ale niestety nie działa mi to :/
Kilka razy sie uruchomiło z automatu ale przeważnie musze sam wystartować prx loader bo inaczej nici z ftp w tle czy webmana.... U kogos jest podobnie ? Poradziłeś sobie Konrado.



Konrad jesli nadal masz problem to chetnie pomogę bo sobie poradziłem :P
Borygo77
Member
Member
 
Posty: 19
Lokalizacja: Wexford
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 04.07.2013, 06:04
Firmware: 4.50 v1.01
PSN ID: borygo77

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez Augus1234 » 05.01.2014, 14:43

Zainstalowalem plugins mam zakladke My Games a w niej folder ps3 wchodze sa gry nastepnie wchodze w gre i przekierowuje mnie do przegladarki , jak mam uruchomic gre z xmb (My Games)?
Augus1234
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 30
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Dołączył(a): 24.05.2013, 16:39

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez szczepan77 » 06.01.2014, 15:50

Zainstalowalem plugins mam zakladke My Games a w niej folder ps3 wchodze sa gry nastepnie wchodze w gre i przekierowuje mnie do przegladarki , jak mam uruchomic gre z xmb (My Games)?


Normalnie płytka ci sie powinna pokazac w XMB !?
Klikasz :x: i odpalasz...
Jeśli Pomogłem Kliknij Na Łapę ;)
Avatar użytkownika
szczepan77
Banned
Diamond Member
 
Posty: 483
Lokalizacja: Pandora
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Dołączył(a): 21.07.2013, 12:05
Firmware: REBUG 4.65 COBRA7.03

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez kamil2202 » 07.01.2014, 22:07

najpierw w przeglądarce musisz ustawić aby nie wyskakiwał monit o zamykaniu ( w ustawieniach przeglądarki).
A potem normalnie z xmb odpalisz
kamil2202
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 23.10.2012, 21:19
Firmware: 3.55

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez Augus1234 » 07.01.2014, 23:00

ustawialem w przegladarce wedlug poradnika , ale wywala mnie na strone , dobra pokombinuje jeszcze, drugie pytanie: jest moze plugin na dowolna muzyke podczas gry? i ile moge wgrac maxymalnie pluginow naraz ?
Augus1234
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 30
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Dołączył(a): 24.05.2013, 16:39

Re: Pluginy - Sposoby aktywacji/używania na różnych CFW

Postprzez budman9 » 08.01.2014, 04:27

Musisz zamknąć przeglądarkę i gra będzie tam gdzie zawsze :wink:
Wczoraj widziałem info,że już jest taki plugin z muzyką ale nie pamiętam nazwy. Poszukaj a jak nie znajdziesz to ja poszukam jak znajdę czas.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667

Za ten post autor budman9 otrzymał podziękowanie od
Augus1234 (08.01.2014, 19:34)
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Następna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

© 2010-2024