Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Konsole, urządzenia, sprzęt
  • Sponsorzy

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez marciniak » 20.12.2014, 19:52

Próbuj ale wątpię żeby takie coś się udało :wink: .
Nie pomagam na pw.
Avatar użytkownika
marciniak
Elite
Elite
 
Posty: 4184
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Dołączył(a): 27.11.2011, 16:48
Firmware: CFW.REBUG 4.80 COBRA

Sponsorzy

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez matts84 » 20.12.2014, 21:26

Chyba bez dysku możesz wejść w recovery, miałem jedną taką konsolę i wydaje mi się że bez dysku też dało się wejść w Recovery
4.76.1 REBUG LITE + PSNPATCH v2015.7/A

Za ten post autor matts84 otrzymał podziękowanie od
kulitom (21.12.2014, 01:49)
Avatar użytkownika
matts84
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 199
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Dołączył(a): 05.11.2011, 10:27
Firmware: 4.87.1 HEN

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez budman9 » 20.12.2014, 21:48

Konsola nie sformatuje dysku bez pytania, trzeba trzymać start+select przez 5sec żeby potwierdzić formatowanie.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667

Za ten post autor budman9 otrzymał podziękowanie od
kulitom (21.12.2014, 01:49)
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez NeedGaming » 23.12.2014, 13:48

No witam
co do mojej konsoli, działa pięknie już prawie pól roku, z dobrymi temperaturami.
Wszedłem tutaj jednak bo nie chcę zakładać nowego tematu, kupiłem ostatnio router i chciałem podłączyć wifi do konsoli, problem w tym że ona nie wykrywa punktu dostępu! router jest jakieś 2-3m od konsoli
Na innym forum poradzili mi żeby sprawdzić antenę, oglądałem parę angielskich tutoriali ale wolałbym żeby mi to ktoś wytłumaczył :)
Ma ktoś jakiś pomysł? :wink:
Avatar użytkownika
NeedGaming
Member
Member
 
Posty: 15
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 29.07.2014, 22:20
Firmware: COBRA HABIB

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez matts84 » 01.01.2015, 21:22

NeedGaming napisał(a):No witam
co do mojej konsoli, działa pięknie już prawie pól roku, z dobrymi temperaturami.
Wszedłem tutaj jednak bo nie chcę zakładać nowego tematu, kupiłem ostatnio router i chciałem podłączyć wifi do konsoli, problem w tym że ona nie wykrywa punktu dostępu! router jest jakieś 2-3m od konsoli
Na innym forum poradzili mi żeby sprawdzić antenę, oglądałem parę angielskich tutoriali ale wolałbym żeby mi to ktoś wytłumaczył :)
Ma ktoś jakiś pomysł? :wink:


Wewnątrz konsoli masz moduł Wifi, może jakieś połączenia stracił, w mojej FAT jest taki cienki czarny kabelek od anteny wifi
4.76.1 REBUG LITE + PSNPATCH v2015.7/A
Avatar użytkownika
matts84
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 199
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Dołączył(a): 05.11.2011, 10:27
Firmware: 4.87.1 HEN

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez kulitom » 05.01.2015, 13:18

Co do mojej konsoli z allegro - okazało się, że jest niezgodna z opisem. Była rozkręcana, brakuje śrubek, wystaje kabel z napędu, wyłącza się po minucie (w e-mailu sprzedawca pisał mi, że się nie wyłącza, bo go o to pytałem przed zakupem). Także będę kolejną osobą, która przestrzega przed zakupem ps3 na allegro. Zwrotu nie chciał przyjąć, ale tu się zaczynają już plusy. Zaproponował zwrot 100zł za konsolę i że mogę ją zatrzymać, więc się zgodziłem.
Konsola dawała czarny obraz i po minucie-dwóch wyłączała się w tryb stand by, natomiast potem można ją znów włączyć (nie trzeba przełączać włącznika z tyłu), tak więc wykluczam tu YLOD. Udało mi się wejść w recovery (tutaj konsola już się nie wyłącza sama, więc luzik), dlatego kupiłem dysk (dałem 70zł za używany 2,5" 80GB sata WD Scorpio), włożyłem go i w recovery wyskakuje mi info, żeby podłączyć pada. Później pożyczę oryginalnego pada i działam dalej. Sprawdziłem konsolę w środku i widać, że ktoś nieudolnie próbował naprawić/wymienić napęd. Sam napęd widać był rozkręcany, bo jest źle złożony. Taśma od napędu jest zniszczona (styki jakby wydrapane) i prawdopodobnie została na siłę wyciągnięta z płyty głównej konsoli. Uszkodzeń fizycznych nie widać, ale brakuje zacisku w tym slocie na płycie głównej konsoli. Obstawiam, że po normalnym włączeniu konsola daje czarny obraz i wyłącza się, bo nie widzi logiki napędu, albo ktoś źle wgrał soft.
Na razie nie jest źle, ale jak konsola ruszy po wgraniu CFW, to można będzie stwierdzić, że mam farta. No cóż, ostatecznie dużo za nią nie dałem, więc i tak nie ma co płakać, nawet jak nie zadziała. Wieczorem będę dalej z nią kombinować, a w razie kolejnych problemów napiszę już o tym w odpowiednim wątku.
kulitom
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 31
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.11.2014, 07:55

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez Longeret » 05.01.2015, 14:59

kulitom napisał(a):... No cóż, ostatecznie dużo za nią nie dałem, więc i tak nie ma co płakać, nawet jak nie zadziała. Wieczorem będę dalej z nią kombinować, a w razie kolejnych problemów napiszę już o tym w odpowiednim wątku.


Nie możesz przestrzegać innych przed zakupem konsoli z portali aukcyjnych. Zapłaciłeś tanio za sprzęt to i dostałeś sprzęt odpowiedni co do ceny, oszczędny płaci podwójnie. Ja swoją kupiłem na allegro za 450 zł przeszło dwa lata temu i konsola działała wyśmienicie i bardzo sobie chwalę sprzedającego.
Oczywiście to nie jest regułą, zarówno to że kupiłeś szmelc, tak jak i to że ja trafiłem na bardzo dobrą sztukę...
Obrazek
Obrazek

" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."
Avatar użytkownika
Longeret
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 401
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Dołączył(a): 20.11.2011, 09:33
Firmware: Habib 4.46 v 2.05

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez kulitom » 05.01.2015, 15:43

Zauważ drobny szczegół - konsola była NIEZGODNA Z OPISEM, więc nie wiedziałem, za co płacę. I tu jest moja przestroga, bo ludzie co innego piszą, a co innego dostaje klient. To że konsola była wystawiona jako uszkodzona, nie oznacza od razu, że sprzedawca może ci wysłać obojętnie w jakim stanie egzemplarz, chyba że o tym napisze w aukcji.
Druga sprawa to mi nie zależy na tym, żeby konsola natychmiast mi działała, więc kupuję szmelce jak ty to nazywasz. Mam duszę majsterkowicza i jara mnie rozkręcanie, rozkminianie co i dlaczego nie działa, dlatego nie boję się kupować takiego sprzętu. A jak coś mi ktoś sprzeda niezgodnego z opisem, to walczę o swoje. Przestrzegam jednak, bo nie każdy może mieć na to ochotę. Potem kupię jeszcze jedną taką konsolę i potem znowu jeszcze jedną i tak wydając ze 300zł sklecę jedną działającą, a przy okazji nauczę się naprawiania i konstrukcji/sposobu działania playstation 3. Jedna umiejętność więcej, takie 'level up' jak w grach, trzeba się rozwijać. Takie mamy możliwości w tych czasach, że to żaden problem. Istnieje mnóstwo forów internetowych do dzielenia się wiedzą.
kulitom
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 31
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.11.2014, 07:55

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez budman9 » 05.01.2015, 20:14

kulitom oczywiście "+" za chęci ale jak nie masz programatora i stacji do lutowania BGA to za dużo rzeczy w konsolach nie naprawisz.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez Longeret » 05.01.2015, 22:15

kulitom napisał(a):Zauważ drobny szczegół - konsola była NIEZGODNA Z OPISEM, więc nie wiedziałem, za co płacę. I tu jest moja przestroga, bo ludzie co innego piszą, a co innego dostaje klient. To że konsola była wystawiona jako uszkodzona, nie oznacza od razu, że sprzedawca może ci wysłać obojętnie w jakim stanie egzemplarz, chyba że o tym napisze w aukcji.
Druga sprawa to mi nie zależy na tym, żeby konsola natychmiast mi działała, więc kupuję szmelce jak ty to nazywasz. Mam duszę majsterkowicza i jara mnie rozkręcanie, rozkminianie co i dlaczego nie działa, dlatego nie boję się kupować takiego sprzętu. A jak coś mi ktoś sprzeda niezgodnego z opisem, to walczę o swoje. Przestrzegam jednak, bo nie każdy może mieć na to ochotę. Potem kupię jeszcze jedną taką konsolę i potem znowu jeszcze jedną i tak wydając ze 300zł sklecę jedną działającą, a przy okazji nauczę się naprawiania i konstrukcji/sposobu działania playstation 3. Jedna umiejętność więcej, takie 'level up' jak w grach, trzeba się rozwijać. Takie mamy możliwości w tych czasach, że to żaden problem. Istnieje mnóstwo forów internetowych do dzielenia się wiedzą.


No i potem sprzedaż taką konsolę i za chwilę pojawi się tutaj, bądź na innym forum wpis, że ktoś kupił tak poskładaną konsolę i coś nie działa. Jak dla mnie koło się zamyka...

Uszkodzone konsole mało kiedy zgadzają się z opisem... zresztą jak większość wystawionych przedmiotów w dziale "uszkodzone". Ten dział jest głównie dla przekrętów moim skromnym zdaniem...
Obrazek
Obrazek

" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."
Avatar użytkownika
Longeret
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 401
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Dołączył(a): 20.11.2011, 09:33
Firmware: Habib 4.46 v 2.05

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez kulitom » 06.01.2015, 01:33

Taki składak będzie działał dla mnie, nie mam zamiaru go sprzedawać. A jakbym sprzedawał, to bym napisał, co działa, a co nie. Jeśli ktoś po jakimś czasie będzie miał z nią problem, to jest rzeczą normalną, gdyż ps3 jak wiecie, to psujący się sprzęt i nic na to nie poradzimy. A na pewno nie sprzedałbym sprzętu z ukrytą wadą i w razie czego przyjąłbym reklamację. Programatory, stacje lutownicze itp. nie są mi potrzebne, bo taka usługa w razie czego nie jest dla mnie zbyt droga, także luzik. A ja się będzie dało zaoszczędzić na sprzęcie, to tylko dodatkowy plus.

Edit.
Podłączyłem pada, dałem opcję zaktualizuj i wyskoczyło mi info o włożeniu nośnika z oprogramowaniem 4.46 lub wyższym, także czeka mnie downgrade. No trudno, 100-200zł to nie majątek. Łącznie mnie ta konsola będzie kosztować max 300zł, także moim zdaniem to i tak dobry wynik.
kulitom
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 31
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.11.2014, 07:55

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez Longeret » 06.01.2015, 15:36

Kup sobie, bądź pożycz jakąś gierkę na płycie i zobacz jak się na tym gra wogóle... Wtedy będzie widać, czy wydane pieniądzę będą adekwatne do nabytego sprzętu...
Obrazek
Obrazek

" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."
Avatar użytkownika
Longeret
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 401
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Dołączył(a): 20.11.2011, 09:33
Firmware: Habib 4.46 v 2.05

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez budman9 » 06.01.2015, 17:26

Ciekawe tez czy wogóle można zainstalować te 4.46 lub nowsze :)
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez Szymek251 » 06.01.2015, 17:35

Możesz też spróbować wgrać cfw z ominięciem napędu ( bo chyba go nie posiadasz ) tylko 4.46 albo wyższy :wink:
Jeśli pomogłem to możesz podziękować :) ...
Avatar użytkownika
Szymek251
Elite
Elite
 
Posty: 1907
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 341 razy
Dołączył(a): 06.04.2013, 21:17
Firmware: OFW REBUG

Re: Okazjonalna Konsola z allegro. Warto było?

Postprzez kulitom » 07.01.2015, 11:50

Cycu1978 gdzie ja coś takiego pisałem?
Wolę nie próbować wgrywać CFW, bo mogę uszkodzić kości pamięci, jak się okaże, że było wgrane OFW, dobrze zgaduję? Lepiej zapłacić za downgrade?
Ostatnio edytowano 07.01.2015, 12:21 przez kulitom, łącznie edytowano 1 raz
kulitom
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 31
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 26.11.2014, 07:55

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

© 2010-2024