Nowy zielony użytkownik

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Nowy zielony użytkownik

Postprzez Stefczyn » 16.06.2018, 20:30

Witajcie.

Od kilku dni jestem posiadaczem konsoli PS3 którą zakupiłem na alledrogo (nigdy wcześniej nie posiadałem konsoli).
Poprzedni właściciel powiedział mi, że konsola ma wlutowany jakiś mod chip, Rebug oraz MultiMana i dzięki temu można wgrać grę i grać do woli, wszystko mi wytłumaczył jak uruchamiać gry i jak je wgrywać, wszystko świetnie działa bez żadnego problemu.

Konsola: PS3 FAT 500GB Model CECHK03
Wersja systemu: 4.66
Wersja systemu w MultiManie 4.66 [SC-35 I PL3] Cobra 7.00 compatible
Wersja MultiMana: 04.82.00
Nie wiem czy wszystkie dane jestem w stanie podać, ponieważ nie wiem gdzie szukać.

Mam jednak pytanie do doświadczonych forumowiczów, czy w tej konsoli powinienem zostawić wszystko tak jak jest, czy można bądź czy należy coś zaktualizować?
Poprzedni właściciel nie poinformował mnie kiedy dana przeróbka była robiona.
Podczas grania np. w SingStar wyskakuje mi komunikat abym zaktualizował system poprzez internet - czy powinienem to zrobić ?
Proszę o kilka dobrych rad na sam początek, na co mam uważać i czego nie robić żebym czasem czegoś nie popsuł :)

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Stefczyn
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 16.06.2018, 20:03

Sponsorzy

Re: Nowy zielony użytkownik

Postprzez DawidB » 16.06.2018, 22:42

Stefczyn napisał(a):Witajcie.

Od kilku dni jestem posiadaczem konsoli PS3 którą zakupiłem na alledrogo (nigdy wcześniej nie posiadałem konsoli).
Poprzedni właściciel powiedział mi, że konsola ma wlutowany jakiś mod chip, Rebug oraz MultiMana i dzięki temu można wgrać grę i grać do woli, wszystko mi wytłumaczył jak uruchamiać gry i jak je wgrywać, wszystko świetnie działa bez żadnego problemu.

Konsola: PS3 FAT 500GB Model CECHK03
Wersja systemu: 4.66
Wersja systemu w MultiManie 4.66 [SC-35 I PL3] Cobra 7.00 compatible
Wersja MultiMana: 04.82.00
Nie wiem czy wszystkie dane jestem w stanie podać, ponieważ nie wiem gdzie szukać.

Mam jednak pytanie do doświadczonych forumowiczów, czy w tej konsoli powinienem zostawić wszystko tak jak jest, czy można bądź czy należy coś zaktualizować?
Poprzedni właściciel nie poinformował mnie kiedy dana przeróbka była robiona.
Podczas grania np. w SingStar wyskakuje mi komunikat abym zaktualizował system poprzez internet - czy powinienem to zrobić ?
Proszę o kilka dobrych rad na sam początek, na co mam uważać i czego nie robić żebym czasem czegoś nie popsuł :)

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.


Drogi zielony użytkowniku :)
Skoro alledrogo takie drogie ....
Na początek to radzę poczytać :-)) Oprócz tego to nawet (tak podejrzewam) nie wiesz jak się ukryć aby bana nie wyłapać
Dodam, że możesz sobie konsole zaktualizować do najnowszego CFW ale tylko i wyłącznie przez nośnik USB
Należy pamiętać aby konsola nie była w tym czasie podpięta do internetu i żeby nie było żadnej płyty w napędzie. Proponuję jeszcze zaktualizować także wszystkie homebrew.
Wszystko czego potrzeba jest na naszym forum.
Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.
Johann Wolfgang Goethe
Jeśli pomogłem kliknij w "łapkę" podziękuj (prawy górny róg)

Za ten post autor DawidB otrzymał podziękowanie od
Stefczyn (30.06.2018, 13:16)
Avatar użytkownika
DawidB
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 1560
Lokalizacja: na końcu
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy
Dołączył(a): 25.08.2015, 12:06
Firmware: REBUG 4.76.1 D-REX

Re: Nowy zielony użytkownik

Postprzez Stefczyn » 17.06.2018, 06:17

Dziękuję za odpowiedź.
Czyli rozumiem, że aktualizuje do najnowszego CFW po czym aktualizuje wszystkie homebrew.
Zabieram się za przeszukiwanie forum i czytanie jak to zrobić ;)
Stefczyn
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 16.06.2018, 20:03

Re: Nowy zielony użytkownik

Postprzez DawidB » 17.06.2018, 12:56

Tak. Właśnie tak jak to zrozumiałeś :-)) ^_^
Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.
Johann Wolfgang Goethe
Jeśli pomogłem kliknij w "łapkę" podziękuj (prawy górny róg)
Avatar użytkownika
DawidB
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 1560
Lokalizacja: na końcu
Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy
Dołączył(a): 25.08.2015, 12:06
Firmware: REBUG 4.76.1 D-REX

Re: Nowy zielony użytkownik

Postprzez Stefczyn » 30.06.2018, 13:14

Wszystko już zrozumiałem.
Zainstalowałem najnowszego CFW Rebug 4.82.2 FULL (CEX) - instalacja przebiegła pomyślnie.
Doinstalowałem Rebug Toolbox, webMan'a oraz PSN Patch.
Zastanawiam się teraz tylko gdzie wgrać plik "psnpatch.cfg" ? i czy jest on potrzebny ?
Zastanawiam się czy mogę już założyć konto na Playstation Network ?
Podpowiedź mi kolego czy jeszcze muszę wykonać jakieś kroki aby dobrze ochronić się przed banem ?
Ostatnio edytowano 30.06.2018, 16:40 przez Stefczyn, łącznie edytowano 1 raz
Stefczyn
Newbie
 
Posty: 8
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 16.06.2018, 20:03

Re: Nowy zielony użytkownik

Postprzez Cyqor » 30.06.2018, 16:36

Stefczyn napisał(a):[...]
Wszystkie posty jakie czytam są z max 2012 roku i wciąż nie mogę się połapać w tym wszystkim, bardzo prosił bym cię o pomoc :)
[...]


To są daty napisania tych postów. Dat edycji-aktualizacji jako zwykły user chyba nie widzisz.
Większość jest aktualna, nawet te nie aktualizowane. Nie chwaląc się, poradnik dla zielonych aktualizowałem nawet ja sam, tak aby odpowiadał na większość pytań świeżego usera. Także można poczytać, być może dowiesz się czegoś nowego.

poradnik-dla-zielonych-ps3-hack-pl-t76.html

Na cfw można wgrać każde wyższe lub takie samo CFW, to również napisano w poradniku.
Po odpowiednich modyfikacjach, można wgrywać nawet niższe cfw. Więcej do poczytania tutaj: zmiana-cfw-co-jak-i-kiedy-qa-flag-downgrader-t9132.html

Na połączenie z internetem i PSN też są sposoby.

poradnik-instalacja-webmana-i-pluginow-cobra-cfw-t6493.html


Jeszcze co do sprzedawcy który sprzedał Ci konsolę. Ciekawe co za mod chip masz wlutowany, bo coś mi się to całości nie trzyma. No chyba że źle zrozumiałeś.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

© 2010-2024