Nie można uruchomić nowych gier przez webmana

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Nie można uruchomić nowych gier przez webmana

Postprzez xkuma95 » 07.02.2019, 05:16

hej! niedawno dostałam 'w spadku' przerobione ps3. Mam parę konsol, ale tą pierwszą dostałam używaną i przerobioną więc jestem trochę zagubiona. Konsola to ps3 slim i ma wgrane eh cobre ? i webmana/mmcm. Wgrane są jakieś gry pokroju fifa czy jakieś wyścigówki i z tego co zerknęłam to chodzą. Jednak chciałam wgrać inne, używałam jakiegoś tutoriala z yt i wgrałam grę 'nier' poprzez program FileZilla. I to było ok, gra pokazuje się na konsoli, jest okładka płyty, art w tle itp przy użyciu webmana. Niestety próba jej włączenia powoduje wyrzucenie mnie do głównego menu. Jeśli próbuję ją odpalić z głównego menu (gry -> moje gry -> playstation 3 -> nier) to konsola się zawiesza (inne, wgrane przez poprzedniego właściciela gry chodzą chociaż nie zawsze).Szukałam odpowiedzi w internecie, ale nie znalazłam nic przydatnego może tutaj ktoś pomoże? Pomyślałabym że coś jest rozwalone, ale skoro stare gry działają to chyba ja robię coś źle, mimo że w ciągu 2 dni obejrzałam chyba wszystkie możliwe tutoriale na youtube... :facepalm: widziałam też w jakimś poradniku że trzeba w ustawieniach gry zaznaczyć 'bd mirror' i 'internal' ale nic to nie daje, i sprawdziłam czy gry które działają mają to zaznaczone - też nie, więc problem chyba nie tkwi w tym :dash: dodam że próbowałam też wgrać grę z ps2 (dodałam znowu przez filezille, format iso) i dzieję się dokładnie to samo. :(
xkuma95
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.02.2019, 05:05

Sponsorzy

Re: Nie można uruchomić nowych gier przez webmana

Postprzez Cyqor » 07.02.2019, 16:38

Napisz jaką masz wersję firmware.

Ładowanie gier poprzez webmana tak wygląda: wybierasz grę i wyrzuca do menu. Potem grę odpala się tak jakby z płyty.

Jeśli gra nie działa to można przerobić na ISO, ale widzę, że w takim formacie wrzuciłaś gry. Może być też nie działająca kopia albo coś się wywaliło przy kopiowaniu. Spróbuj skopiować gry jeszcze raz w formacie ISO do folderu PS3ISO.

Ps: Spróbuj jeszcze włączyć te gry Multimnem tylko pamiętaj że do MM w napędzie musisz mieć fizycznie oryginalną płytę z dowolną grą.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Nie można uruchomić nowych gier przez webmana

Postprzez xkuma95 » 08.02.2019, 00:48

dziękuje uprzejmie za odpowiedź.
z tego co wyczytałam to konsola ma wgrany soft "rogero 4.82". Jednak w ustawieniach wisi "cobra 7.55 compatible" nie wiem czy to to samo czy coś innego :facepalm: Jeśli chodzi o używanie płyty z jakąkolwiek grą to z tego co wiem ta wersja tego nie potrzebuje (no i inne, wgrane przez starego właściciela gry konsola odpala z pustym napędem). mmCM pokazuje wersję ' 04.82.00 '. W formacie iso wrzuciłam grę z PS2 bo tylko w takim był, co do PS3 to grę mam z paroma folderami w środku i wszystkie je przerzuciłam (gra z ps2 to było gołe iso). Z inną gierką z ps2 udało mi się dojść do momentu w którym z głównego menu ją odpalam, pokazuje że mam stworzyć jakby kartę pamięci, nazwać ją i potem niestety jak przechodzi do odpalania to konsola się zawieszała :dash:


Napisano 3:32

Hej, szukam kogoś z Poznania kto oczywiście odpłatnie (lub w alkoholu czy innych produktach spożywczych xD) pomógłby mi 'ogarnąć' ps3 które dostałam. Jestem zielona w tym temacie, a nie mogę poradzić sobie z wgrywaniem nowych kopii zapasowych, tutoriale które znalazłam nic nie dają, a żaden wątek nie rozwiązuje mojego problemu ale podejrzewam że ktoś 'ogarnięty' szybko wyłapałby co się dzieje
xkuma95
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.02.2019, 05:05

Re: Nie można uruchomić nowych gier przez webmana

Postprzez Cyqor » 08.02.2019, 08:14

Napisałem że Multiman potrzebuje płyty po to, jakbyś chciała sprawdzić czy wstawka w ogóle działa właśnie Multimamen...

Jak masz grę w formacie "folderowym" to ją przerób na ISO. Czesto to pomaga przy webmanie. Jak to zrobić masz w dziale Poradniki.

I nie zakładaj kolejnego tematu w tym samym dziale...
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Nie można uruchomić nowych gier przez webmana

Postprzez xkuma95 » 08.02.2019, 13:58

no nic to przejde sie dzisiaj do sklepu i kupie jakas gierke. czy wtedy w ustawieniach trzeba zaznaczyc tylko na 'bd mirror'? co z external/internal?
xkuma95
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.02.2019, 05:05

Re: Nie można uruchomić nowych gier przez webmana

Postprzez Cyqor » 08.02.2019, 17:27

Kobieto, po prostu przerób grę na obraz ISO i spróbuj ponownie odpalić zamiast kupować grę żeby Multiman zadziałał....
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01

Za ten post autor Cyqor otrzymał podziękowanie od
venom52 (08.02.2019, 17:34)
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Nie można uruchomić nowych gier przez webmana

Postprzez xkuma95 » 08.02.2019, 18:24

anyway zakupiłam dzisiaj gierkę na ps3 (bardzo fajną swoją drogą udało mi się wyrwać) i tak jak gra z ps3 nie rusza to te z ps2 i owszem (płytka w napędzie). Czyli coś to dało x'D A teraz zabiorę się zgodnie z poradą za przerobienie tamtej na iso

// okej chyba za szybko się ucieszyłam. wprawdzie obie gry z ps2 odpalają i da się chwilę pograć ale konsola się wyłącza :v
xkuma95
Newbie
 
Posty: 7
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 07.02.2019, 05:05



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

© 2010-2024