Konsola nie widzi płyty

Konsole, urządzenia, sprzęt
  • Sponsorzy

Konsola nie widzi płyty

Postprzez chab » 08.04.2012, 12:57

Witam,

Mam następujący problem, po jakimś miesiącu bezczynności włączam sobie dzisiaj konsolę (mam slima) i widzę, że żadna gra z multimana się nie odpala, po włączeniu gry wychodzi do xmb albo czarny ekran. Wszystko do tej pory chodziło, nic nie mieszałem.
Zauważyłem, że może to mieć związek z płytą wsadzoną to napędu. Nie mam ikonki do gry uruchomienia gry z płyty, gdzieś zniknęła. Dodam, że nigdy nie grałem na grach z płyty, a sprzęt ma 3 miesiące. Nie wiem czy mi się wydaje czy było tak zawsze ale jak konsola zassa płytę, to po ok. 2 sekundach słychać jeszcze jakieś przerzucanie mechanizmu wewnątrz. To normalne jest? Jak sprawdzić czy wszystko w porządku z napędem, laserem, albo to coś innego. Kurde nowy sprzęt, ani razu płyty z Blue Raya nie odpalałem :(.

Dodam, że teraz wrzuciłem zwykłą płytę dvd i odpaliło bez problemu, ale jak włożyłem płytę z grą to nic się nie dzieje.

Dzisiaj spróbowałem włączyć jeszcze raz, płyta z grą wystartowała bo pojawiła się ikona, że można ją odpalić. Jednak po zarzuceniu innej gry przez multimana już niestety nie zakręciło. Następnym razem spróbuję najpierw odpalić grę z płyty, zobaczymy czy pójdzie. Mam nadzieję, że to tylko przykurzony laser.
chab
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 29.01.2012, 17:35
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Sponsorzy

Re: Konsola nie widzi płyty

Postprzez denwer » 10.04.2012, 23:55

Przykurzony laser na 99%. Jakby konsola była starsza proponowałbym rozkręcenie lasera i przeczyszczenie ale w twoim wypadku proponuję włożyć płytę czyszczącą (taką z maleńką szczoteczką na płycie). Powinno pomóc.
denwer
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.02.2012, 13:56
Firmware: 3.55

Re: Konsola nie widzi płyty

Postprzez chab » 11.04.2012, 20:14

Właśnie staram się załatwić taką płytę bo do BR to jakaś specjalna ma być podobno. Inny laser czy coś w ten deseń.
Jak dzisiaj znowu odpaliłem to widziała płytę, uruchomiłem grę tym razem z płyty i ruszyła, ale tylko sam początek i jak miało wgrywać dane gry to czarny ekran i nie mogło przemielić.
chab
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 29.01.2012, 17:35
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Konsola nie widzi płyty

Postprzez markol321 » 11.04.2012, 20:56

a może spróbuj z "fan testem " , 1.odłącz kabel zasilający od konsoli 2.przytrzymaj przycisk na konsoli od wyciągania płyty 3.podłącz kabel (przycisk dalej trzymasz) .ps3 będzie chodził przez chwile jak odkurzacz na maksa rozkręci wentylatory dzięki temu pozbędziesz sie części kurzu z wewnątrz
PS3 fat 160gb
Avatar użytkownika
markol321
Diamond Member
Diamond Member
 
Posty: 414
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy
Dołączył(a): 10.11.2011, 20:53
Firmware: CFW3.55 :)

Re: Konsola nie widzi płyty

Postprzez chab » 11.04.2012, 22:39

fan testa robiłem kilkukrotnie na samym początku, nie dało rady. Odkurzaczem nawet próbowałem wyciągać :)
chab
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 29.01.2012, 17:35
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Konsola nie widzi płyty

Postprzez denwer » 11.04.2012, 23:18

nie wiem kro ci takie coś powiedział że do BD ma być inna płyta czyszcząca. Laser laserem a soczewka soczewką. Przecież nie czyścisz lasera tylko soczewkę która skupia laser na płycie. Na twoim miejscu nie próbowałbym uruchamiać płyt na siłę ponieważ za każdym razem laser próbuje dostosować się do nowych warunków (nie sprzyjających dla niego) i za każdym razem podwyższa swoją moc aby przebić się przez zniekształcenia soczewki. A niestety to później przekłada się na żywotność lasera która drastycznie się skraca. Przeczyść zwykłą płytą czyszczącą, tylko broń boże nie psikaj nic na te włoski bo zniszczysz powłokę na soczewce (jedziesz na sucho).
denwer
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.02.2012, 13:56
Firmware: 3.55

Re: Konsola nie widzi płyty

Postprzez chab » 11.04.2012, 23:34

Wyczytałem gdzieś, że PS3 ma oddzielne oczka lasera do Blu-Ray i DVD. Inne położenia i taka normalna wyczyści tylko to do dvd.
chab
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 29.01.2012, 17:35
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Konsola nie widzi płyty

Postprzez omen0209 » 12.04.2012, 00:00

tak. mają ale nie wszystkie. Ja mam staruteńkiego Fata i ma laser dwusoczewkowy ale chyba nowsze modele mają jedną soczewkę tylko.
Soczewka mogła się również zarysować i to może być przyczyną problemu, jeśli płyta czyszcząca nie pomoże to pewnie będziesz musiał wymienić laser koszt to ok. 250-300zł.
omen0209
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 132
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Dołączył(a): 11.10.2011, 19:43
Firmware: Official Fimware
PSN ID: omen0209PL

Re: Konsola nie widzi płyty

Postprzez chab » 14.04.2012, 17:21

Kupiłem płytę czyszczącą DVD. Nie wiem czy coś dała, jakaś dziwna jest, raz startowała a raz nie. Generalnie bez poprawy.

Jak załączam po dłuższej przerwie, kilkuminutowej to widzi płytę z grą BR. Nawet gra wystartowała ale robił się zwis na demówce. To już nawet nie czarny ekrany tylko normalny screen freeze. Dało się wejść w ustawienia pada ale do zakończenia gry musiałem zrestartować. Potem już nie widzi płyty, aż odczekam jakiś czas. Kończą mi się pomysły.
Ciekawe czy jeszcze recovery menu coś może dać, ale chyba dane mi wykasuje z dysku, muszę poszperać, czy to bezpieczne dla gier.
chab
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 29.01.2012, 17:35
Firmware: CFW 3.55 KMEAW



  • Sponsorzy

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

© 2010-2024