Kilka pytan początkującego

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Kilka pytan początkującego

Postprzez Em-Pi » 23.11.2011, 17:32

Faktem jest że dałem ogłoszenie o sprzedaży tu na forum ale zastanawiam się mimo wszystko. Jeżeli mnie przekonacie to może konsole zatrzymam a karta grafiki do PC poczeka.

OK a wiec kilka pytan. Nie mam WIFI więc jak moge podłączyć ( mam neo 20MB) neta?? Tzn poprzez modem czy sam kabel z gniazdka starczy?? Serio nie wiem... Dodatkowo TV mam w innym pokoju więc bede biegał z kablem.

2 pytanie. Jak odkupie od kogoś gre dajmy na to z Allegro np. Battlefield Bad Company 2 to tak jak na PC nie pocisne już na sieci tak?? O ile ten ktoś grał...

3 ) pytanie...Na ten twardy dysk ( 320) giga moge np pozyczyć gre i zgrać ja na ten dysk a potem z tego dysku grać czy nadal oryginał musze mieć.

4) na najnowszej aktualizacji ( w piraty raczej bawic się nie bede) wszystkie gry pojda z psa3 i nie bedzie problemów?

5) Jest gdzies na sieci albo tutaj jakas wymiana grami??

6) No i generalnie co jeszcze można na tej konsoli robić....

Serio nie smiejcie się ale ja naprawde kompletnie zielony jestem.

Miałem kiedys PS2 na modbo chipie nagrywałem gry i smigałem ale to były inne czasy i nie ta konsola . Wole się upewnić i nie rozpakowywać konsoli niż potem załować bo rozpakowana konsola pojdzie od razu za mniejsze pieniądze jak mniemam.
Avatar użytkownika
Em-Pi
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.11.2011, 22:50

Sponsorzy

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez blyoghurt » 23.11.2011, 21:02

1 - Jeżeli nie masz wi-fi, to musisz puścić przez modem (choć lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie choćby zwykłego routera. Pomijam to, że dobry router wi-fi to cena około 60zł z przesyłką).

2 - W niektóre gry możesz grać zaraz po kupieniu, a w przypadku innych, aby zagrać przez sieć, będziesz musiał kupić specjalny kod (który kosztuje chyba 10 euro). Niemniej w singleplayer będziesz mógł grać bez problemów. Mówimy tu jednak tylko o przypadku, że gra jest używana i poprzednia osoba grała przez sieć.

3 - Nie. Aby to zrobić, musiałbyś mieć przerobioną konsolę, a twojej się na chwilę obecną nie da (choć wg mnie może wcale się już nie dać przerobić).

4 - Żadnych problemów.

5 - W bardzo wielu miejscach. Jednak ja osobiście nie podam adresów, bo wymieniałem się głównie ze znajomymi.

6 - Konsola, jak sama nazwa wskazuje - służy do grania :-)) Prócz tego możesz pochodzić po necie (ale przeglądarka jest słaba), pooglądać filmy w różnych formatach, w tym nagrane na płytach Blu-Ray.

Ogólnie ja bym nie sprzedał swojej - w tandemie z PS2 i znajomymi jest świetna zabawa ;)

Za ten post autor blyoghurt otrzymał podziękowanie od
Em-Pi (23.11.2011, 21:06)
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez Em-Pi » 23.11.2011, 21:13

blyoghurt napisał(a):1 - Jeżeli nie masz wi-fi, to musisz puścić przez modem (choć lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie choćby zwykłego routera. Pomijam to, że dobry router wi-fi to cena około 60zł z przesyłką).

2 - W niektóre gry możesz grać zaraz po kupieniu, a w przypadku innych, aby zagrać przez sieć, będziesz musiał kupić specjalny kod (który kosztuje chyba 10 euro). Niemniej w singleplayer będziesz mógł grać bez problemów. Mówimy tu jednak tylko o przypadku, że gra jest używana i poprzednia osoba grała przez sieć.

3 - Nie. Aby to zrobić, musiałbyś mieć przerobioną konsolę, a twojej się na chwilę obecną nie da (choć wg mnie może wcale się już nie dać przerobić).

4 - Żadnych problemów.

5 - W bardzo wielu miejscach. Jednak ja osobiście nie podam adresów, bo ja się wymieniałem ze znajomymi głównie.

6 - Konsola, jak sama nazwa wskazuje - służy do grania :-)) Prócz tego możesz pochodzić po necie (ale przeglądarka jest słaba), pooglądać filmy w różnych formatach, w tym nagrane na płytach Blu-Ray.

Ogólnie ja bym nie sprzedał swojej - w tandemie z PS2 i znajomymi jest świetna zabawa ;)


A możesz polecic jakis do Neo 20MB ( tylko cos mniej skomplikowanego do ustawiania tego wszystkiego) no i taki co pojdzie na inny pokój bez problemu. Ja wiem ze WIFI dobra sprawa dlatego już od pewnego czasu sie zastanawiam. Acha pamietaj że ja sporo sciągam i zależy mi abym nadal sciągał jak teraz max prędkoscia .


Co do gier na singla moge odkupić bez problemowo tak??

Bo tak na chłopski rozum kupić z 4 gry a potem się wymieniac z ludzmi... ( mowie o singlu w tym przypadku) zawsze taniej i wszyscy zadowoleni.Bo co jak co niektóre single sa na kilka godzin :/

No stoi zapakowana przy mnie ta konsola i mam dylemat niemożliwy...Generalnie nie mam jak grać bo coś mi sie stało z karta grafy i tu problem. Nie mam też za bardzo hajsu aby kupic ze 2 gry bo chyba bym ją odpakował... A pożyczyc gry za bardzo nie mam od kogo bo wiekszosc ma xboxy albo gra na PC.

No nic THX za odpowiedz. Jak do soboty nic nie ruszy w tej sprawie to konsole zostawie raczej.
Avatar użytkownika
Em-Pi
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.11.2011, 22:50

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez blyoghurt » 25.11.2011, 02:02

Jeżeli chodzi o router, to ja i wielu moich znajomych używamy firmy TP-Link (przed nią wielu miało inne firmy, w tym i ja). Routery działają sobie spokojnie bez żadnych problemów.
Mając neostradę masz dwa wyjścia - albo kupić router specjalnie dla neostrady, gdzie wtedy będziesz mógł wyrzucić modem, albo taki, który będzie wymagał modemu do działania (po prostu do modemu dochodzi kabel typu RJ-11 i taki obsługują routery ADSL, a z modemu wychodzi kabel typu RJ-45 i taki obsługują routery DSL). Główną różnicą w tym przypadku jest cena.
Najtańszymi rozsądnymi rozwiązaniami będą więc:
ADSL http://allegro.pl/tp-link-td-w8901g-router-wifi-neostr%20ada-netia-adsl-i1955081552.html
oraz
DSL http://allegro.pl/tp-link-router-wifi-dsl-tl-wr740n-upc-aster-wi-fi-i1942953782.html
Pierwszy nie wymaga modemu, więc odpada jedno urządzenie w torze (wg mnie jest to lepsze rozwiązanie), drugi natomiast jest bardziej uniwersalny i ma szybsze łącze bezprzewodowe.
Aby być dokładniejszym, to oba obsługują po kablu prędkość mniej więcej 100Mb, lecz pierwszy obsługuje po wi-fi tylko do około 20-21Mb, a drugi do 100Mb (wszystko zależy również od tego, czy urządzenia odbiorcze wykorzystają taką prędkość. Dla przykładu PS3 osiąga prędkości jak pierwszy router).
Co do mnie, to osobiście posiadam najwyższy model TP-Linka i jestem mega zadowolony. Jednak to wydatek około 200zł (choć drugi raz też bym go kupił, gdyż wszystko lepiej chodzi).

Jak już pisałem, singiel będzie chodził zawsze (przynajmniej nic nie wiadomo, jakoby miało by być inaczej).
Dla mnie jednak, siła PS3 tkwi w dwóch rzeczach - świetnej zabawie w gronie znajomych, przed jednym TV, oraz w grze przez internet.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić kilka gier i się wymieniać, choć niektóre gry w kilka osób można sobie zostawić. Do tego starsze gry są przeważnie dość tanie (do 50zł za używaną).

P.S. U mnie jako gry dla kilku osób podczas imprezy, najlepiej się sprawdzają:
- Mortal Kombat - 4 pady (w dwie osoby też można fajnie grać) i mordobicie na całego idzie nawet wśród osób, które pierwszy raz miały pada w ręku. Gra, która od dwóch miesięcy praktycznie nie stygnie podczas każdej imprezy!
- MotorStorm Pacific Rift - wyścigi w których można rozjechać przeciwnika gdy ma się większy samochód. Świetna zabawa dla lubiących ścigałki. Sposobem na wygraną jest albo dobra jazda, albo eliminowanie przeciwników (rozwalony przeciwnik zaraz wraca na trasę).
- Buzz! (różne wersje) - ostatnio wreszcie dorwałem tanio tą grę i trochę pograliśmy. Zabawa przednia, jednak wymagane są specjalne kontrolery zwane Buzzerami. Na szczęście pasują od PS2, a wtedy cena spada (ja osobiście kupiłem nowe za 25zł z przesyłką ;) ). A co to za gra? Teleturniej z pytaniami :D
- Bomberman Ultra HD - chyba każdy wie co to Bomberman ;) Gra w 4 osoby jest przednia. Jest to druga najpopularniejsza u mnie gra (zaraz za Mortal Kombat). Każdy nawet jak pierwszy raz gra na padach, to w miarę szybko łapie o co chodzi. Świetna grywalność - szczerze polecam. Uwaga mała - gra tylko do kupienia na Play Station Store, czyli przez internet!

Za ten post autor blyoghurt otrzymał podziękowanie od
Em-Pi (25.11.2011, 07:23)
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez Em-Pi » 25.11.2011, 07:31

Wielkie dzieki za wyczerpującą odpowiedz. Ja PS3 nie sprzedaje. Zostaje u mnie :)

Z tych routerów drugi podoba mi się bardziej. Na pewno któryś z nich wybiore wielkie THX.Co do gier cenowo jestem mile zaskoczony bo nowe gry idzie kupic nawet do 100 zł jakieś starsze ( rok,2lata) a ja chetnie pogram w takie tytuły jak Grid,Shift,Dirt na pewno w NHL-a i wiele innych na tv 42 cale ( inaczej jak na kompie 19 cali monitor heh)

A powiedz mi poprzez neta jakieś dema moge sciągać aby sprawdzić czy dana gra mi się spodoba tak jak to jest w Xboxie?
Acha i jeszcze takie głupie pytanie.

Da rade podłączyć klawe pod PS3?? Nie wiem jakąś przejsciówka czy coś. Mam znajomego który za chiny na padzie grać nie umie więc gdybym miał np PES-a ,Fife czy NHL to tylko klawa dla niego ( a wymiata na tym lepiej jak ludzie na padach)

Jeszcze raz dzieki bo teraz już wiem na czym stoje i nie opłaca mi sie sprzedawać PS3 a karta na razie może poczekać do konca roku kupie tą karte i zasilacz jakoś :D
Avatar użytkownika
Em-Pi
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.11.2011, 22:50

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez sacret » 25.11.2011, 07:47

Możesz ściągać dema do woli z PSN. Klawiature też bez problemu możesz podłączyć do PS3. Albo specjalne przejściówki (które niestety są drogie) i możesz każdą myszkę i klawiature podłączyć, albo specjalnie wyprodukowane klawiatury pod ps3.

Naprawdę niewarto teraz inwestować w PC. Poczekajcie trochę jak wyjdą nowe generacje konsol, wtedy coś się ruszy. Teraz płaci się horrendalne kwoty za karty grafiki, a różnica w wydajności między seriami jest minimalna. Dostajemy odgrzewane kotlety. A DX11 i inne bajery to już w ogóle piękne chwyty marketingowe %-)
Avatar użytkownika
sacret
Gold Member
Gold Member
 
Posty: 64
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Dołączył(a): 09.11.2011, 12:49
Firmware: 3.55

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez blyoghurt » 25.11.2011, 11:53

Praktycznie każde demo które wychodzi na XBox, to na PS3 też jest. Dostęp do sieci masz darmowy (w przeciwieństwie do płatnego XBox Live).

Co do klawiatury, to możesz podłączyć do pisania wiadomości, lecz w grach raczej nie będzie działała, więc takie ułatwienie odpada i zostaje tylko pad do grania.
Gry sportowe bardzo tanieją jak tylko wyjdzie nowsza wersja. Taką np. Fife 2010, czy 2009 można kupić nawet po 10zł.

Co do komputera, to z pewnością warto kupić jakiś dobry zasilacz, bo od niego zależy życie całego komputera. W sumie to zasilacz i po nim płyta główna są najważniejszymi elementami i na nich nie można oszczędzać. Dobre firmy to np. Seasonic, Corsair, Enermax, Antec, Be Quiet!, Cooler Master, XFX i inne o których zapomniałem (oczywiście nie mówię tu o niskich seriach, jak np Corsair GS, VX, Enermax NAXN, Be Quiet! Pure Power i podobne). Dobry zasilacz nawet w czasie burzy pomoże uratować resztę podzespołów, gdzie przy tanim by się po prostu wszystko spaliło.
Co do karty graficznej, to po nowym roku wychodzą nowe karty graficzne i starsze pewnie stanieją. Choć teraz już są bardzo tanie. Np. z tańszych, a wciąż dobry, to taki AMD HD5770 to to samo co HD6770, a kosztuje poniżej 300zł. Mocniejsza to 5870 i dalej nVidia GTX560 (lepsza wg mnie od wersji TI). Są to wg mojej opinii najlepsze karty za rozsądną cenę. Osobiście posiadam HD5770 i na maksymalnych detalach grałem np. w Crysis 2, czy Deus EX Human Revolution (wraz z maksymalnym antialiasingiem, czyli MLAA x16 8-) ).
P.S. Akurat bardziej siedzę w temacie komputerów niż konsol, a swoją kartę graficzną wybrałem taką a nie inną dlatego, że miała najlepszy stosunek mocy do ilości pobieranego prądu.
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez Em-Pi » 25.11.2011, 19:04

Be Quiet - własnie mam na oku cena chyba 270 zł za 530V i karte 550 Golden sample za 535 zł w proline... Ewentualnie wezme 560 ale ja tylko Nvidia z kolei.
Avatar użytkownika
Em-Pi
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.11.2011, 22:50

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez blyoghurt » 25.11.2011, 22:23

Ten Be Quiet!, to pewnie seria Pure Power L7? Akurat nie jest to za dobry zakup wg mnie. Sam zasilacz lubi padać częściej niż inne. Nie bez powodu są one wyjątkowo tanie.
Jeżeli chodzi o cenę około 270zł, albo troszkę więcej i moc około 530W, to wg mnie lepiej by było kupić coś takiego jak:
- XFX Core Edition 550W - osobiście nie miałem z nimi do czynienia, ale ludzie je sobie chwalą. Podobno są na podzespołach Seasonic'a, ale nie pamiętam, czy dokładnie ta seria.
- Seasonic S12II 520W -u mnie w komputerze mam jego słabszego brata (wersja 430W) i jestem w pełni zadowolony. Swego czasu ciągnął kartę graficzną pobierającą ponad 110W i procesor o mocy 125W, niemal nie grzejąc się przy tym. Jego zaletami jest wysoka moc na linii 12V (głównie ona zasila wszystkie urządzenia), pomimo małej mocy łącznej. Dla porównania, mój 430W wystarcza do komputerów, gdzie czasem nie wystarczą inne zasilacze o mocy 500W (ma niemal taką samą moc na linii 12V jak brata Enermax Modu 500W). Dodam jeszcze, że Seasonic jest jedną z najlepszych firm na świecie produkujących zasilacze. Większość Hi-Endowych zasilaczy innych marek jest produkowana właśnie przez Seasonic.
- Seasonic M12II 520W - to samo co wyżej, tylko z odpinanymi kablami i trochę cichszy jednocześnie (prawdopodobnie dzięki temu, że kable są odpinane, a dzięki temu inaczej zaprojektowane wnętrze). Jeżeli ja miałbym wybierać, to właśnie na tego bym się skusił.
- Cooler Master Silent Pro M500 - dość mało jeszcze popularne zasilacze, ale bardzo dobrej jakości, oraz wyjątkowo ciche. Dodatkową zaletą tego są również odpinane kable (wersja bez odpinanych kabli ma je dość krótkie i dlatego nie polecam). Awaryjność ich jest jedną z najniższych.

Jeszcze tylko wytłumaczę dlaczego proponuję trochę droższe. Po pierwsze zasilacze te są cichsze, mniej awaryjne, mają dłuższe (i przeważnie odpinane) przewody, oraz dzięki nim komputer zużywa mniej prądu. Ostatnia kwestia może jest trochę zaskakująca, ale jednak prawdziwa. Chodzi w tym przypadku o tak zwaną sprawność zasilacza - idealny zasilacz ma sprawność 100%, czyli oddaje tyle prądu, co pobiera z gniazdka. Im mniejsza sprawność, tym musi więcej pobrać, aby tyle samo oddać. W praktyce oznacza to, iż zasilacz ze sprawnością 100% aby zasilić komputer pobierający 100W, potrzebuje tylko 100W z gniazdka, natomiast zasilacz o sprawności 50% już potrzebuje 150W, gdzie 50W jest przerabiane na ciepło - czyli same straty. Podane przeze mnie mają ponad 80%, podany przez Ciebie o ile dobrze pamiętam, tylko 73%.
Co do hałasu, jaki generują, to ja nie jestem akurat dobry do mówienia o tym, gdyż jestem cichofilem i słyszę każdy szum, ale brat często próbuje włączyć mój komputer, kiedy ten jest już włączony (mam poodłączane wszelkie diody i światełka na obudowie).

A jeżeli chodzi o kartę graficzną, to ja bym dopłacił do tej 560, gdyż wydajność jest duuużo wyższa niż w przypadku 550. Może tylko model wyższa jest, ale wydajność jest kilka klas wyżej ;)

P.S. Dlatego tak się rozpisuję, bo staram się wytłumaczyć moje decyzje, oraz mam nadzieję, że może ktoś inny też to czyta i jemu również pomoże ta wiedza :P

Za ten post autor blyoghurt otrzymał podziękowanie od
Em-Pi (25.11.2011, 22:52)
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez Em-Pi » 25.11.2011, 22:59

No u mnie własnie chodzi o kase... Chce kupić w miare dobrze ale też za wiele kasy nie mam na to wszystko mimo że pracuje. Mam sporo innych wydatków więc troche dorabiam na "fuchach" Licze że może przed swietami troche promocji lub małych obniżek będzie ( w proline zwkle sa takie) na pewno te zasiłki wezme pod uwagę. Bo jak bede mógł dać te 320 zł za zasiłkę to szczypać się nie bede i wezme porzadny sprzet.

Co do kart to własnie nad tą myslę intensywnie

http://www.proline.pl/?p=GAINWARD+GTX550TIGS

ewentualnie dopłacic i własnie tą wziasc..Bo reszta tych 560 już za droga...:(

http://www.proline.pl/?p=GAINWARD+GTX560 ( w dodatku gra Batman heh)

-- 26.11.2011, 19:48 --

Yyy ludziska bo teraz czytam i wszyscy macie PS3 pod siecią...Rozumiem że aby zagrać w sibgla nie musze mieć podpietego pleja pod siec??
Avatar użytkownika
Em-Pi
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.11.2011, 22:50

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez blyoghurt » 26.11.2011, 21:26

Co do karty, to ja osobiście bym celował w coś innej firmy. Dobrą renomę co do kart ma MSI, ale ceny wyższe. Na dzień dzisiejszy trochę taniej dostanie się Asusa ASUS GTX560 1024MB 256bit PCI-E OC DirectCU II. Jest to dość fajna karta, po OC firmowym i z dość dobrym chłodzeniem DirectCU II (miałem kiedyś podobną i wypadała bardzo dobrze. Awaryjność też niewielka, mimo opinii innych - po prostu jest ich najwięcej sprzedawanych, więc najwięcej się psuje, ale procentowo wypadają bardzo dobrze). Według mnie jest lepszym wyborem niż podana przez ciebie. Dodatkowo Gainwardowi nie wierzę, odkąd tą firmę przejął PALIT.

Co do zasilaczy, to cenę dałoby się zbić, jakby poszukać jakiegoś na allegro. Często są one sprzedawane z gwarancjami w ogólnokrajowych sklepach, jak Komputronik, ProLine, Agito, ESC.pl, czy podobne, a ceny lecą na łeb na szyję ;) Warto obserwować licytacje, gdyż da się wtedy dorwać świetne okazje przeważnie (jak np. ostatnio Thunderbolt PLUS 800W Gold za 460W, czy Corsairy HX 620W, które przeważnie chodzą poniżej 200zł, a nowe kosztują ponad 400zł. Te zasilacze naprawdę bym polecał).
Na szybko znalazłem takie aukcje, ale oczywiście można poszukać i niekoniecznie znajdzie się pierwszego, czy drugiego dnia. Ja sam, wraz z bratem kupowaliśmy od zawsze zasilacze na allegro.
http://allegro.pl/zasilacz-corsair-520w-cmpsu-520-hxeu-i1959818576.html - trochę starsza już konstrukcja. Dzięki temu modelowi Corsair stał się tak sławny jak jest dzisiaj.
http://allegro.pl/silverpower-seasonic-500w-sp-ss500-gwarancja-i1954805644.html - są one niemal bliźniacze do serii SS Seasonica (chyba najniższa seria Seasonic), tak więc jakość powinna być dość dobra. Zasilacze może nie popularne, ale znalazły uznanie wśród posiadaczy i testerów. Zaletą ich jest wręcz śmieszna cena jak za zasilacz.
http://allegro.pl/modularny-cooler-master-silent-pro-m500-cichy-gw-i1956627525.html - tańszy od nowego o 150zł, mając jeszcze ponad pół roku gwarancji.
http://allegro.pl/zasilacz-seasonic-sea-sonic-600w-ss-600ht-okazja-i1952776627.html - niby Seasonic 600W w cenie 200zł, ale jakbym miał kupować tej firmy, to jednak bym celował przynajmniej w serię S12 II. Seria SS jest dużo tańsza, ale ma kable bez oplotu i niższe moce na poszczególnej linii (np. 500W ma taką samą moc na linii 12V, co S12 II 430W).
http://allegro.pl/xfx-core-pro-850w-1-linia-12v-bez-ceny-minimalnej-i1945395926.html - licytacja, gwarancja, na chwilę obecną dość niska cena. Ja osobiście próbowałbym upolować tego ze względu na gwarancję, jednak znów ma on sprawność około 80-82%, czyli nie jest idealnie (osobiście celowałbym w takie co mają od 82% w górę, ale ten też nie wypada najgorzej).
W praktyce im zasilacz ma większą moc, tym dłużej jest niesłyszalny, gdyż nie jest obciążony za mocno. Dla przykładu mój zestaw, czyli Phenom II X4, AMD 5770, 4x DDR2, dwa dyski, nagrywarka, kilka wentylatorów, karta dźwiękowa na PCI-E i trochę podłączonych urządzeń pobiera w spoczynku poniżej 100W, a pod dużym obciążeniem w okolicach 200-250W. Teraz używam zasilacza 430W, bo jest wystarczający, ale czasem przyspiesza wentylator, gdy coś koduje, albo gram. Dlatego do takiej konfiguracji (która jest dość prądożerna mimo wszystko (procesor ma 125W) proponowałbym zasilacz około 500W.

P.S. Niestety trafiam przeważnie na pracodawców, którzy co miesiąc płacą mniej... :| Więc znam podobny ból.
Avatar użytkownika
blyoghurt
Platinum Member
Platinum Member
 
Posty: 161
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy
Dołączył(a): 06.09.2011, 09:57
Firmware: CFW 3.55 KMEAW

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez Em-Pi » 26.11.2011, 21:56

aLLEGRO ODPADA( DZIEKI ZA LINKI) ALE MOZE JAKO JEDYNY NIE POSIADAM TAM KONTA ( JAK COS KUPUJE TO POPRZEZ KUMPLA) Sooorrryyy caps . Mnie głosnosc nie przeszkadza. Moj obecny komp tak działa głosno ze masakra jest :D

A dodatkowo Ci powiem że ( moge foty zrobić) mam na procu C2Duo połozony tylko radiator z wentylem ( bez pasty bez niczego tylko połozony na procku ( nie umiem do płyty przypiąc bo piny posżły czy jak sie to nazywa) i działa na maxa w strecie ma 60 stopni :D autentycznie haha ( jak było oki miał 32 około) to tez idzie do wymiany bo bede miał za małe pienbiadze płyte i na płycie I5 . Za grosze. A darowanem koniowi nie patrzy sie w oczy bo raptem to bedzie góra 350 zł. ( dlug ma koles u mnie) A reszte mam czyli ramy nagrywarke, bude, 3 dyski ( w sumie jeden terabajt) wiec nic wiecej do szczecia mi nie trzeba jak dobrej karty i zasiłki. A serio chce zainwestowac w kompa bo znowu 2-3 lata sobie pogram w darmowe gry ( wiadomo o co chodzi) na PS3 bede kupował oryginały ( ale używane) Zreszta na PC tez kupuje oryginały ale to albo gry typu Grid, NHL ( ostatnie niestety 09) Oraz Battlefield . ( siec COD mnie nie kręci bo uważam że to dla małolatów gra) Nie obrażając nikogo . ( ale 70 level w codmw2 zrobiłem w 3 tyg) bez starania się. BC bardziej wymagające i bardziej trzeba wspołpracować etc etc.

Zreszta mało wiedza ci że modernizacja co 3 lata etc etc...Tak było ale kiedyś...Gry nie maja już tego postepu...Ile mozna wyciskac z silników gier...Fakt BC3 poszedł z forsbite 2 na maxa ale to na razie chyba wszystko na co najmniej 2-3 lata...I tak w sumie spoooro gier lata na Unrealu a ten silnik jest taki że pojdą karty 8800 gt na maxa...
Avatar użytkownika
Em-Pi
Silver Member
Silver Member
 
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 22.11.2011, 22:50

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez devill4 » 09.12.2011, 19:30

to ja się też podepnę bo mam kilka naprawdę "zielonych" pytań :D
na święta będę miał konsolę oczywiście od razu idzie pod cfw 3.55 lub przynajmniej ofw 3.55

1. Jakie gry w sensie oryginały pójdą mi na 3.55? bo chce kupić parę hurtowo ale nie wiem czy warto skoro mogą wymagać lepszego softu...jest jakaś lista gier wraz z wymaganym oprogramowaniem?
chodzi mi o np nfs hot pursiut GT5 Battlefield Bad Company 2

1.Turning Point: Fall Of Liberty
2. FIFA 10
3. DarkSector
4. TOM CLANCY'S RAINBOW SIX VEGAS 2
5. Tony Hawks Project 8
6. Gran Turismo 5 Prologue
7. UFC Undisputed 2009

2. czy instalując gry ściągnięte a które do odpalenia potrzebują płyty to musimy mieć jakąś płytę z ori grą byle jaką byleby była?
devill4
Member
Member
 
Posty: 14
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 09.12.2011, 14:16
Firmware: cfw rebug 4.80

Re: Kilka pytan początkującego

Postprzez budman9 » 09.12.2011, 23:56

NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Następna strona


  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

© 2010-2024
cron