Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Jeśli nie wiesz gdzie napisać temat
  • Sponsorzy

Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez szafarz » 07.12.2016, 00:54

Witam, z góry przepraszam za głupie pytanie ale z konsolami dopiero zaczynam zabawę.
Różne rzeczy czasami robię np. cały ROM do telefonu czasami przerabiam apki ale z tym sprzętem nie miałem do czynienia.
Kupiłem dla dziecka PS3 Cech-2504b, data code 0C oprogramowanie 3,55 podobno przerobiona jak to sprawdzić czy to jest OFW czy CFW?.
Tak szukam ale na forum nie znalazłem bezpośrednio tematu a w samej konsoli nie widać.

Jak już zacząłem to spytam co najlepiej z doświadczenia wgrać dla dziecka by miał największe możliwości i stabilność działania.
Avatar użytkownika
szafarz
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 02.12.2016, 21:35

Sponsorzy

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez t212ruman » 07.12.2016, 08:47

Z tego co Piszesz to nie jest,ma wgrane OFW3.55 które daje możliwość wgrania dowolnego CFW,polecam poradnik-instalacja-webmana-i-pluginow-cobra-cfw-t6493.html
Avatar użytkownika
t212ruman
Moderator
Moderator
 
Posty: 942
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy
Dołączył(a): 05.11.2014, 21:24

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez Konr@do » 07.12.2016, 09:25

A ja do tego również zalecam zapoznać się z tym tematem:

Kod: Zaznacz cały
Uwaga! Materiał widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. Kliknij tutaj aby zobaczyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez szafarz » 07.12.2016, 11:26

Ok, dziękuję jestem w pracy i zgłębiam temat a PS nie mam przy sobie.
Z tego co przeczytałem dotychczas to można też sprawdzić jak jest odblokowana w menu GAME pojawi się app_home i Install Packages, jak tego nie ma to jest OFW.
poradnik dla zielonych czytam ale szczerze zbyt rozwleczony temat z spisem od lat, jak już czegoś nie stosujemy to nie powinno tam tego być wprowadza niepotrzebny zamęt.
Drugie to kieruje nas to rusz do kolejnego tematu który z opisów nie jest konieczny lub przy nowym FW całkowicie zbyteczny.
Można by coś napisać w skrócie lub opisał łopatologicznie prosto instaluj pierw 3,55 CFW potem zainstaluj toggle_qa.pkg następnie ... itd.
Tak to prowadzi nas od wątku do wątki i tak stanąłem na tym, że mam zainstalować pierwsze 3,55 CFW potem najlepiej zainstalować toggle_qa.pkg i w tym momencie stoję w miejscu.
Nie wiem jakie CFW wybrać? tak jak kolega podesłał Rebug podobno najlepszy, jakie dodatki do tego zainstalować? niby też jest. Nic walczę z tematem teraz teoria ale no ale szukam czegoś podanego na tacy.
Wiem wiem szukasz szukaj dalej a znajdziesz a nie można by tak krok po kroku.
Ja jak robiłem jakiś temat na instalację ROMu to staram się opisać jak dla przedszkolaka np.
http://forum.android.com.pl/topic/15764 ... energy-pl/
lub
http://forum.android.com.pl/topic/28714 ... 00mb-root/
tak by każdy mógł zacząć nawet ten co ma pierwszy raz w ręku telefon.
Wiadomo dla tego co wgrywa to na co dzień zbędny opis można zawrzeć to było w 3 punktach wgraj to to i to gotowe.
Da laika czarna magia, dla mnie PS obecnie czarna magia bo nie jest to krok po kroku z jedną linią za którą podążam a link który odsyła do kolejnego tematu a tam kolejny.

Jak ktoś ma do takiego laika w tym temacie cierpliwość to chętnie skorzystam z pomocy, dziękuję.
Avatar użytkownika
szafarz
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 02.12.2016, 21:35

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez Konr@do » 07.12.2016, 12:14

Bo tu w sumie nie ma co tłumaczyć. Poradnik dla zielonych Ci podałem, abyś ogólnikowo zapoznał się z tematem PS3.

Instalujesz tylko najnowszego rebuga rex, webmanmoda, może multimana jeszcze do tego i to wszystko.
Obrazek

Za ten post autor Konr@do otrzymał podziękowanie od
szafarz (07.12.2016, 15:24)
Avatar użytkownika
Konr@do
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
[*] R.I.P. 27.08.17 [*]
 
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraina Darmowych Linków
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Dołączył(a): 14.07.2011, 22:52
Firmware: Habib 4.46 Cobra
PSN ID: Konrado 359

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez szafarz » 07.12.2016, 13:12

To znaczy, że instaluję CFW 3,55 a po tym toggle_qa.pkg czy od razu rebuga. Z opisów widzę, że toggle qa jest przydatne.
Dopiero na toggle_qa.pkg instaluję rebuga z tego wątku http://ps3-hack.pl/forum/poradnik-instalacja-webmana-i-pluginow-cobra-cfw-t6493.html i dodatki?.
Może być tak, że nie ma to znaczenia bo rebug zawiera wszystko co potrzebne ale tego w poradniku nie pisze.
To jest właśnie to o czym pisałem poradnik do poprawienia prowadzi do tematów które były lata temu na starym firmware to proponuje instalację jakiegoś dodatku który teraz już nie wiemy czy jest wymagany czy nie. Nie piszę, że jest zły bo niby wszystko jest", jest tylko zbyt obszerny mało w nim dopasowania do obecnego FW i pluginów.
Avatar użytkownika
szafarz
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 02.12.2016, 21:35

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez budman9 » 07.12.2016, 15:17

Ehhh...
Na to 3.55 co masz instalujesz najnowszy rebug a na nim najnowszy toolbox. Wchodzisz do toolboxa i sprawdzasz czy QA jest "enabled". Następnie (dalej w toolbox) włączasz Cobrę i aktywnujesz webmana. Następnie już w menu głównym konsoli instalujesz najnowszego multimana i jak chcesz grać online to obecnie SEN Enabler będzie dobrą opcją żeby zrobić spoof. Co i jak i gdzie masz na forum w tematach podanych wyżej.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667

Za ten post autor budman9 otrzymał podziękowanie od
szafarz (07.12.2016, 15:24)
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez szafarz » 07.12.2016, 15:23

Ok dziękuję teraz prosto i czytelnie, jeszcze tylko jedno przez recovery czy z menu tak z doświadczenia która opcja.
Avatar użytkownika
szafarz
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 02.12.2016, 21:35

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez budman9 » 07.12.2016, 15:30

Zrób z XMB (menu) a jak wywali błąd to recovery.
NOR/NAND Downgrade service in Ireland (+353)877166667
Avatar użytkownika
budman9
Elite
Elite
 
Posty: 2864
Lokalizacja: Międzynarodowa
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy
Dołączył(a): 13.11.2011, 12:34

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez Cyqor » 07.12.2016, 17:11

Kolego kolego. Co dla ciebie jest nie jasne w poradniku dla zielonych? Już raz próbowałem go poprawić jednak widzę że dalej niewiele osób go rozumie.
To, że wątki są stare nie znaczy, że nieaktualne.
Czytając ten poradnik stopniowo dochodzi się do instalacji cfw, qa flag, homebrew.
Jakby to miało być najbardziej rozumiałe to by musiało wyglądać tak:
1. Zrób downgrade
2. Zainstaluj cfw 3.55
3. Postaw qa flag.
4. Zainstaluj cfw o nazwie XYZ.
5. Zainstaluj to to i to.
6. Graj.

W poradniku z Instalacją pluginów nie ma nic o qa flag bo zwyczajnie do grania online nie są one potrzebne. Przydają się jak ktoś przechodzi na niższe cfw niż miał.
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez szafarz » 07.12.2016, 17:48

Tak byłoby jasne dla tych którzy instalują po raz enty kolejną aktualizację lub robią któryś raz komuś sprzęt.
Czasami taka instrukcja jest najlepsza ale to zależy od doświadczenia.
A każdy pyta o to samo i wałkuje te tematy a tylko dlatego, ze objaśnienia nie są oczywiste, prowadzą od tematu do tematu zamiast wszystko sprowadzić do jednego by nie cofać się pytać na forum.
Jak zauważyłeś każdy pyta lub dużo osób pyta trzeba zadać pytanie dlaczego ja twierdzę, ze przez zawiłość wątku, zbyt wiele zależnych.
Też robię usługi dla ludzi online i w skali roku kilka tysięcy jak każdy miałby mnie pytać co i jak nic innego bym nie robił poza odpisywaniem, odbieraniem telefonów a tak 95% osób radzi sobie z załączonych materiałów.
Więc uprę się przy tym, że nie jest do końca jak powinno być, trzeba stworzyć jeszcze jeden watek taki który będzie z linkami opisami dostosowanymi do aktualnych FW i dodatków.

Sam spójrz na ten temat w którym piszemy ty piszesz by instalować toggle qa kolega powyżej napisał by od razu na czysty 3,55 zainstalować rebug i powiedziałbym, że zaczynam od początku co w końcu instalować? czy to konieczne czy nie :) .

Poważnie to trzeba to poprawić choćby patrząc na skalę zapytań za ostatnie kilka lat, 90% pytań dotyczy samego początku, jak zacząć, czym i z tym związanych problemów.
Temat zacząłeś dobrze wymieniłeś na co da się wgrać na co nie potem trzeba uprościć watek lub najlepiej napisać nowy jak zasugerowałem.
Avatar użytkownika
szafarz
Newbie
 
Posty: 5
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dołączył(a): 02.12.2016, 21:35

Re: Jak sprawdzić czy jest odblokowana PS3

Postprzez Cyqor » 07.12.2016, 18:06

Co teraz zrobisz, decyzja należy do Ciebie. Albo wgrasz rebuga i sprawdzisz czy flagi już masz, albo je wgrasz i sprawdzisz czy się dobrze wgrały. Bez nich tez sobie poradzisz.

Ty widzisz forum z jednej strony, ja z innej. Moim zdaniem najwięcej jest zapytaN, czy mogę zainstalować CFW na OFW, o czym wyraźnie pisze w poradniku dla zielonych, jak również dużo jest pytań zawsze po każdej aktualizacji OFW, "czy mogę zrobić format i przeróbka powróci?"
PS3 SLIM 320GB CECH-2504B 0D CFW FERROX 4.82 COBRA 7.53 CEX + PSNPatch 2017.02/B
PS4 Jet Black 750GB CUH-1116A OFW 8.01
Avatar użytkownika
Cyqor
Supreme Elite
Supreme Elite
 
Posty: 2347
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 317 razy
Dołączył(a): 22.11.2012, 21:51



  • Sponsorzy

Powrót do Dla zielonych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

© 2010-2024